Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Wenlafaksyna

Alventa Axyven Efectin ER Efevelon SR Faxigen XL Faxolet ER Lafactin Oriven Prefaxine Velafax

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#1 XAW

XAW

Napisano 07 maj 2018 - 20:12

Wątek dotyczący leków zawierających Wenlafaksynę.

Wątki archiwalne:

#2 Lucas196

Lucas196
  • Imię:Łukasz

Napisano 02 lipiec 2019 - 10:41

Biorę Oriven z wenlafaksyną od tygodnia, pierwsze cztery dni rano 37,5mg, a później 75mg. Skutki uboczne to ospałość, szczególnie po godzinie 18-tej, czasem małe zaburzenia równowagi. 
Zalety to przez pierwsze kilka dni znaczna poprawa samopoczucia, ustąpiły problemy ze snem, gdzie przed rozpoczęciem farmakoterapii zasypiałem około 4-5 rano, teraz zasypiam o północy.

Ataki lękowe też znacznie się osłabiły, choć sporadycznie występują, mimo wszystko jest poprawa.

Mniej rozmyślam o negatywnych scenariuszach różnych życiowych sytuacji, więc na plus.

Zastanawiające, bo na pierwsze efekty czeka się zazwyczaj minimum kilkanaście dni, ja je miałem po drugim zażyciu, może zadziałało placebo.

Od dwóch dni moje samopoczucie wraca do stanu sprzed farmakoterapii, jest to jednak dopiero siódmy dzień, więc takich wahań powinienem się spodziewać.

Więcej napiszę po miesiącu stosowania. Pozdrawiam

Użytkownik Lucas196 edytował ten post 02 lipiec 2019 - 10:43

• Complicated_85 lubi to

#3 anche

anche

Napisano 24 lipiec 2019 - 16:16

Super to słyszeć Lucas, rzeczywiście wenlafaksyna działa dość szybko w porównaniu do części leków.

Jeśli masz problemu związane ze snem i zmęczeniem to warto dopasować godziny przyjmowania tabletki- wystarczy często zmienić pory przyjmowania dawek- warto skonsultować z lekarzem.
Ze względu na intensywne działanie ważne, aby nie odstawiać z dnia na dzień.

Powodzenia i dawaj znać jak się czujesz :)

• Willow47 lubi to
Linia Wsparcia (24h) 800 70 2222

Kryzysowy Telefon Zaufania (pon-pt, 14-22) 116 123

ITAKA centrum wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego (24h) 22 484 88 01 

ITAKA antydepresyjny telefon zaufania (pon i czw, 17-20) 22 484 88 01

Telefon Zaufania Uzależnienia Behawioralne 801 889 880 (codziennie, 17-22 opłata tylko za pierwszą minutę)

#4 Zmiennokształtny

Zmiennokształtny
  • Imię:Damian

Napisano 17 wrzesień 2019 - 12:27

Odświeżę delikatnie wątek :P

Ktoś z was odstawiał wenlafaksynę? Jak długo trwały objawy odstawienia po zakończeniu przyjmowania najmniejszej dawki(zakładam że schodziliście z dawką)? I jakie mieliście objawy? Jestem w trakcie i chętnie porównałbym wasze wypowiedzi ze swoimi doświadczeniami. 

#5 zielona-dama

zielona-dama
  • Imię:Joanna

Napisano 17 wrzesień 2019 - 18:02

Odstawiałam wenlafaksynę w szpitalu przez dwa tygodnie.Nie miałam żadnych problemów z odstawieniem.Brałam dawkę 225mg.

Użytkownik zielona-dama edytował ten post 17 wrzesień 2019 - 18:02

#6 Gość_Liana_*

Gość_Liana_*
  • Gość

Napisano 18 wrzesień 2019 - 06:57

Miałam uczucie prądu w głowie po nagłym odstawieniu i utrzymywało się to ok miesiąca a brałam dawkę zaledwie 75 mg.

#7 Willow47

Willow47
  • Imię:Willow

Napisano 18 wrzesień 2019 - 13:34

Oświeciliście mnie w kwestii permanentnego zmęczenia.....

Dołączona grafika

Odwaga to panowanie nad strachem a nie jego brak 

#8 Zmiennokształtny

Zmiennokształtny
  • Imię:Damian

Napisano 18 wrzesień 2019 - 15:38

Ja skończyłem dwa tygodnie temu i fizycznie powoli słabną skutki odstawienia, ale emocjonalnie nadal jestem mocno rozchwiany :/  ale w takim razie poczekam jeszcze ze dwa tygodnie.

• Willow47 lubi to

#9 robercik521

robercik521

Napisano 07 grudzień 2020 - 20:49

Jak dlugo braliscie ten lek ? Pomogl wam w zaburzeniach ? Lekarz mi przepisal dawke 75mg i mam brac 3 tabletki codziennie ale narazie nie widze efektow, Mam problem z tym zeby sie zmotywowac niemoge tez spac na codzien czuje sie jak bym egzystowal zamiast zyc... 

#10 anche

anche

Napisano 07 grudzień 2020 - 21:29

Mi bardzo pomogła, łykałam 75 mg raz dziennie.
Początkowo miałam sporo efektów ubocznych: pocenie, drżenie mięśni, pobudzenie. Brak apetytu i problemy ze snem- te udało mi się skorygować poprzez dopasowanie pory dnia leków i po prostu świadome jedzenie o stałych porach.
Miałam podobny stan do opisanego, bardzo dobrze mi zrobiła wenlafaksyna na chęć działania, motywację.
Linia Wsparcia (24h) 800 70 2222

Kryzysowy Telefon Zaufania (pon-pt, 14-22) 116 123

ITAKA centrum wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego (24h) 22 484 88 01 

ITAKA antydepresyjny telefon zaufania (pon i czw, 17-20) 22 484 88 01

Telefon Zaufania Uzależnienia Behawioralne 801 889 880 (codziennie, 17-22 opłata tylko za pierwszą minutę)

#11 Internetowa Ciotka

Internetowa Ciotka

Napisano 08 grudzień 2020 - 05:57

U mnue zamiana sertraliny na wenlafaksyne bardzo pomogła, ale efekt odczułam dopiero po kilku tygodniach, dość późno. Ale wcześniej było tragicznie.

#12 zmienna losowa

zmienna losowa

Napisano 08 grudzień 2020 - 13:55

ja brałam dawkę 75mg przez 17 dni, efekty uboczne jakich doświadczyłam to totalny zanik apetytu, pamiętam jak rano wciskałam w siebie pół kanapki z humusem żeby przyjąć lek i nie mogłam tego zjeść okropieństwo..! poza tym znaczący spadek libido (ale to chyba ze wszystkimi antydepresantami tak jest). Te dni na wenlafaksynie wspominam fatalnie, moje samopoczucie poleciało w doł jak rollercoaster, absolutny letarg, powiększone lęki. Bałam się bo spodziewałam się że na początku może być gorzej ale nie aż tak :o

no to umówiłam się do psychiatry i na moją prośbę zmieniła mi lek na Elicea 10mg, minęło już dwa tygodnie jak jestem na Elicea i poprawy dalej nie widzę, wprawdzie odzyskałam apetyt i nie mam już takich strasznych lęków, natomiast samopoczucie wciąż.. :(  

Mimo wszystko żałuję, że nie okazałam więcej cierpliowści i że nie zostałam przy wenlafaksynie- zmiana leku "wyzerowała" licznik i leczenie Eliceą jest zaczynane od nowa co tylko opóźnia poprawę mojego nastroju

#13 robercik521

robercik521

Napisano 08 grudzień 2020 - 23:55

dla mnie lekarz ma przepisac lek Trintelex,ale potrzebuja od lekarza autoryzycji od ubezpieczenia zebym mogl go dostac...

#14 robercik521

robercik521

Napisano 10 grudzień 2020 - 23:51

Ja to schudlem po sertralinie i tych suplementach co bralem
ale samopoczucie po ten well jest fatalne nic mi narazie nie pomaga ten lek

#15 Internetowa Ciotka

Internetowa Ciotka

Napisano 11 grudzień 2020 - 00:00

Nie chcę Cię martwić, ale ja po wenli miałam najpierw mega zjazdy przez kilka tygodni z myślami samobójczymi, dopiero potem poprawa. Za to teraz jest fajnie, od dawna nie byłam tak zadowolona z leku :)

#16 selfvenom

selfvenom
  • Imię:Oliwia

Napisano 13 grudzień 2020 - 20:42

@Zmiennokształtny ja brałam wenlafaksynę w dawkach 275 mg na dobę, dla mnie pominięcie jednej tabletki kończyło się katastrofalnie. Odstawiałam ten lek 3 miesiące zmniejszając dawkę. Ale w przypadku 75 mg na 100% szybciej się z tym uporasz haha :D

kot-i-kicia-ruchomy-obrazek-0097.gif

#17 robercik521

robercik521

Napisano 15 grudzień 2020 - 01:14

Jakos w ogole nie czuje dzialania tego leku w glowie mam normalnie pustke jak bym sie zatrzymal na rozwoju 8 latka...

#18 robercik521

robercik521

Napisano 20 styczeń 2021 - 03:00

Jak tam sie czujecie po wenli bo u mnie troche lepiej moge juz normalnie spac, w miedzyczasie ucze sie jezyka angielskiego na duolingo

Ucze sie tez na prawko choc do jazdy samochodem jakos mnie nie ciagnie boje sie ze spowoduje wypadek...

• Willow47 lubi to

#19 Bluette

Bluette

Napisano 20 styczeń 2021 - 08:51

wenla jak najbardziej ok u mnie. biorę już naprawdę długi czas. 

pamiętam, że początki były koszmarne, ale potrzebowałam leku na "rozruszanie".

te wspomniane myśli samobójcze chyba biorą się z tego, że wenla aktywizuje. 

mam dawkę 300 mg na dobę. 

@robercik521 świetnie, że znalazłeś zajęcia. z jazdą samochodem naprawdę uważaj.

ja przez chorobę w ogóle na prawko nie zdawałam, bo wiem, że kiedy jest źle kompletnie siada mi orientacja i zdolności psychofizyczne. 

nie dawaj się, łykaj piguły, pomogą. 

"A w serce moje wstąpił wiatr
I tam on zamieszkał i szumi.
A domem moim stał się las,
Nad lasem biją pioruny."

~Sted~

#20 Willow47

Willow47
  • Imię:Willow

Napisano 20 styczeń 2021 - 10:13

Na ten moment 150 mg robi robotę. Nawet udało mi się wyregulować w miarę normalnie pory snu. 

Tylko wieczorami poziom energii spada drastycznie.

• anche lubi to
Dołączona grafika

Odwaga to panowanie nad strachem a nie jego brak