Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Cóż... witam

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Leśnik

Leśnik
  • Imię:Gucio

Napisano 15 luty 2021 - 22:55

Pozwolę sobie dołączyć do grona. Jestem tu pierwszy raz chociaż moje problemy zaczęły się coś koło roku temu. Były one skutkiem „pewnych przeżyć” w których brałem udział. Farmakologia oraz terapie pomogły. Jakoś się pozbierałem... lub przynajmniej tak mi się zdawało. Jakieś trzy miesiące temu lekarz zdecydował o odstawieniu chemii. Znalazłem nową pracę i wszystko było ok. Mam nadzieję, że to jak się teraz czuję… to fałszywy alarm L

Pozdrawiam G

#2 molenka

molenka

Napisano 16 luty 2021 - 20:40

@{Leśnik}  Cześć, a jeśli to nie fałszywy alarm, to co? Myślę, że mogą się nam zdarzać nawroty epizodów depresyjnych i wówczas trzeba po prostu wrócić do leków, nie demonizować sytuacji, tylko kontynuować leczenie.

Sama mam za sobą odstawianie, życie bez leków, potem nawrót depresji i powrót do farmakoterapii. Nic na to nie poradzę, to nie moja wina, że jestem chora i że potrzebuję leków. Spróbuj może spojrzeć w ten sposób, co Ty na to ?

Ale być może to jednak chwilowy spadek nastroju, co zdarza się wszystkim, zdrowym również :) Pogoda zimowa i zmiany życiowe (nowa praca) mogą wpływać na samopoczucie.

Obserwuj się i w razie konieczności po prostu działaj.

Mam jeszcze pytanie: czy miałeś jakieś podejście do terapii? 

Dołączona grafika

#3 Leśnik

Leśnik

Napisano 16 luty 2021 - 21:41

Witaj molenka. Jeśli chodzi o terapię to spotykam się systematycznie z Panią Psycholog, chociaż nie jestem przekonany co do skuteczności jej metod. Liczę się z tym, że będę musiał wrócić do chemii, chociaż ostatnim razem skończyło się to "widowiskowym" wywaleniem mnie z pracy. Nie wiem, czy leki były źle dobrane, czy ja je źle tolerowałem. W każdym razie... póki co, chciałbym tego uniknąć... i mam nadzieję, że uda mi... może z pomocą innych ludzi. Zobaczymy.  

• molenka lubi to

#4 molenka

molenka

Napisano 16 luty 2021 - 22:00

Witaj molenka. Jeśli chodzi o terapię to spotykam się systematycznie z Panią Psycholog, chociaż nie jestem przekonany co do skuteczności jej metod. Liczę się z tym, że będę musiał wrócić do chemii, chociaż ostatnim razem skończyło się to "widowiskowym" wywaleniem mnie z pracy. Nie wiem, czy leki były źle dobrane, czy ja je źle tolerowałem. W każdym razie... póki co, chciałbym tego uniknąć... i mam nadzieję, że uda mi... może z pomocą innych ludzi. Zobaczymy.  

A rozmawiałeś z psycholog o swoich odczuciach? Bo proces leczenia w terapii polega też na mówieniu o swoich oczekiwaniach, spostrzeżeniach itd. Dla niej informacja zwrotna od Ciebie może być szalenie ważna w pracy z Tobą.

Co do leków, to niestety nie zawsze daje się trafić od razu dobrze. Ja sama przerobiłam wiele wariantów, aż trafiłam na właściwe.

No nic, bądź czujny i w razie potrzeby do lekarza marsz (może do innego, niż poprzednio?).

Dołączona grafika

#5 Leśnik

Leśnik

Napisano 16 luty 2021 - 22:25

Rozmawiałem... jest tak samo zaniepokojona jak ja. Cóż... ja uważam, że gdyby świat był idealny, nie byłoby problemów, to pewnie i zdrowie psychiczne byłoby idealne. Niestety tak nie jest... jesteśmy bombardowani przez przeszłość, teraźniejszość i walkę o przyszłość... i cierpimy z tego powodu.

Co do zmiany lekarza... to nie wiem... ten mnie się już troszkę nauczył, czy jest sens próbować uczyć następnego? Jak będę musiał, to chyba zaryzykuję z nim.

PS. Zaje... fajna żyrafa :)

• molenka lubi to

#6 molenka

molenka

Napisano 17 luty 2021 - 11:20

Też ją lubię :D :D A nawet się z nią utożsamiam nieco :D

Dołączona grafika

#7 Leśnik

Leśnik

Napisano 17 luty 2021 - 21:44

Też ją lubię :D :D A nawet się z nią utożsamiam nieco :D