Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Trittico CR - odwrotne działanie - budzenie się w nocy

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Jarosław

Jarosław
  • Imię:Jarosław

Napisano 23 luty 2021 - 14:23

Dzień dobry,

Mężczyzna 35 lat, 90 kg, 185 cm. Czwarty tydzień leczę depresję sertraliną (Miravil, Asertin). Pierwsze trzy tygodnie dawka 50 mg / dobę. Czwarty obecny tydzień dawka 100 mg / dobę. Krótko śpię po tym leku 5 - 6 godzin. Czytałem, że wiele osób ma podobne efekty uboczne. Lekarz dołączył Trittico CR 75 mg. 1 tabletka przed snem. Ten lek ma działanie nasenne, a u mnie odwrotnie. Budziłem się 2 godziny po uśnięciu i miałem problem aby zasnąć ponownie. I tak 3 razy podczas jednej nocy. Wziąłem tylko raz ten lek Trittico. Czy możliwe, że mój organizm tak reaguje na ten lek? Nie moge go brać jeżeli ma takie działanie - bezsenność. A może powinienem wziąć większą dawkę powiedzmy 150 mg? Albo mniejszą.

Dziękuję za Pomoc i Pozdrawiam, Jarek

#2 molenka

molenka

Napisano 23 luty 2021 - 19:19

Dzień dobry,

Mężczyzna 35 lat, 90 kg, 185 cm. Czwarty tydzień leczę depresję sertraliną (Miravil, Asertin). Pierwsze trzy tygodnie dawka 50 mg / dobę. Czwarty obecny tydzień dawka 100 mg / dobę. Krótko śpię po tym leku 5 - 6 godzin. Czytałem, że wiele osób ma podobne efekty uboczne. Lekarz dołączył Trittico CR 75 mg. 1 tabletka przed snem. Ten lek ma działanie nasenne, a u mnie odwrotnie. Budziłem się 2 godziny po uśnięciu i miałem problem aby zasnąć ponownie. I tak 3 razy podczas jednej nocy. Wziąłem tylko raz ten lek Trittico. Czy możliwe, że mój organizm tak reaguje na ten lek? Nie moge go brać jeżeli ma takie działanie - bezsenność. A może powinienem wziąć większą dawkę powiedzmy 150 mg? Albo mniejszą.

Dziękuję za Pomoc i Pozdrawiam, Jarek

Hej Jarku,

Zwykle po 4-6 tygodniach organizm zaczyna sobie radzić z obecnością leków, ale jest to kwestia dość indywidualna. Być może potrzebujesz jeszcze trochę czasu (i  cierpliwości), żeby leki zaczęły lepiej działać. 

Jeśli chodzi o trittico, to znam parę osób, które świetnie tolerowały ten lek, ale ja sama nie byłam w stanie funkcjonować, szczególnie następnego dnia (byłam kompletnie nieprzytomna, ale nasennie niespecjalnie na mnie zadziałał). Koniecznie porozmawiaj o tym leku z lekarzem i poproś o coś innego. Może też być tak, że ta dawka nie była odpowiednia na początek, np. ja zaczynałam od 1/3 tabletki. 

Najważniejsze jest to, by się obserwować, rozmawiać z lekarzem o objawach ubocznych i szukać najlepszej dla siebie konfiguracji.

Dołączona grafika

#3 Wisienka770330

Wisienka770330
  • Imię:Kasia

Napisano 23 luty 2021 - 21:06

Mój tata bierze ten lek od kilkunastu miesięcy..
Miał pomóc aby wreszcie się wysypiał i nie był aż tak bardzo nerwowy, rozdrażniony w ciągu dnia przez wieczne niewyspanie, nie miał tych niekontrolowanych napadów złości.
Ponoć lepiej sypia po tym leku tzn nie jest już tak jak było że ok 2 godziny snu a potem wybudzenie i kłopot z ponownym zaśnięciem..
Ale ma ,,kaca" rano i długo jest ,, kopnięty" po wstaniu. Bardzo wcześnie wstaje ok 5-6 rano i do ok 10 jest zamulony. Na problemy z niekontrolowanymi nerwami jednak nie pomaga. Choć bywają dni ciągiem ok kilku czasem kilkunastu dni kiedy jest ,, spokojny" i niczym Go nie zdenerwuje.
Mało wiem o lekach ale to kwestia indywidualna każdego organizmu.

Użytkownik Wisienka770330 edytował ten post 23 luty 2021 - 21:08

#4 Jarosław

Jarosław
  • Imię:Jarosław

Napisano 24 luty 2021 - 10:15

Dzięki za informację. Wczoraj na noc wziąłem na początek dawkę 25 mg zamiast od razu 75 mg. Noc przespana. Lekarz mówił aby w takim przypadku stopniowo zwiększać. 3 dni po 25 mg, potem 3 dni po 50 mg i później zobaczyć jak znów zareaguje na 75 mg.

Użytkownik Jarosław edytował ten post 24 luty 2021 - 10:16

• molenka lubi to

#5 molenka

molenka

Napisano 24 luty 2021 - 16:24

Dzięki za informację. Wczoraj na noc wziąłem na początek dawkę 25 mg zamiast od razu 75 mg. Noc przespana. Lekarz mówił aby w takim przypadku stopniowo zwiększać. 3 dni po 25 mg, potem 3 dni po 50 mg i później zobaczyć jak znów zareaguje na 75 mg.

Tak się Trittico bierze właśnie, po to ta tabletka jest podzielna na 3 części :)

Cieszę się, że przespałeś noc, to już coś! 

Ważne jest jeszcze, żeby wszystkie leki brać o określonych, stałych w miarę możliwości godzinach. Wieczorem najlepiej jest wyciszyć się ze 2 godziny przed pójściem spać, czyli wyłączyć komputer, internet w smartfonie, gry, tv, wywietrzyć pokój, poczytać coś przyjemnego, posłuchać spokojnej muzyki. No i lek na spanie bierzemy nieco wcześniej, np. godzinę przed planowanym zaśnięciem, no chyba, że lek usypia Cię w sekundę ;)

Obserwuj się, szukaj najlepszych opcji dla Ciebie.

Dołączona grafika