Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Lęk przed przybieraniem na wadze...

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Istotka z lasu

Istotka z lasu

Napisano 18 grudzień 2020 - 21:04

Cześć. Zawsze byłam bardzo szczupła. Kiedyś po prostu a potem jak dorastałam to zaczęłam mieć zaburzenia odżywiania... Stopniowo popadłam w obłęd związany z tym że mogę jeść tylko to co jest "zdrowe" i mało kaloryczne a w dodatku nie tyle ile chcę, czyli nigdy nie do syta. Niedawno w miarę to opanowałam, jadłam tyle żeby się najeść i dużo więcej rzeczy niż wcześniej i ku mojemu zdziwieniu waga niewiele wzrosła bo wcale nie miałam dużego apetytu, jadłam raczej nie duże porcje ale takie że byłam najedzona. Teraz przyjmuję od około pół roku Mirtor... I bardzo wzrósł mi apetyt... Pozwoliłam sobie na to by jeść więcej i przybrałam kilka kilo... Teraz jednak tego żałuję i mam ochotę po prostu przestać brać Mirtor i zacząć post albo dietę... Wiecie jaki lek mógłby zastąpić swoim działaniem działanie Mirtoru i nie dawać skutków ubocznych takich jak większy apetyt? Nie wiem co robić. Myślałam że już nad tym panuję a okazuje się że wcale nie...

Użytkownik Istotka z lasu edytował ten post 18 grudzień 2020 - 21:08

#2 Willow47

Willow47
  • Imię:Willow

Napisano 19 grudzień 2020 - 00:01

Takie sprawy tylko lekarz ogarnie. A problem z zaburzeniami odżywiania najlepiej przepracować na terapii.

Dołączona grafika

Odwaga to panowanie nad strachem a nie jego brak 

#3 Nann

Nann

Napisano 26 grudzień 2020 - 21:04

Poprosic o zmiane lekow plus leczyc ED.

#4 anche

anche

Napisano 27 grudzień 2020 - 16:56

Myślę, że warto byłoby przyjrzeć się temu na kilku sesjach terapii jaki masz stosunek do ciała, do jedzenia, do siebie.

Depresja i różne zaburzenia psychiczne często powodują brak apetytu, to co Ty uważasz za wzrost apetytu może być jednym z podstawowych objawów powrotu do zdrowia. Mózg potrzebuje paliwa, aby zacząć produkować odpowiednie neuroprzekaźniki.
Nie wiem czy miałaś  tak kiedyś, że się uczyłaś do czegoś i ciągle robiłaś głodna. Mózg zużywa najwięcej energii w całym naszym organizmie.

W pewnym momencie trzeba ustalić co jest obecnym priorytetem. Czy jest to zdrowie i czucie się lepiej? Posiadanie motywacji i energii, aby stawać się szczęśliwszym człowiekiem? Myślę, że masz doświadczenie i wiesz, że tych kilku kilogramów można się szybko pozbyć, jeśli uznasz to za ważne czy potrzebne dla Ciebie. 

• Willow47 lubi to
Linia Wsparcia (24h) 800 70 2222

Kryzysowy Telefon Zaufania (pon-pt, 14-22) 116 123

ITAKA centrum wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego (24h) 22 484 88 01 

ITAKA antydepresyjny telefon zaufania (pon i czw, 17-20) 22 484 88 01

Telefon Zaufania Uzależnienia Behawioralne 801 889 880 (codziennie, 17-22 opłata tylko za pierwszą minutę)