Skocz do zawartości

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Moje reportaże, mój blog

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
41 odpowiedzi w tym temacie

#1 Panoramix

Panoramix
  • Imię:Adrian

Napisano 18 wrzesień 2020 - 18:55

Witajcie.
Pięć lat temu miałem operację, usunięcie guza i postanowiłem, że jak się uda to zacznę się realizować w tym co najbardziej potrafię czyli pisaniu o sporcie. Pisałem w kilkunastu już serwisach sportowych, ale zrezygnowałem, bo ze względu słabej "elastyczności".

Postanowiłem, że założę swój blog i będę pisał reportaże z odwiedzonych stadionów (W grę wchodziły tylko podczas meczów). Na początek były to tylko boiska w Krakowie. Tydzień w tydzień. Fotografowanie, zbieranie materiałów w bibliotekach i archiwach, rozmowy z trenerami i kibicami itp. To wypełnia mi mój czas do dzisiaj.

Styl pisania utrzymuje luźny, raki bardziej jak to blog, czyli z elementami pamiętnika. Chociaż nie brakuje reportaży. Z niektórych nawet jestem bardzo dumny.

Z czasem odwiedziłem wszystkie boiska w Krakowie i zdecydowałem, że moim rewirem będzie Małopolska. Dowiedziałem się także, że to hobby to tak zwany groundhopping. I poznałem kilka osób, z którymi wspólnie zrobiliśmy parę wyjazdów.

Teraz nie ograniczam się, bo chociaż Małopolska dalej jest moim rewirem to odwiedzam także inne miasta np. w podkarpackim? śląskim czy świętokrzyskim. Na koncie mam świetne relacje z Czech i Słowacji. Chciałbym aby dalej nie brakowało mi pomysłów.

Założyłem ten wątek, aby wszyscy mogli mnie lepiej poznać. Mnie i moje problemy z którymi się zmagałem, bo często w reportaże je wplatałem. I tutaj chciałbym robić takie aneksy, albo po prostu to co nie zmieści się na blogu.

Miło będzie też poznać wasze opinie z czasem. Może jakieś propozycje (np. gdzie mógłbym pojechać), albo propozycje wspólnego połączenia sił w jedną z sobót czy niedziel. To tyle. Mam nadzieję, że Wam się spodoba.

Teraz udaje się w sobotę do Andrychowa. Miasto tuż przy granicy z województwem Śląskim. Będzie relacja, będą zdjęcia? (może także własne?). Posiadam także konto na Twitterze, znajdziecie je na moim blogu.
https://idenamecz.wordpress.com/

Cześć i jeszcze raz dzięki:-)

Użytkownik Panoramix edytował ten post 18 wrzesień 2020 - 18:57

• Willow47 i This lubią to

#2 Moon73

Moon73

Napisano 18 wrzesień 2020 - 23:25

@Panoramix to świetnie, że masz hobby. Zajrzałem na Twój blog. Widać, że masz zacięcie i poważnie traktujesz swoje zainteresowania.

Cieszę się, że mimo zapowiedzi odejścia, jednak zostałeś z nami.

• Panoramix lubi to

#3 Nann

Nann

Napisano 19 wrzesień 2020 - 07:15

Czesc Panoramix. Juz dawno chcialam zajrzec w ten temat, ale zle sie ostatnio czuje a nie lubie robic czegos "po lebkach". Mysle, ze jutro bede miec czas zeby na spokojnie poczytac. Chcialam tylko podziekowac ze sie z nami ta swoja czastka (jakze wazna) podzieliles i ze jednak nie odszedles. Ja jestem krotko na forum i nie czulam zebym miala prawo napisac wiecej niz "szkoda", ale Twoja obecnosc jest zauwazalna i jest takim jakby, hm, glosem rozsadku powiedzialabym tutaj.

Dzieki po prostu. Obczaje czy da sie komentowac na blogu czy trzeba bedzie tu, ale to nie problem jak cos.

#4 amino

amino

Napisano 19 wrzesień 2020 - 08:41

Też zerknęłam na bloga. Bardzo ciekawe hobby. W ogóle każde hobby jest fajne jak sie ktoś w nie wkręca. Ja bardzo lubię kreatywnie spędzać swój wolny czas i zawsze mi sie mordka śmieje na widok ludzi, którzy mają pomysł na takie właśnie kreatywne spędzanie czasu czy z pasją wkręcaja się w jakieś hobby. To często również mnie inspiruje. Kto wie może Twój blog też kogos albo nawet wielu ktosiów zainspiruje ? W końcu jednym z najlepszych leków na depresję jest znalezienie czegoś co nas w zyciu będzie cieszyło.

Ja osobiście nigdy nie przepadałam za piłką nożną szczególnie za oglądaniem meczu na ekranie TV. Ale znałam kidyś zapalnoego miłośnika piłki nożnej w każdej postaci i raz nawet wybrałam sie na stadion na mecz jakiś trzecioligowy albo i nawet nie i o dziwo było to bardzo ciekawe przeżycie mimo, że się na piłce nożnej nie znam ni w ząb, nawet podstawowych zasad nie znam poza tym, że celem jest wkopnięcie piłki do bramki drużyny przeciwnej ;) Same emocje towarzyszące temu wydarzeniu na żywo mi sie od publiczności zwyczajnie udzieliły. Ciekawa jestem jak wygląda na żywo jakis bardziej znaczący mecz w takim razie skoro na jakichś niewiele znaczących tak naprawdę rozgrywkach o "złote kalesony" było tak emocjonalnie, że aż mi się (poprzez indukcję chyba) udzieliło. 

#5 Panoramix

Panoramix

Napisano 19 wrzesień 2020 - 19:55

@Moon73 Dziękuję. Staram się ja mogę. A zostaję, bo chce dalej z Wami być. Cieszyć się i smucic. Pomagać sobie i nie być z tym sam.

@Nann Bardzo Ci dziękuję. Zajrzyj gdy tylko będziesz mieć czas. Możesz komentować zarówno tutaj jak i na moim blogu. Dowolność. Ciekaw jestem w sumie Twojej opinii, gdyż Twoje wypowiedzi są bardzo merytoryczne i elokwentny. Nie odchodzę i mam nadzieję, że się bardziej poznam z Tobą. Przejrzyj, bo ja naprawdę nie piszę tylko o piłce nożnej. Dotykam poważnych tematów życiowych, głównie to co mnie spotkało. Nie ubolewam, idę do przodu. Mam plany, choć czasem czuję się fatalnie. Blog jest moją ucieczką od tego świata, świata gdzie panuje zło i niesprawiedliwość. Raz w tygodniu mogę też naładować baterię. A tak w ogóle lubię Cię, czytać Twoje posty:)

@amino Oj to bardzo miłe. Czuję się z tym naprawdę dobrze. Też uważam, że hobby pomaga przy depresji. Powiem wiecej: Pomaga z niej wyjść! Jeśli mój blog zainspiruj kogoś do robienia czego, aby nie siedzieć w domu i spróbować jakiegoś hobby to tylko się cieszyć m! Kto wie. A mecze na żywo to nieporównywalne mecze z tymi w telewizji, które uważam za zbyt nudne. Mecze na żywo to emocje ludzi, możliwość porozmawiania z osobami, zjeść kiełbaske z grilla czy napić się piwa.

Bardzo Wam dziękuję za odpowiedźi. Dzisiaj byłem w Andrychowie i najpewniej wieczorem pojawi się wpis na blogu, ewentualnie jutro. Było ekstra! Takie weekendy budują mnie właśnie pozytywną energią! :)

Komentujcie, jak coś krytykujcie, doradzajcie. To dla mnie bardzo ważne. Pozdrawiam serdecznie.

Użytkownik Panoramix edytował ten post 19 wrzesień 2020 - 20:04

#6 Nann

Nann

Napisano 20 wrzesień 2020 - 07:35

Teraz to ja jestem w szoku, mialam totalnie odwrotne uczucia. 

#7 Panoramix

Panoramix

Napisano 20 wrzesień 2020 - 12:06

Teraz to ja jestem w szoku, mialam totalnie odwrotne uczucia. 

Tzn.? :/

#8 Nann

Nann

Napisano 20 wrzesień 2020 - 12:23

Raczej mocna niechec do mojej osoby. Ale to nie szkodzi, tylko po prostu zaskoczona jestem.

#9 Panoramix

Panoramix

Napisano 20 wrzesień 2020 - 17:44

@Panoramix Myślałam, że niechęć do mnie. Ale chyba nie, bo wyjaśniłaś :)

Za tydzień w sobotę znalazłem 3 kierunki dokąd mógłbym pojechać. Wątpię czy trafi mi się tak wspaniały wyjazd jak wczoraj ale... kto wie. Albo będzie to Miechów - miasto w północnej części Województwa. Albo dwie wsie Grabie lub Niedźwiedź, gdzie od dawna jestem zapraszany. Wszystkie podróże raczej wybiorę pociąg. Ze względu na szybkość. Około 30 miinut.

Użytkownik Panoramix edytował ten post 20 wrzesień 2020 - 17:45

• Willow47 lubi to

#10 Nann

Nann

Napisano 20 wrzesień 2020 - 18:39

Nie, no dlaczego mialabym czuc niechec do Ciebie?

Przeczytalam tak na szybko dzis troche, bo akurat caly dzien mialam zawalony. Az mi sie cieplo zrobilo jak wspomniales o Andrychowie i Ketach, w pewnym momencie sporo czasu tam spedzalam, chociaz to bardzo daleko od mojego rodzinnego domu. Z Krakowa w sumie rzut beretem, zwlaszcza teraz, kiedys bylo nieco dalej. 

Moja uwage zwrocily wzmianki typu "kibice byli dobrze przygotowani", o tych synchronicznych ukladach, etc. Nigdy w ten sposob o nich nie myslalam. Teraz mam ochote obejrzec kilka filmikow z youtuba wlasnie pod tym katem. Jedyne co mnie kiedys zaczarowalo, to spiewanie hymnu Polski "calym stadionem", uwazam to za magiczne.

Krotko mowiac - jesli kiedys Nann pojdzie na mecz, to wiadomo dzieki komu :P

#11 Panoramix

Panoramix

Napisano 20 wrzesień 2020 - 18:58

@NannOj, to bardzo miłe. Zawsze mnie to buduję gdy ktoś pozytywnie piszę o mojej pasji. :)
No taki większy rzut beretem, bo ponad półtorej godziny jazdy, a do Kęt troszkę dużej. Ale miło, że akurat z tamtym stronami miałaś coś wspólnego :)

Krotko mowiac - jesli kiedys Nann pojdzie na mecz, to wiadomo dzieki komu

Bardzo polecam. Ludzie chodzą z całymi rodzinami. Myślę, że ten stereotyp, że kibole itp. już trochę zmalał, ale wciąż niektórzy jeszcze tak myślą.

Gdyby Nann, chciała kiedyś iść na mecz i była akurat w Krakowie i chciała spędzić miło czas to zapraszam, możemy udać się wspólnie :P

Jeszcze raz dziękuję za przeglądniecie bloga. Zawsze to fajne jak ktoś z zewnątrz doceni. I człowiek czuje się lepiej w tę wrzesniową niedzielę.

Użytkownik Panoramix edytował ten post 20 wrzesień 2020 - 18:59

#12 Nann

Nann

Napisano 20 wrzesień 2020 - 19:00

Boah, Krakow, jakze chetnie :D szkoda, ze jestem tak rzadko w Polsce, bo za niczym tak nie tesknie jak za Krakowem. Tak, dla mnie rzut beretem bo to do Krakowa w tym czasie mialam kawalek, wtedy jeszcze nie bylo autostrad..

Ja pochodze z miasta i dzielnicy, w ktorej kibole byli bardzo aktywni i pieknie mi ten stereotyp potwierdzili, moze dlatego wlasnie mialam troche hm, nie uraz ale jednak dystans do meczy. Do pilki nie, chetnie bym i dzis pokopala :P nawet sciagne glany na te okazje :P Jednak ciagla walka miedzy X i Y, zycie miasta ktore toczylo sie wokol tego i strach wieczorem, bo koledzy (z katolickich stowarzyszen, btw) z dzielnic ktore popieraly Y odprowadzali nas do dzielnicy w ktorej sie bylo "za X" i byli ciagle i wciaz zaczepiani.. W sumie nawet sobie do teraz nie zdawalam sprawy z tego, jak silnie to na mnie wplynelo jesli chodzi o postrzeganie imprez sportowych. Niby taka glupota.

Bede czytac dalej, tylko po lebkach nie lubie. Takze pewnie tak po wpisie i bede tu pisac, moze przy okazji podbije temat i Ci blog tu nie zginie.

• Panoramix lubi to

#13 Panoramix

Panoramix

Napisano 22 wrzesień 2020 - 19:32

Boah, Krakow, jakze chetnie :D szkoda, ze jestem tak rzadko w Polsce, bo za niczym tak nie tesknie jak za Krakowem.

Właśnie jutro planuje zrobić relacje z Krakowa. Konkretnie Dąbie. Może kojarzysz. Zamierzam trochę nadrobić Kraków. Chociaż byłem już prawie na wszystkich stadionach w Krakowie to jutro się wybiorę. Z wielu powodów:
1). Nie chcę siedzieć w domu.
2.) Jest ładna pogoda i zamierzam się nacieszyć tymi resztkami.
3). Odczuwam samotność jak cholera. Gdy myślę o tym to czuję się jeszcze gorzej. Dlatego gdy jestem zajęty innymi sprawami to chociaż na chwilę mnie odciąga.
4). Trochę odczuwam smutek. Gdy pojadę robić relację to nie pomoże, ale też nie zaszkodzi.

I gdyby się uparł to na siłę znalazł by dziesiątki innych powodów. Ale po co.

#14 Nann

Nann

Napisano 22 wrzesień 2020 - 20:02

Oczywiscie, ze kojarze Dabie, chociaz akurat tam NIE mieszkalam :P Jednak samego stadionu nie xD Chetnie poczytam. Mam nadzieje ze w tygodniu sobie poczytam.

#15 Panoramix

Panoramix

Napisano 23 wrzesień 2020 - 19:30

Dąbie odwiedzone i zaliczone. Teraz usiądę i piszę:)
  • SadFrog i Nann lubią to

#16 Nann

Nann

Napisano 23 wrzesień 2020 - 21:03

Panoramix, nie napisales zadnego tekstu? Widze te standardowe wyznaczniki, typu ocena, pogoda, etc. i zdjecia, ale zadnego tekstu? Oceniles na 2 i chcialam poczytac dlaczego.

#17 Panoramix

Panoramix

Napisano 23 wrzesień 2020 - 21:09

Jeszcze nie pisałem żadnego tekstu. Jest w opracowaniu @Nann Nie chce się spieszyć. Póki co standardowe wyznacznik, że byłem. Robie tak od 5 lat.

PS. A ocena niską, że mam lekki nawrót depresji z powodu samotności i lęku z tym związanego. I to wpływa na subiektywną ocenę. Odczuwanie.

Użytkownik Panoramix edytował ten post 23 wrzesień 2020 - 21:14

#18 Nann

Nann

Napisano 23 wrzesień 2020 - 21:17

Ach.. rozumiem. W takim razie poczekam na tekst, nie wiedzialam o tej metodzie i troche zgupialam przez chwile :D Mam nadzieje, ze wkrotce poczujesz sie lepiej.

#19 Panoramix

Panoramix

Napisano 23 wrzesień 2020 - 21:25

@Nann Bardzo bym chciał poczuć się lepiej. Póki co to walczę ze sobą. Dużo ludzi mi pomagało. Wiele dla mnie zrobiła Cracovia i wielu innych ludzi związanych ze sportem. Dlatego to robię. Mýsle, że gdyby nie to, to raczej byłoby kiepsko. Ale mimo, że ludzie mi pomagają to samopoczucie różne. Raz lepsze dni, raz gorsze. Zdarzają się i fatalne. No i ten lęk. No, ale to nie temat na to. Mýsle, że rozumiesz mnie w jakimś stopniu. W końcu każdy tutaj każdego jakoś rozumie :).

A relacja będzie, będzie.

Użytkownik Panoramix edytował ten post 23 wrzesień 2020 - 21:26

• Nann lubi to

#20 Panoramix

Panoramix

Napisano 24 wrzesień 2020 - 21:07

Updare: @Nann, wpis już jest. Chyba jestem przekonany, że nie za bardzo Ci się spodoba, ale pisałem jak to się mówi od serca ;)

W następną sobotę udam się do którejś z opcji (Nann, powinnaś kojarzyć przynajmniej te dwa miasta). Krzeszowice - mam propozycję wyjazdu z kolegą i jeszcze jednym kolegą na mecz lokalnego klubu. Miałbym im napisać reportaż z meczu na fan page klubowy.

Miechów - jakoś nie za bardzo lubię to miasto. Byłem tam i czułem się nie najlepiej. Może teraz będzie zupełnie inaczej?

Grabie - Wieś. Ale ciekawa.

Niedźwiedź - zapraszają mnie od dłuższego czasu.

Coś stąd pewnie wybiorę, a może zupełnie co innego. Cześć:-)

Użytkownik Panoramix edytował ten post 24 wrzesień 2020 - 21:08