Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

ceremonia powitania - czy jesteście gościnni i przyjmiecie mnie z otwartymi ramionami?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#1 Summer

Summer
  • Imię:Daisy

Napisano 27 luty 2021 - 21:58

Witajcie :D ,

Chciałam się przywitać i przedstawić, ponieważ jestem tu nowa... Jestem w ogóle "dzikuską" i jest to pierwsze moje forum, nigdzie się nigdy nie logowałam, nie mam doświadczeń w pisaniu z "człowiekami" :) Chciałam tu zastukać i zapytać czy ktoś ma ochotę popisać :rolleyes: ...Jak się dzisiaj macie? Mnie się jakiś smutek znów włączył... :( zbyt się izoluję od ludzi i pomyślałam ,że może czas  trochę uchylić swoje drzwi i wpuścić trochę światła...

Dostałam propozycję uczestnictwa terapii w takiej zamkniętej grupie na pewno macie takie doświadczenia jak myślicie czy warto skorzystać? Bo zmagam się z myślami...Jak zwykle jakaś "niewidzialna siła" trzyma mnie za fraki w czterech ścianach...Może ktoś ma ochotę popisać?

Pozdrawiam serdecznie :)

#2 Leśnik

Leśnik
  • Imię:Gucio

Napisano 27 luty 2021 - 22:06

Więc pozwolę sobie powitać "dzikuskę" na forum, chociaż sam tu nowy jestem ;)

Nie mam doświadczenia w "zamkniętych grupach" więc nie podpowiem. Masz ochotę popisać, to wal śmiało.

Użytkownik Leśnik edytował ten post 27 luty 2021 - 22:07

#3 Yarbb

Yarbb
  • Imię:Krystian

Napisano 27 luty 2021 - 22:09

Dobry wieczór :) 

Witam w naszej małej społeczności, nie trzeba doświadczenia w pisaniu z "człowiekami", tutaj słowa same często płyną :)

#4 Willow47

Willow47
  • Imię:Willow

Napisano 27 luty 2021 - 22:33

Witaj na forum :)

Rozgość się i rozejrzyj, znajdziesz tu wielu z podobnym doświadczeniem. Niestety nie byłam nigdy na grupowej terapii, nie pomogę. Ale chętnie służę pomocą w innych sprawach.

Dołączona grafika

Odwaga to panowanie nad strachem a nie jego brak 

#5 SmacznyKeksik

SmacznyKeksik
  • Imię:Magda

Napisano 28 luty 2021 - 03:45

Hej, jeśli chodzi o terapię grupową, to też nie mam doświadczeń ale chętnie bym spróbowała, jeśli masz taką możliwość to czemu nie? :) Najwyżej zrezygnujesz.

#6 Summer

Summer
  • Imię:Daisy

Napisano 28 luty 2021 - 15:23

Witajcie :)

Dziękuję za miłe powitanie i za podpowiedzi w sprawie tej terapii... Macie rację muszę być odważna i się "odważyć" :) wyjść trochę do ludzi..Kurcze, ale się czuję taka zakręcona dzisiaj...Wiecie co...miałam normalnie w harmonogramie mieć dziś wykłady bo mam zawsze rano co dwa tygodnie w  niedzielę..no babka napisała ze zmiana planów, że wykład odbędzie się od 14.i czekam na danej platformie, czekam i nic cisza...Zerkam na maila a one były wczoraj po południu...no żesz...w mordkę, czemu ja taka nieogarnięta jestem...jak we mgle. Też tak macie? :o

#7 Lancaster

Lancaster
  • Imię:Lancaster

Napisano 28 luty 2021 - 15:50

Witajcie :)

Dziękuję za miłe powitanie i za podpowiedzi w sprawie tej terapii... Macie rację muszę być odważna i się "odważyć" :) wyjść trochę do ludzi..Kurcze, ale się czuję taka zakręcona dzisiaj...Wiecie co...miałam normalnie w harmonogramie mieć dziś wykłady bo mam zawsze rano co dwa tygodnie w  niedzielę..no babka napisała ze zmiana planów, że wykład odbędzie się od 14.i czekam na danej platformie, czekam i nic cisza...Zerkam na maila a one były wczoraj po południu...no żesz...w mordkę, czemu ja taka nieogarnięta jestem...jak we mgle. Też tak macie? :o

Co do terapii grupowej, to byłem na niej, tylko raz, mówiłem o sobie przez jakieś 5 minut i musiałem wyjść, bo miałem wypis, ale nie spotkałem się z hejtem, więc nie sądzę, żeby Ci ewentualnie groził, za to pewnie spotkasz się z empatią, ze strony ludzi, którzy mają podobne problemy. Jakakolwiek forma terapii jest dobra, jeśli jest prowadzona przez empatycznego specjalistę. Masz może terapię indywidualną? Wydajesz się miłą osobą, ja już "stary" jestem, ale ze studentami zawsze chętnie pogadam. Co studiujesz, jeśli mogę wiedzieć?

#8 Katya

Katya
  • Imię:Katya

Napisano 28 luty 2021 - 21:19

Dobry wieczór Grupo;) Cieszę się, że Was znalazłam. 

Pozdrawiam serdecznie. 

• Willow47, Moniko02 i Yarbb lubią to

#9 hawwa

hawwa

Napisano 01 marzec 2021 - 14:03

Hej. Ja byłam tylko na terapii grupowej dla współuzależnionych, ponieważ mój mąż popadł w hazard będąc sam w UK i na maszynach przegrał moje oszczędności... Ale bardzo miło wspominam tę terapię. Nigdy nie byłam na terapii grupowej, ale miałam kilka terapii indywidualnych i ostatnia jako tako pomogła mi się podnieść.

Witaj na forum, ja tu pojawiam się i znikam, ale od ponad 12 lat weteran, który zawsze wraca gdy jest źle i dostaje duchowe wsparcie. Poznałam realnie kilka osób z grupy, z innymi się zżyłam mimo, że się niewidzieliśmy.
  • SadFrog lubi to
"Świat należy do ludzi, którzy mają odwagę marzyć i ryzykować, aby spełniać swoje marzenia. I starają się robić to jak najlepiej." Paulo Coelho

#10 sheldon00

sheldon00
  • Imię:Damian

Napisano 01 marzec 2021 - 18:04

Również pozdrawiam :)

#11 Moniko02

Moniko02
  • Gadu-Gadu:47147715
  • Imię:Monika

Napisano 01 marzec 2021 - 21:08

Witajcie :D ,

Chciałam się przywitać i przedstawić, ponieważ jestem tu nowa... Jestem w ogóle "dzikuską" i jest to pierwsze moje forum, nigdzie się nigdy nie logowałam, nie mam doświadczeń w pisaniu z "człowiekami" :) Chciałam tu zastukać i zapytać czy ktoś ma ochotę popisać :rolleyes: ...Jak się dzisiaj macie? Mnie się jakiś smutek znów włączył... :( zbyt się izoluję od ludzi i pomyślałam ,że może czas  trochę uchylić swoje drzwi i wpuścić trochę światła...

Dostałam propozycję uczestnictwa terapii w takiej zamkniętej grupie na pewno macie takie doświadczenia jak myślicie czy warto skorzystać? Bo zmagam się z myślami...Jak zwykle jakaś "niewidzialna siła" trzyma mnie za fraki w czterech ścianach...Może ktoś ma ochotę popisać?

Pozdrawiam serdecznie :)

witam! :D

dzisiaj mam się dobrze, ponad 11 Stopni na plusie też zrobiło swoje! wiosna tuż tuż. a jak twoje dzisiejsze samopoczucie? jak minął ci dzisiejszy dzień? 

Terapia to dobry krok ku dobru i poznania swoich zachowań, siebie samego czy innych ludzi z podobnymi zdarzeniami. nie martw się że nie masz doświadczenia w pisaniu z ludźmi tutaj na pewno kogoś znajdziesz skorego do rozmowy na róznorakie tematy :) 

oczywiście mam ochotę popisać! 

Dobry wieczór Grupo;) Cieszę się, że Was znalazłam. 

Pozdrawiam serdecznie. 

cześć! miło poznać :D

o tak! będzie ci jeszcze z nami lepiej :) tak myślę.

Miłego wieczoru!

• Katya lubi to

#12 Bevier

Bevier
  • Imię:Krzysztof

Napisano 02 marzec 2021 - 08:17

siemka. napisałem parę postów na forum ( liczba widoczna ) ale się nie przedstawiłem

pomyślałem że opiszę się tak jak opisano na fejsbuku pewnego błąkającego się psa który prawdopodobnie się zagubił

nieufny ale chętny do zabawy

witaj grupo !

• beatkaok, Willow47 i Moniko02 lubią to

#13 Davvid

Davvid
  • Imię:Dawid

Napisano 02 marzec 2021 - 19:33

Witaj summer. W sumie to fajnie że ktoś ma te same problemy co ja. Nie czuje się wtedy sam z tą siłą która mnie przyszpila do podłogi.

#14 Przemo88

Przemo88
  • Imię:Przemek

Napisano 19 marzec 2021 - 17:49

Cześć ja chętnie popisze, jestem tu nowy

#15 Pati85

Pati85
  • Gadu-Gadu:71656513
  • Imię:Patrycja

Napisano 06 kwiecień 2021 - 17:29

Witam wszystkich trafiłam tu przez przypadek , ale mimo wszystko cieszę się, ze tu jestem :) I z miła chęcią popisze

#16 DontForget

DontForget

Napisano 06 kwiecień 2021 - 19:14

Witaj, rozsiądź się wygodnie  :)

Dostałam propozycję uczestnictwa terapii w takiej zamkniętej grupie na pewno macie takie doświadczenia jak myślicie czy warto skorzystać?

Wydaje mi się, że obie terapie (indywidualna i grupowa) pomagają przy różnych aspektach. Jestem obecnie na obu terapiach jednocześnie, indywidualna pomaga mi z przeżyciami mocno osobistymi, a grupowa z postrzeganiem siebie.
Mam na tyle rozwiniętą grupę, że ludzie z niej są bardzo pomocni, doradzają mi, zwracają uwagę na aspekty, na które sama nie zwracałam uwagi, terapeuta nie raz nie musiał nic wyjaśniać, albo wtrącił tylko jedno zdanie, bo po prostu ludzie sami tam nawzajem sobie pomagają  ;)

Także słuchanie czyiś historii i próba zrozumienia czy przeanalizowania, obserwacja innych wiele pomaga w rozumieniu samego siebie i ludzi na co dzień. Także od siebie polecam grupową. 

Użytkownik DontForget edytował ten post 06 kwiecień 2021 - 19:14

maybe we feel empty because we leave pieces of ourselves in everything we used to love

#17 TruskawkoweCiastko

TruskawkoweCiastko
  • Imię:Jagoda

Napisano 06 kwiecień 2021 - 19:49

Witaj, rozsiądź się wygodnie  :)

Wydaje mi się, że obie terapie (indywidualna i grupowa) pomagają przy różnych aspektach. Jestem obecnie na obu terapiach jednocześnie, indywidualna pomaga mi z przeżyciami mocno osobistymi, a grupowa z postrzeganiem siebie.
Mam na tyle rozwiniętą grupę, że ludzie z niej są bardzo pomocni, doradzają mi, zwracają uwagę na aspekty, na które sama nie zwracałam uwagi, terapeuta nie raz nie musiał nic wyjaśniać, albo wtrącił tylko jedno zdanie, bo po prostu ludzie sami tam nawzajem sobie pomagają  ;)

Także słuchanie czyiś historii i próba zrozumienia czy przeanalizowania, obserwacja innych wiele pomaga w rozumieniu samego siebie i ludzi na co dzień. Także od siebie polecam grupową. 

Bycie tutaj to też trochę jak terapia grupowa :lol:  na pewno nie to samo co w rzeczywistości, ale i tak dużo daje to forum

#18 DontForget

DontForget

Napisano 06 kwiecień 2021 - 20:03

Bycie tutaj to też trochę jak terapia grupowa :lol:  na pewno nie to samo co w rzeczywistości, ale i tak dużo daje to forum

A to prawda, prawda  :) I też uważam to za istotny aspelt.
Z grupową terapią jest ta różnica, że "odpowiedzialny dorosły" (czyli terapeuta) kontroluje jak przebiegają rozmowy i w razie konfliktu czy czegoś to ingeruje  ;)

Użytkownik DontForget edytował ten post 06 kwiecień 2021 - 20:11

• TruskawkoweCiastko lubi to
maybe we feel empty because we leave pieces of ourselves in everything we used to love

#19 Ila_

Ila_

Napisano 06 kwiecień 2021 - 20:26

Dobry wieczór, ja też dzisiaj dołączyłam i jeszcze próbuję się tutaj odnaleźć :)

#20 życie boli

życie boli
  • Imię:Adam

Napisano 06 kwiecień 2021 - 20:33

Przybywa nam chorych  :)  witajcie  ;)