Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Boję się ... remisji

#chad #mania # hipomania

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
87 odpowiedzi w tym temacie

#41 Willow47

Willow47
  • Imię:Willow

Napisano 29 styczeń 2021 - 17:19

@Lancaster zanim nastąpi stabilizacja musi minąć trochę czasu. Postaraj się przerywać te zmienne nastroje jakimś zajęciem. Masz możliwość wyjścia na spacer? Świeże powietrze dobrze robi. A szybki marsz pobudzi krążenie i dotleni mózg.

Dołączona grafika

Odwaga to panowanie nad strachem a nie jego brak 

#42 Lancaster

Lancaster
  • Imię:Lancaster

Napisano 29 styczeń 2021 - 17:29

Niestety przez covid swierze powietrze odpada, teraz nawet muzyka i jedzenie nie sprawiają mi przyjemności.

#43 anche

anche

Napisano 29 styczeń 2021 - 18:03

Taki etap może chwilę potrwać. Mózg na nowo potrzebuje czasem skoordynować reakcje, nauczyć się na nowo przyjemności.

Muszę o tym wspomnieć- bardzo szanuję Twoją silną wolę i postawienie na siebie, wybrałeś zdrowie choć ścieżka do niego bywa wymagająca. Trzymam za Ciebie kciuki.

• Lancaster i Willow47 lubią to
Linia Wsparcia (24h) 800 70 2222

Kryzysowy Telefon Zaufania (pon-pt, 14-22) 116 123

ITAKA centrum wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego (24h) 22 484 88 01 

ITAKA antydepresyjny telefon zaufania (pon i czw, 17-20) 22 484 88 01

Telefon Zaufania Uzależnienia Behawioralne 801 889 880 (codziennie, 17-22 opłata tylko za pierwszą minutę)

#44 Lancaster

Lancaster

Napisano 30 styczeń 2021 - 10:29

Bardzo dziękuję za słowa otuchy, kiedy wczorajszy dzień się skończył, zle samopoczucie odeszło.
  • anche i Willow47 lubią to

#45 Lancaster

Lancaster

Napisano 30 styczeń 2021 - 20:13

Chyba hipomaniakalne myślenie wróciło, bo wierzę, że dostanę się na neurobiologie na UJ chociaż patrząc realistycznie wiem, że szanse na to są zerowe. Czuję się wspaniałe i muzyka znów mnie cieszy. Już nie chce remisji, chce wiecznie hipomanii, mam dość dołków.

#46 anche

anche

Napisano 30 styczeń 2021 - 23:29

Czego słuchasz?

Hipomania to także dołek tylko w drugą stronę, to dalej nie jest stan zdrowia, świadomości.

Możesz nie mieć dołków i być zdrowy, tego Ci życzę.

Kto wie może to dobry znak, że leki działają? Czasem przypływ energii po depresji jest na tyle dużą różnicą, że wydaje się być wręcz hipomaniakalny.

Powodzenia!

Linia Wsparcia (24h) 800 70 2222

Kryzysowy Telefon Zaufania (pon-pt, 14-22) 116 123

ITAKA centrum wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego (24h) 22 484 88 01 

ITAKA antydepresyjny telefon zaufania (pon i czw, 17-20) 22 484 88 01

Telefon Zaufania Uzależnienia Behawioralne 801 889 880 (codziennie, 17-22 opłata tylko za pierwszą minutę)

#47 Lancaster

Lancaster

Napisano 31 styczeń 2021 - 11:31

Słucham przeważnie popu, czasem rocka i lekkiego metalu. Z każdym dołkiem przestaje wierzyć w wyzdrowienie, a nawet jakąś dłuższą remisję. Dzisiaj się czuje normalnie i brakuje mi strasznie hipomanii. Wiecie, chce wyżej.

#48 Willow47

Willow47

Napisano 01 luty 2021 - 10:55

A  macie na oddziale terapię? Nawet grupową? Czas, żeby przegadać swoje problemy i emocje?

Dołączona grafika

#49 Lancaster

Lancaster

Napisano 01 luty 2021 - 17:18

Terapia polega na tym, że gramy w gry, ale terapeutka jest w porządku i dzisiaj z nią rozmawiałem. Jeśli chodzi o czas na dyskusje o problemach i emocjach to głównie rozmawiam o nich z panią doktor, bo pani psycholog nie mogę zastać. Strasznie mi ciężko się do czegoś zmobilizować, ale dzisiaj jest lepiej, niż w weekend.

#50 Willow47

Willow47

Napisano 01 luty 2021 - 18:36

Postaraj się na ile to możliwe otworzyć i spróbuj wyrzucic z siebie to wszystko. Prawda jest taka, ż czy lekarz czy terapeuta pomoże tyle na ile mu pozwolimy wejść w swoją duszę. Bo nawet nakwiekszy specjalista nie ma rentgena w oczach i nie przeswietli ciè, sprawdzając co ci dolega. Trzeba to z siebie wyrzucić. Zmiennosc nastrojow, hustawki emocjonalne, zmeczenie tym stanem......

Trzymam kciuki i zycze powodzenia

• Lancaster lubi to
Dołączona grafika

#51 Lancaster

Lancaster

Napisano 02 luty 2021 - 14:18

Tak robię przy pani doktor i psycholozkach. Dzisiaj przydzielili mi nową na zastępstwo i jakoś lepiej mi się z nią rozmawiało. Wiem, że moja aktualna psycholog jest zajęta, ale może poswieci mi jutro trochę czasu na wyniki testów. Teraz jest lepiej i staram się być aktywnym.
  • Willow47 i SadFrog lubią to

#52 Lancaster

Lancaster

Napisano 05 luty 2021 - 07:54

Nie wiem, czy wczoraj to był hipomaniakalny haj, czy miałem po prostu świetny humor, ale I don't care. Ważne, że mi się podobało, ale już mi nastrój się wyrównał i nie przeszkadza mi to. Wczoraj miałem za sobą ponad 10 km przechodzonych i 69 pompek w kilku seriach na robionych, a kondycję mam strasznie słabą.
  • Teraźniejszy lubi to

#53 Willow47

Willow47

Napisano 06 luty 2021 - 00:10

Myślę, że wkrótce ta sinusoida zacznie się wypłaszczać. Nastrój się ustabilizuje i poczujesz ulgę.

Dołączona grafika

#54 Lancaster

Lancaster

Napisano 06 luty 2021 - 14:00

Problem w tym, że raczej tego nie chce, teraz mam nastrój neutralny, że bardziej być nie może. Przez to strasznie mi się nic nie chce i tylko leżę w łóżku.

#55 Willow47

Willow47

Napisano 06 luty 2021 - 14:02

Próbuj. Nie poddawaj się. Tyle już dla siebie zrobiłeś dobrego. Walcz! Dasz radę, wierzymy w ciebie :)

• Lancaster lubi to
Dołączona grafika

#56 Lancaster

Lancaster

Napisano 06 luty 2021 - 17:37

Dziękuję za słowa otuchy, postaram się jakoś wytrzymać i walczyć dalej.

#57 Lancaster

Lancaster

Napisano 09 luty 2021 - 20:31

Długo nie pisałem, ale sporo miałem na głowie, czy tam w głowie whatever. W następnym tygodniu wychodzę, jeśli znów mi coś nie odbije. Plan na leczenie: postarać się zostać w remisji, już załatwiłem kontakt ze sprawdzona panią doktor, szkoda, że prywatnie, ale za tą kasę odwala kawał dobrej roboty, jest empatyczna i zna się na swoim fachu. Problem będzie tylko z psychoterapeutą /psychologiem, bo najlepszy, którego znam polecił mi tylko spacery na pierwszym spotkaniu, kolejnego nie było, bo zasugerował się łatką schizofrenika, ale po rozmowie że mną zmienił zdanie, ale i tak strzeliłem focha i już więcej spotkań nie było. Więc będzie powrót, bo zaburzenia osobowości mam w końcu stwierdzone, jakbym o nich nie wiedział. CHAD pewnie, też wpiszą, bo jakoś 2 stabilizatory i abilify muszą wytłumaczyć na karcie. Czuję się dobrze, może nawet świetnie, ale w zdrowym znaczeniu tego słowa. Dziękuję, że mnie wspieraliście, sporo to dla mnie znaczyło. Ludzie są tu fantastyczni; personel i pacjenci. Będzie mi ich bardzo brakować. Szpitala jako miejsca nie specjalnie, ale za to ludzi.. Szczególnie pani doktor z tego szpitala, gdybym na nią nie trafił i jej nie zaufał, mogłoby się to źle skończyć. Do przeczytania i trzymajcie kciuki za moją remisję, komentarze mile widziane.
  • Willow47 i Teraźniejszy lubią to

#58 Willow47

Willow47

Napisano 09 luty 2021 - 22:30

Trzymam kciuki i życzę abyś pozostał w remisji i nie wpadał ani w manię ani w doły.

• Lancaster lubi to
Dołączona grafika

#59 Oreganok

Oreganok
  • Gadu-Gadu:Przecież GG już nie działa
  • Imię:Karim

Napisano 16 luty 2021 - 19:29

Znalazłem  psychiatrę, który twierdzi, że ogarniania mechanizmy schizofrenii i cyklofrenii i że dzięki jego metodom można z tego wyjść.

(Jak kto nie zna angielskiego, to można włączyć automatyczne napisy w youtube i przetłumaczyć słowo po słowie korzystając z google translate)

Proszę:

----------------------------

wszystko jest możliwe.

#60 Panoramix

Panoramix
  • Imię:Adrian

Napisano 16 luty 2021 - 20:25

@Lancaster, Ja jestem z Krakowa. I nie dziwię się, że podoba Ci się to miasto. Dla mnie jedno z najbardziej klimatycznych w Polsce.:-)
Również dziękuję za ten opis, bo zawsze mnie to ciekawiło co się wtedy dzieje podczas mani. Miewałem euforię, ale spowodowaną różnymi środkami. Oczywiście szczęśliwy też byłem i to nawet bardzo długo. Teraz jest stan stabilny. No, ale ja mam depresję jednobiegunową.
  • Lancaster lubi to