Skocz do zawartości

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Witajcie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 James Sunderland

James Sunderland
  • Imię:Piotr

Napisano 15 październik 2020 - 21:28

Witajcie, zarejestrowałem się tu, ponieważ od jakiegoś czasu próbuję poznać samego siebie. Niemal całe dotychczasowe życie przeleciało mi przez palce, ponieważ zawsze byłem zachowawczy wobec wszelkich rzeczy, nigdy się nie wychylałem (no może jakieś głupoty w wieku szkolnym). Zawsze byłem wycofany, typ introwertyka. Tłumaczyłem sobie, że taki po prostu jestem i tak ma być. Dopiero, gdy zacząłem czytać i zgłębiać swoją osobowość, otworzyłem oczy i zacząłem weryfikować swoje zachowania. Niemal przez 9 lat byłem w związku, przez który wypadłem z obiegu towarzyskiego. Obecnie chciałbym kogoś poznać, umówić się, ale zawsze przed napisaniem czuję lęk (fobia społeczna?), poza tym nie dostaje odpowiedzi, co napędza moją frustrację i zwiększa uczucie ostracyzmu. Oczywiście są oprócz tego jakieś nerwowe zachowania, ale o nich może w innym temacie. Zacząłem jakiś czas temu terapię i mam cichą nadzieję, że mi pomoże.

Wybaczcie ten przydługi i nieco chaotyczny post.

#2 WhiteBlankPage

WhiteBlankPage

Napisano 15 październik 2020 - 22:18

@James Sunderland nie jest przydługi i chaotyczny, w żadnym wypadku.
Witaj na forum.

9 lat to bardzo długo, ale to, że chcesz kogoś poznać i nie zamykasz się (chociażby... Mentalnie, tak to ujmę) to bardzo dobry znak.

Rozgość się.

Za głośno? Co jest za głośne? Tylko cisza. Cisza, w której się człowiek rozpada jak w próżni.

#3 K24

K24
  • Imię:Krystian

Napisano 15 październik 2020 - 22:43

Witaj na forum @James Sunderland  :)

#4 SmacznyKeksik

SmacznyKeksik
  • Imię:Magda

Napisano 16 październik 2020 - 07:09

Hej, to jeszcze nie widziałeś przydługich i chaotycznych postów :D miłego "pobytu" na forum :)
  • Nann lubi to

#5 Nann

Nann

Napisano 16 październik 2020 - 11:47

Zgadzam sie z poprzednikami. Nie wybiegaj tez z diagnozami do przodu, zreszta one niewiele zmieniaja, wazne ze jestes w terapii. I bardzo sie z tego ciesze! Milo mi Cie poznac, jestem tu tez dosc swieza ale mysle ze moge Cie tez zaprosic na forum.

#6 Zołza

Zołza
  • Imię:D

Napisano 16 październik 2020 - 13:27

@James Sunderland, Twój post nie był ani za długi, ani zbyt chaotyczny. Też jestem typem intro. Witaj na forum.

#7 Teraźniejszy

Teraźniejszy
  • Imię:Anastazy

Napisano 16 październik 2020 - 14:44

@James Sunderland ,, Witaj,, jest tu wiele ciekawych osobowości , z pewnością odnajdziesz się tu lub znajdziesz to, czego szukasz , pozdrawiam .

#8 Atropos

Atropos

Napisano 17 październik 2020 - 16:00

Witam i ja :) Mam nadzieję, że się rozgościsz i że nie będzie to Twój jedyny post ;)

#9 Orezefil

Orezefil

Napisano 17 październik 2020 - 22:51

Witaj @James Sunderland

Użytkownik Orezefil edytował ten post 17 październik 2020 - 23:02

• James Sunderland lubi to

#10 James Sunderland

James Sunderland
  • Imię:Piotr

Napisano 19 październik 2020 - 15:01

Dziękuję wam za ciepłe przyjęcie :)

Napiszę więcej, niż jeden post ;)

#11 Tomek

Tomek

Napisano 19 październik 2020 - 16:51

Pozdrawiam fana Silent Hill.

• James Sunderland lubi to

#12 Moon73

Moon73

Napisano 19 październik 2020 - 20:48

@James Sunderland Cześć James, witaj na forum.

Najważniejsze, że nie utknąłeś w martwym punkcie. To, że masz autorefleksję na temat swoich zachowań, to już bardzo dużo. To dobry krok w przyszłość. Samoświadomość jest decydująca, pozwala nam dokonywać zmian w naszym życiu.
A co do Twojego lęku przed poznawaniem, to być może jest to lęk przed odrzuceniem. Ja jako introwertyczny singiel czuję go za każdym razem, gdy piszę do jakiejś osoby, którą chcę poznać. Ale praktyka czyni mistrza, z czasem ten lęk się zmniejsza. Nie przejmuj się, że nie dostajesz odpowiedzi. Ja nie dostałem wielu odpowiedzi i wiesz co? Ano nic :) Niczego to nie zmienia, a najważniejsze, że nie zmienia też szansy, że tę upragnioną odpowiedź w końcu dostaniesz.