Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Jeżeli miałbyś wskazać jedną rzecz, która najbardziej przeszkadza ci w twoim rozwoju osobistym, to co by to było?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#1 dda21

dda21

Napisano 27 marzec 2021 - 13:12

Jeżeli miałbyś wskazać jedną rzecz, która najbardziej przeszkadza ci w twoim rozwoju osobistym, to co by to było?

#2 Depresjonista

Depresjonista

Napisano 27 marzec 2021 - 14:13

Wydaje mi się, że najbardziej przeszkadza mi lenistwo wraz z przyzwyczajeniem do obecnego trybu życia

#3 magnifique

magnifique

Napisano 27 marzec 2021 - 14:36

Samotność.

Lubię mieć odbiorców. Po co cokolwiek robić skoro nikt tego nie zobaczy, nie skomentuje, nie pochwali, nie skrytykuje. 

• Bevier lubi to
I found myself in wonderland

#4 Leśnik

Leśnik
  • Imię:Gucio

Napisano 27 marzec 2021 - 14:37

Wydaje mi się, że najbardziej przeszkadza mi lenistwo wraz z przyzwyczajeniem do obecnego trybu życia

Ej no... przecież lenistwo jest motorem postępu. Gdybyśmy nie byli leniami to dalej byśmy wszystko robili ręcznie zamiast posługiwać się maszynami.

#5 Yarbb

Yarbb
  • Imię:Krystian

Napisano 27 marzec 2021 - 17:06

Coś co najbardziej przeszkadza.. Hmm.. Myślę, że brak wiary w siebie nad którym staram się pracować, ale różnie wychodzi. Czasem człowiek właśnie przez to stoi w miejscu lub kończy w połowię jakiś projekt, który mógł być sukcesem, a w jego oczach był czymś słabym.

• TruskawkoweCiastko lubi to

#6 victoria

victoria

Napisano 28 marzec 2021 - 22:31

Ciagle analizowanie wzdłuż i wszerz wszystkiego, w wyniku czego spędzam godziny na analizie zamiast na działaniu :)
Poza tym zawsze znajdą się jakieś wątpliwości, powody dla których nie warto działać.
  • AdAm. lubi to
nie mam nic do powiedzenia

#7 Tawak

Tawak

Napisano 28 marzec 2021 - 22:51

Brak umiejętności podjęcia wysokiego ryzyka.

• Bevier lubi to

#8 Depresjonista

Depresjonista

Napisano 29 marzec 2021 - 13:23

Ej no... przecież lenistwo jest motorem postępu. Gdybyśmy nie byli leniami to dalej byśmy wszystko robili ręcznie zamiast posługiwać się maszynami.

Nie wszyscy ludzie są leniwi, a jeszcze dodatkowo niektóre usprawnienia zostały odkryte całkiem przypadkowo, tak że ja bym tego tak globalnie nie rozpatrywał. Też są takie rejony, gdzie ludzie dalej żyją prymitywnie i nie za wiele się posunęli do przodu, a nie powiedziałbym, że są pracusiami :D

#9 Orezefil

Orezefil

Napisano 09 kwiecień 2021 - 23:22

Tak naprawdę to w dzisiejszych czasach ja sam sobie jestem przeszkadzającym, a to przez miks doświadczeń, braków, nieumiejętności.

• AdAm. lubi to

#10 Bevier

Bevier
  • Imię:Krzysztof

Napisano 10 kwiecień 2021 - 07:00

nie wiem co przeszkadza w rozwoju ale wiem ... ( od dzisiaj dopiero )

co przeszkadza w szczesciu

1. towarzystwo osob nielubianych

2. rozlaka z ukochana osoba

3. niemoznosc osiagniecia tego czego pragne

mysle ze tyle wystarczy zeby byc skrajnie nieszczesliwym :(

Myśli można oszukać, emocji nie.

#11 Bevier

Bevier

Napisano 10 kwiecień 2021 - 10:30

najbardziej przeszkadza izolacja ktora trwa o wiele dluzej niz wasz pieprzony covid

walcie sie wszyscy

#12 TruskawkoweCiastko

TruskawkoweCiastko
  • Imię:Jagoda

Napisano 10 kwiecień 2021 - 11:21

Zależy jakie cele sobie stawiamy w tym rozwoju, mnie nie przeszkadza nic. Znaczy pewnie mogłabym wymyślić milion powodów, ale większość i tak zależy ode mnie, sama sobie stawiam bariery sama też je przekraczam.

• Yarbb lubi to

#13 ohnowow

ohnowow
  • Imię:W

Napisano 10 kwiecień 2021 - 12:10

brak zabezpieczenia finansowego 

#14 AdAm.

AdAm.

Napisano 10 kwiecień 2021 - 18:46

najbardziej przeszkadza izolacja ktora trwa o wiele dluzej niz wasz pieprzony covid

walcie sie wszyscy

@ Bevier Szanuj innych jeśli chcesz żeby inni szanowali Ciebie! Nie tylko Ty masz problemy, bo chyba każdy tutaj jest z tego powodu. Jak ktoś jest wkurwiony i tutaj coś pisze to stara się to robić tak, żeby przede wszystkim nie urazić innych, więc Ty też sobie daruj teksty typu " walcie się wszyscy "! Nie pomagasz takim wpisem a frustrację możesz rozładować gdzie indziej, nie tutaj obrażając nas wszystkich!

#15 Bevier

Bevier

Napisano 11 kwiecień 2021 - 10:22

to rzeczywisie moze przeszkadzac

strach jest w kazdym z nas bracie

czasami warto rzucic sie na gleboka wode

bracie posluchaj ze mna prosze !

#16 Lady in black

Lady in black
  • Imię:Lady in black

Napisano 12 kwiecień 2021 - 15:35

Zahamowanie w rozwijaniu pasji i talentów. 

#17 Depresjonista

Depresjonista

Napisano 12 kwiecień 2021 - 16:21

@Lady in black

To zahamowanie jest przymusem wewnętrznym czy powstrzymuje Cię raczej jakiś czynnik zewnętrzny?

#18 Lady in black

Lady in black

Napisano 12 kwiecień 2021 - 16:22

@DepresjonistaRaczej wewnętrzne, to coś w rodzaju myślenia tego typu, że i tak nie wyjdzie, nie mam siły tego robić, nie dam rady, i tak nie wzbije się w mojej pasji na wyżyny... 

#19 Depresjonista

Depresjonista

Napisano 12 kwiecień 2021 - 16:35

@Lady in black

Też tak czasem mam, ale staram się raczej skupiać na mniejszych celach, takich, które są w zasięgu mojej ręki. Trochę pomaga takie myślenie, bo udaje mi się podejmować jakieś działania, choć mógłbym dużo więcej robić. A masz kogoś kto Cię wspiera i motywuje?

#20 Lady in black

Lady in black

Napisano 12 kwiecień 2021 - 16:42

@Depresjonista nie mam nikogo takiego, zewsząd tylko słyszę, że nie dam rady i, że jestem beznadziejna choć nie dosłownie tymi słowami. Staram się z tym walczyć ale jest ciężko. Dużo lęku we mnie, co czuje, nawet przy powrocie na to forum, kiedyś to nie sprawiało problemu i tyle lęku, teraz czuję już inaczej.