Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Wenlafaksyna

Alventa Axyven Efectin ER Efevelon SR Faxigen XL Faxolet ER Lafactin Oriven Prefaxine Velafax

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#21 Kwiatuszek_

Kwiatuszek_

Napisano 14 kwiecień 2021 - 20:32

Cześć! Chciałam zapytać czy ktoś ma jakieś doświadczenia ze stosowania tego leku bez żadnego połączenia? Wiem, że na każdego różnie mogą działać wszystkie leki, ale chcę wiedzieć chociaż czego mniej więcej mogę się spodziewać. Mam uraz po kilku ostatnich lekach, ponieważ bardzo mocno działały na mój wrażliwy żołądek i niemiłosiernie się męczyłam z przeszywającym bólem i nudnościami. Chcę wiedzieć czy przy tym leku często zdarzają się jakieś silne skutki uboczne i czy ktoś ma jakieś pozytywne wrażenia, albo czy warto przetrwać nawet jeśli będzie kiepsko jakiś czas dla późniejszych efektów. Proszę podzielcie się swoimi doświadczeniami jakie by nie były. Ja mam na razie brać dwa razy dziennie po 75mg. Potrzebuję wsparcia.
Pozdrawiam was wszystkich :)

#22 AdAm.

AdAm.

Napisano 15 kwiecień 2021 - 14:10

Witaj w naszym świecie  :) ja Tobie niestety nie pomogę ale chociaż się przywitam  ;)  ja biorę inne leki, mam nadzieję, że ktoś Ci tutaj odpowie na to pytanie. Szukaj jeszcze info w necie o tym leku w innych miejscach. Lecz myślę, że skoro masz je przepisane od lekarza to bierz i staraj się wytrzymać ewentualne skutki uboczne. Chyba, że naprawdę będzie z tym u Ciebie bardzo ciężko to wtedy powiedz o tym lekarzowi. Skoro to są kolejne Twoje leki to bądź cierpliwa i staraj się wytrzymać. Lekarz mam nadzieję, że wie co robi i zapewne chce dla Ciebie jak najlepiej :) pozdrawiam Cię, mnóstwo spokoju i cierpliwości życzę bo niestety przy lekach jej nam trzeba!

Użytkownik życie boli edytował ten post 15 kwiecień 2021 - 14:11

#23 Willow47

Willow47
  • Imię:Willow

Napisano 15 kwiecień 2021 - 20:44

@Kwiatuszek_ Witaj. Biorę ten lek, w takiej samej dawce tyle, że w jednej kapsułce. Też mam problemy z żołądkiem i na szczęście po wenli nie miałam żadnych problemów gastrycznych. Na początku schudłam ale to niekoniecznie z powodu wenli a raczej depresji. Tak już mam, że w stresach ściska mi żołądek. 

Z pozytywnych efektów to bardzo kolorowe sny. Dziwne. Ale na szczęście żadne horrory. Poza tym pomaga przetrwać dzień. Więc głowa do góry :)

Dołączona grafika

Odwaga to panowanie nad strachem a nie jego brak 

#24 harah

harah
  • Imię:Ewa

Napisano 06 maj 2021 - 18:18

Cześć, ja biorę siódmy tydzień 75mg dziennie. Miałam skutki uboczne, było ich kilka, jeden przechodził w drugi, ale po 1-1,5 tyg wszystko się unormowało. Miałam kołatanie serca, dreszcze, lekkie zawroty głowy, suchość w ustach i takie dziwne, nieokreślone uczucie. Wszystko to było niezbyt nasilone i niezbyt dokuczliwe. Żadnych dolegliwości żołądkowych nie miałam. Wszystko ustąpiło i teraz jest OK. Po nie całych siedmiu tygodniach brak znaczącej poprawy, ale zaczynam się czuć inaczej. Tak, jakbym miała za chwilę odzyskać energię. Mam w tej chwili wahania nastroju, niepokój, ale nie taki depresyjny, tylko raczej czuję się tak, jakbym czekała na coś emocjonującego. Zaczyna mnie wkurzać mój stan, moje życie, ale w inny sposób niż, dotychczas, zaczynam myśleć, jak to zmienić zamiast użalać się nad sobą. Tylko jeszcze jakby siły sprawczej brak.

#25 GwEnDoLyN

GwEnDoLyN

Napisano 09 maj 2021 - 21:24

Miałam drugie podejście, ale znowu brak jakichkolwiek efektów.

#26 Willow47

Willow47

Napisano 09 maj 2021 - 22:14

@GwEnDoLyN a w jakiej dawce brałaś? i przez jaki okres?

Był moment, że kombinowałam z wenlą i brałam ją wieczorem, chciałam sprawdzić czy np. rano wstanę w lepszej formie ale na dłuższą metę nie sprawdziło się to, nie mogłam zasnąć wieczorem, a że i bez depresji byłam nocnym markiem to wróciłam do dawki rano. 

Dołączona grafika

#27 Kwiatuszek_

Kwiatuszek_

Napisano 30 maj 2021 - 20:35

Cześć! Bardzo dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Niestety ja nie dałam rady brać tego leku, miałam ostre wymioty. Trzymam kciuki za was wszystkich i oby u was dawał jak najlepsze efekty :)

#28 Oreganok

Oreganok
  • Gadu-Gadu:Przecież GG już nie działa
  • Imię:Karim

Napisano 01 czerwiec 2021 - 17:29

Sądząc z popularności tego wątku wiele osób, które są na forum,a są  tu bo nie wyleczyły depresji, stosują/ stosowały wenlafaksynę.
Czy nie powinna Wam się zapalić czerwona lampka nt. skuteczności lub nieskuteczności tego specyfiku?

----------------------------

wszystko jest możliwe.

#29 Willow47

Willow47

Napisano 01 czerwiec 2021 - 22:49

Hmmmm jeśli codziennie wstaję z łóżka i wykonuję swoje obowiązki, jestem w stanie wyjść z domu i nie uciekam na widok ludzi, to jak dla mnie wenla działa fantastycznie.

Dołączona grafika

#30 Oreganok

Oreganok
  • Gadu-Gadu:Przecież GG już nie działa
  • Imię:Karim

Napisano 02 czerwiec 2021 - 19:03

@Willow47 Teoretycznie wykorzystując pozycję moderatora/admina by narzucać fałszywe przekonania o tym,

że leki psychiatryczne są wielce super swoją głupotą krzywdziłaś innych – stąd mój negatywny stosunek do Ciebie.
W praktyce na forum przeważają osoby tak zaskorupione w wibracji cierpiętnictwa,że nie da ich się już  bardziej skrzywdzić,

więc narzucane im przez Ciebie IMO fałszywe przekonania nikogo już nie krzywdzą.

-więc moja wrogość wobec Ciebie była bezzasadna – wybacz.

Użytkownik Oreganok edytował ten post 03 czerwiec 2021 - 07:35

----------------------------

wszystko jest możliwe.

#31 Willow47

Willow47

Napisano 03 czerwiec 2021 - 13:03

@Oreganok nie ma leku dla wszystkich i na wszystko. Nigdzie  ie napisałam, że coś jest panaceum. Piszę o tym co mnie pomogło. Zauważ różnicę. Tak było ze stanami lękowymi. Bardziej niż leki pomogło przerzucanie piłeczki z ręki do ręki bez patrzenia na nią. Mózg skupia się na piłeczce i lęk mija. Mnie pomogło. Proponowałam wielu osobom, stwierdzili, że na nich nie działa. I oni napiszą, że to beznadziejna metoda a ja się będę upierać, że najlepsza. Kto ma rację?

A czy twoje czy moje przekonania są prawdziwe.....czas pokaże.

Koniec offtopu. 

Dołączona grafika