Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Dyskryminacja osób w/po depresji.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#21 SmacznyKeksik

SmacznyKeksik
  • Imię:Magda

Napisano 09 luty 2021 - 17:53

@Willow47 tak, w większości ubezpieczeń jest karencja na samobójstwo na 2 lata, jak zauważyła @WhiteBlankPage więc może wielu ubezpieczycieli chroni się, nie oferując ubezpieczeń ludziom ze zdiagnozowaną depresją. W komentarzach odezwały się przedstawicielki multiagencji, które zaproponowały, że dobiorą jej ubezpieczenie, gdzie depresja nie będzie przeszkodą, więc zapewne istnieją firmy, które oferują ubezpieczenie na życie pomimo diagnozy depresji - ale jednak te renomowane (wolę nie wymieniać, autorka w komentarzach pisała, u których ubezpieczycieli się starała - i były to dwie duże firmy, do których mam największe zaufanie, gdybym sama miała się ubezpieczać) odmówiły :(

#22 amino

amino

Napisano 09 luty 2021 - 18:27

@SmacznyKeksik Chyba musiałabyś sama osobiscie sprawdzić czy rzeczywiście te firmy odmawiają ubezpieczenia osobom ze zdiagnozowaną depresją bo nie wiesz przecież czy Pani z posta czegoś nie pokręciła, o czymś nie zapomniała wspomnieć ect. - tak to jest z takimi anonimowymi wpisami w internetach, zresztą eni tylko w internetach - ludziom nie mozna tak na słowo we wszystko wierzyć co powiedza czy napiszą bo ludzie uwielbiaja wszelkiej maści półprawdy, zalecam wysoko posunietą ostrożność w dawaniu wiary ludzkiemu gadaniu bez sprawdzenia :P

Użytkownik amino edytował ten post 09 luty 2021 - 18:28

#23 SmacznyKeksik

SmacznyKeksik

Napisano 09 luty 2021 - 19:03

Ale ja nie mam jeszcze oficjalnie zdiagnozowanej depresji.

Mam fobię społ. zdiagnozowaną.

#24 WhiteBlankPage

WhiteBlankPage

Napisano 09 luty 2021 - 19:19

Hmmm mnie to zastanawia w ogóle czemu ta firma ubezpieczeniowa w ogóle ma wiedzieć o tym, że ona ma depresje :) Przy żadnym ubezpieczeniu nikt nigdy mnie o to nie pytał :) 

• Willow47 lubi to

Za głośno? Co jest za głośne? Tylko cisza. Cisza, w której się człowiek rozpada jak w próżni.

#25 SmacznyKeksik

SmacznyKeksik

Napisano 09 luty 2021 - 19:59

Hmmm mnie to zastanawia w ogóle czemu ta firma ubezpieczeniowa w ogóle ma wiedzieć o tym, że ona ma depresje :) Przy żadnym ubezpieczeniu nikt nigdy mnie o to nie pytał :)

A miałaś grupowe czy indywidualne? To zależy od towarzystwa, od tego czy grupowe, od zakresu ubezpieczenia, od wyłączeń i mnóstwa innych czynników. Szczerze mówiąc, jeśli depresja ma być czynnikiem ograniczającym mi dostęp do dobrych ofert ubezpieczeniowych, to wzbudza we mnie obawy co do diagnozy psychiatrycznej pod tym kątem, a co za tym idzie, farmakoterapią w przyszłości :(

takie coś znalazłam

https://serwisy.gaze...eczycielem.html

#26 WhiteBlankPage

WhiteBlankPage

Napisano 09 luty 2021 - 20:13

@SmacznyKeksiki grupowe, i indywidualne.

Mocno dobijające jest to, co wrzuciłaś. Ale fakt, czemu tu się dziwić, skoro zawsze ubezpieczyciel szuka drogi, by nie wypłacić pieniędzy...

Użytkownik WhiteBlankPage edytował ten post 09 luty 2021 - 20:16

• SadFrog lubi to

Za głośno? Co jest za głośne? Tylko cisza. Cisza, w której się człowiek rozpada jak w próżni.

#27 SmacznyKeksik

SmacznyKeksik

Napisano 09 luty 2021 - 20:30

No tak, ubezpieczyciel to nie instytucja charytatywna. Jednak jeśli się wykręca nawet od zdarzeń, które obejmuje polisa, to już nieciekawie. Poza tym nie mam zaufania do tych ubezpieczycieli, lepiej im nie dawać jakiegokolwiek pretekstu do zaniechania wypłaty, bo będą tak drążyć, aż wyjdzie na ich :/

Kiedyś mama mnie ubezpieczała grupowo w szkole. W szkole na lekcji wuefu miałam wypadek, który skończył się urazem kolana, ale ubezpieczyciel i tak się wykręcił od wypłaty mętnie się tłumacząc, że to już musiała być jakaś wcześniejsza kontuzja, która się odnowiła. A ja nigdy wcześniej nie miałam urazu kolana. Moja mama już nie miała głowy do użerania się z tym ubezpieczycielem zwłaszcza, że kwota nie była duża. I tak działają ci denni ubezpieczyciele - składki chętnie biorą, a potem jak mogą utrudniają, bo mają nadzieję, że część osób machnie na to ręką.

#28 WhiteBlankPage

WhiteBlankPage

Napisano 09 luty 2021 - 20:36

@SmacznyKeksik to czasem prawda, rzeczywiście, że trzeba mieć końskie zdrowie, żeby użerać się z ubezpieczycielem. Ale są też przypadki, gdy faktycznie bez większego problemu ubezpieczyciel wypłaca kasę.
Moi znajomi ostatnio dostali, niestety w okrutnej sprawie.

Użytkownik WhiteBlankPage edytował ten post 09 luty 2021 - 23:43

#29 SmacznyKeksik

SmacznyKeksik

Napisano 09 luty 2021 - 21:39

aha..

#30 WhiteBlankPage

WhiteBlankPage

Napisano 09 luty 2021 - 22:30

@SmacznyKeksik ano niestety. I to była ich pierwsza "przygoda" z tym ubezpieczycielem niestety, bo znajomy ubezpieczył się w pracy grupowo jakoś w listopadzie.

#31 Willow47

Willow47
  • Imię:Willow

Napisano 09 luty 2021 - 22:38

Ja zrezygnowałam z ubezpieczenia grupowego w pracy jak mnie duża i bardzo znana firma wkurzyła odmową wypłaty świadczenia za operację i pobyt w szpitalu syna. Miałam mieć też wyrównaną pensję, nie dostałam nic. Ale płaciłam grosze, bo to grupówka była. 

Za to ta firma, w której jestem obecnie wypłaciła mi wszystko co do grosza. 

Dołączona grafika

Odwaga to panowanie nad strachem a nie jego brak 

#32 WhiteBlankPage

WhiteBlankPage

Napisano 09 luty 2021 - 23:43

No właśnie. Niektóre firmy niestety wyszukują czegokolwiek, żeby tylko nie wypłacić, a inni wypłaca uczciwie wszystko. Echhh i człowiek nigdy nie wie, póki nie będzie musiał na własnej skórze spróbować.