Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

czy to nawrót?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Moniko02

Moniko02
  • Gadu-Gadu:47147715
  • Imię:Monika

Napisano 06 kwiecień 2021 - 18:36

witam,

na depresję chorowałam wiele lat jako dziecko potem jako nastolatka. i coś czuję, że to do mnie wraca. mam od kilku dni mocne wahania nastrojów, więcej jem i to mnie wkurza. wieczory są dla mnie najgorsze bo płaczę. dziś ojciec ma urodziny, przyniósł torta a ja mu sprawiłam przykrość. nie chcę nikogo widzieć, słyszeć. tylko ja, płacz i muzyka. wiem że to bardzo pesymistyczny post, ale wiele czynników wpływa na mój obniżony nastrój i o tym wiem. mogłabym cały czas spać, a krzyki i awantury w tym mi nie pomagają, więc się zamykam tak w sobie i z nikim nie gadam, odwołuję spotkania itp. nie zdałam egzaminów zawodowych, nie znalazłam pracy. same niepowodzenia... co to może być?

dodam że jakiś czas temu byłam u mojego psychiatry, którego nie cierpię, ale ojciec nie pozwala mi go zmienić mimo że mam 23 lata... w dodatku czuję się jak ubezwłasnowolniona czasami bo babcia trzyma mnie krótko na smyczy. pyta gdzie wychodzę i kiedy wrócę. to mnie wkurza do tego stopnia że wcale nie wychodzę i zamykam się w swoim pokoju i płaczę. nie wiem co robić! 

#2 Leśnik

Leśnik
  • Imię:Gucio

Napisano 06 kwiecień 2021 - 22:07

Wiesz... przybijmy sobie pionę.

Sam coraz bardziej wpadam w "mgłę" i mimo starań... nie wiem czy wyhamuję.

#3 anche

anche

Napisano 07 kwiecień 2021 - 12:00

wiele czynników wpływa na mój obniżony nastrój i o tym wiem

Może mogłabyś powiedzieć coś więcej o tym?

• Teraźniejszy lubi to
Linia Wsparcia (24h) 800 70 2222

Kryzysowy Telefon Zaufania (pon-pt, 14-22) 116 123

ITAKA centrum wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego (24h) 22 484 88 01 

ITAKA antydepresyjny telefon zaufania (pon i czw, 17-20) 22 484 88 01

Telefon Zaufania Uzależnienia Behawioralne 801 889 880 (codziennie, 17-22 opłata tylko za pierwszą minutę)

#4 Moniko02

Moniko02
  • Gadu-Gadu:47147715
  • Imię:Monika

Napisano 08 kwiecień 2021 - 18:20

Może mogłabyś powiedzieć coś więcej o tym?

m.in to że... mój dobry kumpel zaraz się zaćpa na śmierć... i to mnie boli wewnętrznie. bardzo to przeżywam bo jest bardzo młody... a bardzo go lubię i nie wiem jak mu pomóc, albo także to, że czuję się jak uwezwłasnowolniona we własnym domu. otoczenie wśród mnie przygnębia mnie totalnie. 

• Teraźniejszy lubi to

#5 Leśnik

Leśnik
  • Imię:Gucio

Napisano 08 kwiecień 2021 - 18:38

m.in to że... mój dobry kumpel zaraz się zaćpa na śmierć... i to mnie boli wewnętrznie. bardzo to przeżywam bo jest bardzo młody... a bardzo go lubię i nie wiem jak mu pomóc, albo także to, że czuję się jak uwezwłasnowolniona we własnym domu. otoczenie wśród mnie przygnębia mnie totalnie. 

Czy tylko mi się tak wydaje, że w innym życiu, w jakimś innym świecie... gdzie nie byłoby toksycznych znajomych, skrzywdzonych i krzywdzących się ludzi... nikt nie miałby depresji?

Ile tej choroby jest w nas... a ile to (może całkiem normalna) reakcja na to co nas spotyka i rani?

• TruskawkoweCiastko lubi to

#6 Bevier

Bevier
  • Imię:Krzysztof

Napisano 10 kwiecień 2021 - 01:05

Czy tylko mi się tak wydaje, że w innym życiu, w jakimś innym świecie... gdzie nie byłoby toksycznych znajomych, skrzywdzonych i krzywdzących się ludzi... nikt nie miałby depresji?

Ile tej choroby jest w nas... a ile to (może całkiem normalna) reakcja na to co nas spotyka i rani?

prawdopodobnie jest to wypadkowa obu tych czynnikow

znam osoby ktorym moim zdaniem daloby sie pomoc

ale one wlasnie w tym momencie gdy podaje im sie reke obracaja wszystko wniwecz

@Moniko02 a tak dla informacji bo my sie rozumiemy. tak to jest nawrót.

#7 Bevier

Bevier
  • Imię:Krzysztof

Napisano 10 kwiecień 2021 - 06:33

ja tez caly dzien placze ale nie przeszkadza mi to

mam nadzieje ze w koncu ten lod w moim sercu stopnieje

• Teraźniejszy i TruskawkoweCiastko lubią to

#8 redrose

redrose
  • Imię:Wiktoria

Napisano wczoraj, 22:36

Moniko to bardzo przykre co piszesz, ale mam nadzieję że znajdujesz jakaś odskocznie dla swojej depresji i tego nastroju. Masz jakiś przyjaciół i wsparcie? Co oni na to? Pomagają Ci jakoś?

#9 Lady in black

Lady in black
  • Imię:Lady in black

Napisano dziś, 15:24

Moniko, znam tą sytuację aż za dobrze, Twój post jakby oddaje moją sytuację w domu, tyle, że nie mam ojca, niestety zmarł kiedy miałam 11 lat, wychowali mnie dziadkowie. Też często przebywa w sowim pokoju i płaczę, ale tak, by nikt nie widział, bo zaczną się znowu pytania o to, czemu płaczę, przecież wszystko jest dobrze, mam co jeść, gdzie spać... Także, rozumiem Cię.