Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Ciężko jest być słabym..

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 to_tylko_ja

to_tylko_ja
  • Gadu-Gadu:48541726

Napisano 28 marzec 2021 - 10:22

Potraficie?

Rozpłakać się przy kimś?

Obnażyć swoją bezsilność?

Być szczerym z serca?

Ale tak wiecie, że boicie się ale jednocześnie obnażacie się przed kimś.

Czuję, że bez tego nie mogę iść dalej w życiu. 

Nie wejdę wysoko dopóki nie zejdę nisko.

Dotarło to dziś do mnie... :(

#2 Bevier

Bevier
  • Imię:Krzysztof

Napisano 28 marzec 2021 - 13:07

@to_tylko_ja hej

potrafie sie roplakac przy innej osobie

nie mam z tym prolblemow

jestem prawidzywm mezczyzna

a mezzyzni tez maja uczucia

niestety masz racje jest to odbierane jako rodzaj slabosci

szczegolnie w zlym towarzystwie

czyli moim

tak zekolkosiezamyka

ale moje uczuciasa wazniejsze nizfalszywi przyjaciele

bo takich tylkomam

powodzenia

pieknypost

gleboki

#3 Depresjonista

Depresjonista

Napisano 28 marzec 2021 - 13:18

Zależy kogo uznać słabym a kogo silnym. Każdy człowiek ma jakieś słabości, choć rzeczywiście niektórym ciężko przyznać, że takie słabości mają. Jest to uzależnione w jakiejś części od poczucia własnej wartości, oraz od tego czy się ma takie nastawienie, że się lubi oceniać siebie bądź innych. Dochodzi też do tego strach jak zareagują inni, czy będą wyrozumiali czy wyśmieją albo jeszcze coś gorszego zrobią.

Jeśli chodzi o rozpłakanie się przy kimś to zależy od okoliczności, ale raczej bym się powstrzymywał przed płakaniem przy kimś, jednak nie uważam tego za słabość. Zazwyczaj przedstawiam wszystko tak jak ja to widzę, nawet jeśli w jakimś stopniu stawiam siebie w niekorzystnym świetle. Jeśli chodzi o szczerość z serca to nie wiem dokładnie co to jest, czy się taka szczerość czymś różni od zwykłej szczerości, ale mogę powiedzieć, że jestem dość szczery. Co do obnażania się to chyba mnie takie zagadnienie nie dotyczy, bo nie wiem co bym mógł obnażać, oraz czy w ogóle ktoś by był zainteresowany takim obnażaniem :D Na pewno nie mam takiej potrzeby, żeby się przed kimś obnażać, wystarczy że mówię szczerze.

• Bevier, życie boli i blackopium lubią to

#4 Bevier

Bevier

Napisano 28 marzec 2021 - 14:41

@to_tylko_ja slabosc to w pewnym sensie odbicie sily. slabosc czyni nas silnym. mozesz nie lubic judaizmu ale zainteresujsie kabala. ostatecznie wszystko moze byc tylko dobrze a wygraja nie ci pozornie silni uwierz w to.

• Teraźniejszy lubi to

#5 to_tylko_ja

to_tylko_ja

Napisano 28 marzec 2021 - 14:48

Bevier dzięki za Twoje odpowiedzi.
Z tym płaczem na przykład to boję się, że zranię tym rodziców. Lub że uznają mnie za wariatkę, że "nic się nie dzieje a ja płaczę"

Użytkownik to_tylko_ja edytował ten post 28 marzec 2021 - 14:48

• blackopium lubi to

#6 Bevier

Bevier

Napisano 28 marzec 2021 - 15:07

@to_tylko_ja trzeba bylo mowic ze jestes kobieta. od razu bylbym milszy <zart> @to_tylko_ja chodzi o to ze warto plakac ale nie warto przy wszystkich. zastanow sie czy osoba przy ktorej chcesz sie otworzyc jest tego warta. jesli masz opory uwierz mi nie warto. sprobuj poszukac kogos przy kim czujesz sie pewnie < wiem ze to nie latwo ale byloby pieknie nieprawdaz ? >

@to_tylko_ja na pewno cos sie dzieje skoro o tym mowiosz niekoniecznie zas rodzice moga to zrozumiec .nie win ich moze im brakowac empatii tak jak  to jest w moim przypadku.szukaj przyjaznych srodowisk takich jak depresja . ws a jezeli cie stac na cos wiecej to w realu

@to_tylko_ja moze tez sie okazac ze twoje dobrze zareaguja nigdy nie wiadomo ja jednak bym nie ryzykowal za duzo masz do stracenia

#7 to_tylko_ja

to_tylko_ja

Napisano 28 marzec 2021 - 15:43

Do zyskania też dużo

#8 Moniko02

Moniko02
  • Gadu-Gadu:47147715
  • Imię:Monika

Napisano 06 kwiecień 2021 - 15:38

@to_tylko_ja owszem. potrafię się rozpłakać przy kimś innym.

miałam kilka takich sytuacji w ostatnim czasie, ale tamte osoby nic z tym nie robiły, totalne wywalone mają i tyle.

mam przez to dystans do ludzi powoli..

@to_tylko_ja jak to u ciebie wygląda? 

#9 Leśnik

Leśnik
  • Imię:Gucio

Napisano 06 kwiecień 2021 - 22:00

potrafię się rozpłakać przy kimś innym.

miałam kilka takich sytuacji w ostatnim czasie, ale tamte osoby nic z tym nie robiły, totalne wywalone mają i tyle.

Nie wypowiadam się autorytatywnie w tym temacie...

Ale ludzie... ja... chyba każdy zresztą... nie widzą jak się zachować.

Nie mam "wywalone" na uczucia innych... i mam nadzieję, że inni mnie też tak również nie traktują. Ale ja... nie wiem... jak zareagować na łzy innych.

Przepraszam więc w imieniu tych co nic nie robiły... i pozornie miały wywalone...

• TruskawkoweCiastko lubi to

#10 Pati85

Pati85
  • Gadu-Gadu:71656513
  • Imię:Patrycja

Napisano 08 kwiecień 2021 - 10:16

Mi w ostatnim czasie nie wiele trzeba , aby sie rozpłakać nawet w sklepie. Uroki bycia spolecznikiem zamkniętym w domu od roku.