Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Siemanko, elo, gitara siema i witam serdecznie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 doomer

doomer
  • Imię:p

Napisano 19 październik 2020 - 09:41

Chyba pora się przywitać. Tak by wypadało. No to siema. To nie moja pierwsza wizyta tutaj, wracam tu regularnie od ponad dwóch lat i ta strona nie może się mnie pozbyć. Ani ja jej, na to wygląda, bo jestem jak bumerang. Wracam tutaj bo tę stronę traktuję chyba jako wentyl emocji, moje "safe space", w którym mogę bezpiecznie pomarudzić i nikt mi nie zwróci uwagi za to, a czasem i coś miłego nawet napisze. Albo napisze cokolwiek. Bądźmy szczerzy, w rzeczywistym świecie ludzie nie chcą słuchać problemów innych ludzi (przynajmniej nie za dużo, a kiedy problemów jest dużo to cóż...), no w każdym razie nie za darmo.

Mam 25 lat. Z problemami różnej maści borykam się od dawna. Od gimnazjum była to fobia społeczna i twarde piwniczenie przed komputerem. Później na studiach trochę się ogarnąłem. Zacząłem uprawiać sport, znalazłem znajomych (nie ma ich wielu ale są). Pod koniec studiów w moim życiu nadszedł gorszy okres. Trochę rzeczy mi się pokomplikowało i trafiłem tutaj. To było ponad dwa lata temu. Od tego czasu bardzo się zmieniłem, sporo rzeczy mi się poprawiło, ale też sporo pogorszyło. Wiadomo, więcej na głowie, więcej problemów. Z perspektywy czasu patrzę jaki byłem wtedy niedojrzały i głupi. Być może kiedyś przyjdzie mi taka refleksja odnośnie moich teraźniejszych wpisów.
Dzisiaj znów tu jestem. Po mój wentyl. Gdy tu wchodzę to czuję nagły przypływ wspomnień, tak dobrych, jak i złych i poczucie melancholii. Dodam, że melancholia to mój stan domyślny. Przed ludźmi staram się to ukrywać, bo to po prostu męczące dla innych, ale tutaj chyba nie muszę. No w każdym razie nie aż tak.
Wracam tu trzeci raz i zastanawiam się czy do trzech razy sztuka. I czy oznacza to, że jak stąd odejdę następnym razem to już na zawsze, czy raczej po prostu tutaj zostanę. Tak czy tak czuję przywiązanie do tej strony.

A tak poza tym to lubię sport, historię i podróże (małe, nie duże. duże pochłaniają za dużo czasu i pieniędzy jak dla mnie na tę chwilę).

Może trochę lakonicznie o sobie, ale na więcej nawet nie za bardzo mam siłę. Nie wiem też za bardzo co mógłbym więcej napisać co by miało jakiekolwiek znaczenie. Papieru nie marnuję, ale szkoda cudzych oczu.
Jak to przeczytałaś/eś to dziękuję Ci pięknie za Twój czas, miło z Twojej strony, że Ci się chciało. Kimkolwiek jesteś, wielkie dzięki byczq.

oh boi, here we go again.

• K24 lubi to

#2 WhiteBlankPage

WhiteBlankPage

Napisano 19 październik 2020 - 09:51

@doomer no to witaj ponownie w znanej sobie strefie. 

Oby nagłe przypływy wspomnień głównie dotyczyły tych dobrych chwil.

Gdzie byłeś ostatnio na małej wycieczce, skoro dużych na razie nie ma? 

Za głośno? Co jest za głośne? Tylko cisza. Cisza, w której się człowiek rozpada jak w próżni.

#3 doomer

doomer

Napisano 19 październik 2020 - 10:06

@doomer no to witaj ponownie w znanej sobie strefie. 

Oby nagłe przypływy wspomnień głównie dotyczyły tych dobrych chwil.

Gdzie byłeś ostatnio na małej wycieczce, skoro dużych na razie nie ma?

Hej, dzięki za odzew. Ostatnio z tego co pamiętam byłem w Opolu, jakiś miesiąc temu. Bardzo mi się tam podobało, przyznaje, że nie spodziewałem się, że centrum będzie aż tak urokliwe. Niestety dnia nie wystarczyło żeby wszystko zobaczyć, ale to co widziałem i tak było ekstra. Ostatnio niestety nawet małych wycieczek nie ma ale to że względu na pogodę i brak czasu.

A co do wspomnień - są mieszane. Staram się mimo wszystko skupiać na tych dobrych
  • WhiteBlankPage lubi to

#4 Tawak

Tawak

Napisano 19 październik 2020 - 10:50

Czy to były dobre studia?
Zacząłeś karierę, nabrała ona tempa, czy może trafiłeś do januszexu? A może teraz neetujesz?

Użytkownik Tawak edytował ten post 19 październik 2020 - 10:52

#5 doomer

doomer

Napisano 19 październik 2020 - 11:40

Czy to były dobre studia?
Zacząłeś karierę, nabrała ona tempa, czy może trafiłeś do januszexu? A może teraz neetujesz?

Kiedyś myślałem, że to były gówno studia ale z perspektywy czasu widzę, że nie były takie złe. Dały mi ważne znajomości, a co do zawodu to mogę być nauczycielem - co wbrew temu co niektórzy myślą nie jest takie złe, chyba, że klasa na którą się trafi to patusy-ale to jest mniejszość.

Nie neetuje na szczęście. Nie robię kariery ale mam nie najgorszą pracę w państwówce. W dodatku zdalna. Wypłata nie powala, ale mogło być gorzej. Także pod tym względem jest średnio - w każdym razie póki co, nie zapeszając. No i dopiero co zacząłem pracę na etacie bo magisterkę skończyłem w to lato

#6 Zołza

Zołza
  • Imię:D

Napisano 20 październik 2020 - 07:07

Welcome back ;)

#7 Nann

Nann

Napisano 20 październik 2020 - 09:16

@doomer filozofia?

#8 doomer

doomer

Napisano 20 październik 2020 - 10:07

@doomer filozofia?

Dość blisko, historia

#9 Nann

Nann

Napisano 20 październik 2020 - 12:22

faktycznie blisko. Zawsze mozna isc glebiej, marne pieniadze beda i tak ale zawsze lepsze, doktorat, etc. 

#10 Teraźniejszy

Teraźniejszy
  • Imię:Anastazy

Napisano 20 październik 2020 - 14:12

@doomer,,, Witam  , pozdrawiam ,  Here we go again boy ai .

#11 doomer

doomer

Napisano 20 październik 2020 - 14:58

faktycznie blisko. Zawsze mozna isc glebiej, marne pieniadze beda i tak ale zawsze lepsze, doktorat, etc.

Niestety kompletnie się to nie opłaca bo doktorat nic nie daje. Do pracy w IPN wymagają znajomości i magisterki a do pracy w szkole tylko magisterki - i roboty jest tyle że można przebierać

#12 Nann

Nann

Napisano 20 październik 2020 - 22:27

@doomer rozumiem. Kierowalam sie tym co  robia moi znajomi, ale nie bede rozgadywac gdzie kto pracuje. Skoro masz po tym prace to jest okay, nie trzeba tez dalej za wszelka cene. Zawsze sie musi zgadzac wysilek z korzyscia. :)

• doomer lubi to

#13 Atropos

Atropos

Napisano 21 październik 2020 - 15:24

Witam kolejną melancholijną duszę :) Mam nadzieję, że tym razem zostaniesz z nami na dłużej

• doomer lubi to