Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Boję się ... remisji

#chad #mania # hipomania

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
85 odpowiedzi w tym temacie

#21 Bluette

Bluette

Napisano 16 styczeń 2021 - 21:54

kurczę, cieszę się, że jesteś pod opieką i jeszcze piszesz o tym pozytywnie. 

co do leków - nie wypowiem się.

jestem szczególnie ciekawa tego, jak to jest na oddziale psychiatrycznym, więc gdybyś mógł napisać kiedyś coś więcej (tu albo pw, bez różnicy), to będę wdzięczna. 

dbaj tam o siebie i odzywaj się do nas :) 

• Lancaster lubi to

"A w serce moje wstąpił wiatr
I tam on zamieszkał i szumi.
A domem moim stał się las,
Nad lasem biją pioruny."

~Sted~

#22 Lancaster

Lancaster
  • Imię:Lancaster

Napisano 17 styczeń 2021 - 20:57

kurczę, cieszę się, że jesteś pod opieką i jeszcze piszesz o tym pozytywnie. 
co do leków - nie wypowiem się.

jestem szczególnie ciekawa tego, jak to jest na oddziale psychiatrycznym, więc gdybyś mógł napisać kiedyś coś więcej (tu albo pw, bez różnicy), to będę wdzięczna. 
dbaj tam o siebie i odzywaj się do nas :) 

Wczoraj złapałem doła, ale był tylko lekarz dyżurny i leki dopiero wczoraj "weszły". Dzisiaj o wiele lepiej, dalej napisze co i jak. Dola takiego, że "nic mi w życiu nie wyjdzie", "nie ma dla mnie nadzieji" oraz tfu "chce umrzeć". Dzisiaj wiem, że to tylko stek bzdur wypluty przez mój mózg. Dzisiaj sobą nie gardzę i jestem zadowolony z nastroju, ale to niestety/na szczęście nie hipomania. Taka jednodniowa krótka remisja. Wczoraj wytrzymałem tylko dzięki drzemkom.

Jeśli ciekawi was jak jest na tym oddziale, to powiem tak, z pośród 4 w których byłem ten jest chyba na drugimiejscu, chociaż do pierwszego nie wiele mu brakuje (właściwie to przestrzeni, pralni i luźniejszej atmosfery). Mówiłem już, że trzeba prac ręcznie? Dłonie mam całe czerwone od prania, szpitalnego mydła, ale raczej to nie wina leków. Chcę utrzymać obecną terapię mimo złego samopoczucia na początku i objawów (pozapiramidowych?), które pomogli mi zwalczyć akinetonem, czy czymś podobnym. Na lepszych lekarzy nie mogłem trafić.

Pacjenci są ogólnie mili, chociaż czasem zbierają się w grupki. No i mamy jakąś starszą kleptomanka, ale z racji wieku i zaawansowanej choroby nic się nie da zrobić. Już 3 albo 4 razy odzyskiwałem swoje rzeczy, przy pomocy pacjentów. Nie jest to luksusowy hotel, bardziej porównałbym go do przytulnego hostelu, który mimo, że nie jest najlepiej zaopatrzony, ma swój urok. Pacjenci są w porządku. Na koniec dodam, bo może was ciekawić skąd tyle leków w poprzednim poście, to miałem długie rozmowy o przebiegu mojej choroby itd. oraz propozycje leczenia, na którą się zgodziłem, bo postanowiłem zaufać lekarzom (a czasem ciężko komuś zaufać jak człowiek, tyle razy się sparzy). Na lepszych lekarzy raczej nie mogłem trafić.

Pozdrawiam i życzę zdrowia
  • Bluette, Willow47 i SadFrog lubią to

#23 Bluette

Bluette

Napisano 17 styczeń 2021 - 21:15

melduj się tu nam w miarę możliwości i trzymaj się ciepło!

Nad lasem biją pioruny."

~Sted~

#24 Lancaster

Lancaster

Napisano 19 styczeń 2021 - 16:10

Mój nastrój drastycznie się zmienia. W niedzielę było świetnie, ale dzisiaj już jest okropnie. Nie mam siłę walczyć już o lepsze życie, o marzenia. Chcę tylko leżeć i przetrwać. Niech ten koszmar się wreszcie skończy. Już mija 11 dzień odkąd tu jestem. Jeszcze jakieś 3 tygodnie. Jak ja tyle wytrzymam?

#25 Bluette

Bluette

Napisano 20 styczeń 2021 - 09:03

trzymaj się chłopie. po prostu oddychaj i trwaj.

dasz radę. 

• SadFrog lubi to

Nad lasem biją pioruny."

~Sted~

#26 SadFrog

SadFrog

Napisano 20 styczeń 2021 - 16:23

Szanuję, że piszesz będąc na oddziale. Trzymaj się tam :) z opisu wygląda, iż nie jest źle -  spokojnie, wytrzymasz do końca

• Lancaster lubi to

#27 Lancaster

Lancaster

Napisano 21 styczeń 2021 - 19:13

Nie jest źle, jest nawet dobrze i personel wspaniały, ale.. czuję się jak ptaszek w klatce, nie ma gdzie wyjść i jest nudno. Ale jakoś dam radę. Najgorsze są dołki, które mi się zdarzają.

#28 Bluette

Bluette

Napisano 22 styczeń 2021 - 09:03

książki? muzyka? internety? 

wykorzystaj ten czas dobrze!

dasz radę.

Użytkownik Bluette edytował ten post 22 styczeń 2021 - 09:03

• Lancaster i Teraźniejszy lubią to

Nad lasem biją pioruny."

~Sted~

#29 Willow47

Willow47
  • Imię:Willow

Napisano 22 styczeń 2021 - 20:26

@Lancaster świetnie sobie radzisz, spróbuj tak jak radzi @Bluette :) 

Może mają tam bibliotekę albo ktoś z rodziny może Ci przywieźć?

• Lancaster lubi to
Dołączona grafika

Odwaga to panowanie nad strachem a nie jego brak 

#30 Lancaster

Lancaster

Napisano 23 styczeń 2021 - 06:56

Co do książek, to problemy z koncentracja dają w kość, ale dzięki za rady. Czwartek był masakryczny, pragnienie śmierci i straszne przygnębienie w skrócie. Za to piątek nastrój poszedł w górę, ale zdrowo, nie hipomaniakalne. Dzisiaj jest ok, około 7 razy się w nocy budziłem, ale jestem wyspany. Pozdrawiam, wy też się trzymajcie.

#31 anche

anche

Napisano 23 styczeń 2021 - 13:39

Trzymaj się ciepło :)
  • Lancaster lubi to
Linia Wsparcia (24h) 800 70 2222

Kryzysowy Telefon Zaufania (pon-pt, 14-22) 116 123

ITAKA centrum wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego (24h) 22 484 88 01 

ITAKA antydepresyjny telefon zaufania (pon i czw, 17-20) 22 484 88 01

Telefon Zaufania Uzależnienia Behawioralne 801 889 880 (codziennie, 17-22 opłata tylko za pierwszą minutę)

#32 Lancaster

Lancaster

Napisano 23 styczeń 2021 - 20:01

Dzisiejszy dzień był wspaniały. Co prawda nie miałem hipomanii, ani tym bardziej manii, ale po prostu cieszyłem się życiem i miałem wystarczająco energii, żeby porobić coś ciekawego. Zająłem się nauką (nie wiele z tego wyszło) i grafika 2d (okazało się nie wyspałem przez moje nieogarnięcie i słaby laptop). Ale i tak jestem zadowolony, że tak aktywnie spędziłem dzień.
  • Bluette lubi to

#33 Bluette

Bluette

Napisano 23 styczeń 2021 - 21:00

Mam nadzieję, że ten po prostu dobry stan zostanie z Tobą na dłużej. 

Czekamy na kolejne wieści :) 

• Lancaster lubi to

Nad lasem biją pioruny."

~Sted~

#34 Lancaster

Lancaster

Napisano 25 styczeń 2021 - 17:18

Dzisiaj masakra, totalne zmęczenie, dopiero około 16 dałem radę wstać.

#35 anche

anche

Napisano 26 styczeń 2021 - 14:25

Lubisz spać?

ITAKA centrum wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego (24h) 22 484 88 01 

Telefon Zaufania Uzależnienia Behawioralne 801 889 880 (codziennie, 17-22 opłata tylko za pierwszą minutę)

#36 Lancaster

Lancaster

Napisano 26 styczeń 2021 - 17:09

Niezbyt, zwykle robię to z nudów lub gdy mój organizm jest zbyt zmeczony/zamulony.

#37 Lancaster

Lancaster

Napisano 28 styczeń 2021 - 11:10

Obecnie mój stan mogę nazwać pozytywna remisja, to nie hipomania, ale mogę z tym żyć.

#38 anche

anche

Napisano 28 styczeń 2021 - 13:12

Możesz go jakoś opisać?

• Teraźniejszy lubi to

#39 Lancaster

Lancaster

Napisano 28 styczeń 2021 - 20:43

Jakby to wyrazić, po prostu cieszę się z życia, ale nie tak sztucznie jak w moim ulubionym nastroju, energią gór nie mogę przenosić, ale jak chce coś zrobić to myślę, że przy wysiłku dałbym radę. To takie minimum, którego potrzebuję.
  • anche lubi to

#40 Lancaster

Lancaster

Napisano 29 styczeń 2021 - 15:08

Zżera mnie melancholja i brak wiary w lepsze jutro. Myślę o swoim życiu i nie widzę w nim sensu, powoli przeradza się to w rozpacz.