Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Spektrum Autyzmu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Maciek.gop

Maciek.gop
  • Imię:Maciej

Napisano 17 wrzesień 2020 - 17:32

Jak pisałem w moim pierwszym poście na tym forum. W moim przypadku depresja jest objawem innej choroby. A mianowicie mam Spektrum Autyzmu. Choroba ta jest chorobą nieuleczalną. Spektrum Autyzmu bardzo mi utrudnia życie. W prawdzie życiu codziennym funkcjonuje dobrze. Czyli na przykład: zrobię porządki, zrobię zakupy, jak potrzeba pójdę do lekarza. W sprawach bardziej istotnych jest problem. Mam lekki stopień niepełnosprawności. Dlatego mam prawo do pracy w zakładzie pracy chronionej. Ale z reguły na stanowisku pracy chronionej mało płacą. Ze względu że mam chorobę nie mogę podjąć bardziej wymagającej pracy czyli bardziej płatnej pracy. Mam problem utrzymaniem relacji dlatego mam mało przyjaciół. Ze względu że mam problemy w życiu zawodowym i relacjach społecznych mam stany depresyjne. Jak pisałem wcześniej stany depresyjne są objawem choroby Spektrum Autyzmu a nie przyczyną.

#2 Zołza

Zołza
  • Imię:D

Napisano 17 wrzesień 2020 - 18:32

Niewiele wiem o spektrum autyzmu. Moja jedyna wiedza opiera się o serial komediowy, co, jak zakładam, .nijak ma się do szarej rzeczywistości osoby z tą chorobą

#3 Nann

Nann

Napisano 17 wrzesień 2020 - 19:19

Hej, wita Cie dorosly Aspeger z dwiema malymi kopiami w domu :P Chociaz mi akurat po diagnozie nieco lzej.

btw, pogrzeb na forum, jest juz pare tematow o Spectrum.

#4 Teraźniejszy

Teraźniejszy
  • Imię:Anastazy

Napisano 17 wrzesień 2020 - 21:19

@Maciek.gop,,, pozdrawiam serdecznie, czy mógłbyś być tak uprzejmy rozwinąć temat , uczucia do  najbliższych jak ,  również świadomość zapisu  najprostszych rzeczy w pamięci , Bardzo mnie ciekawi , pozdrawiam 

#5 Maciek.gop

Maciek.gop

Napisano 18 wrzesień 2020 - 14:23

@Teraźniejszy Cześć.

Pytasz o moje uczucia do najbliższych ?
Moje uczucia do najbliższych są chłodne to znaczy:
Najbliższymi widuje się rzadko oczywiście mam kontakt telefoniczny i 
e-mai. Kiedy jest potrzeba to się kontaktuje lub najbliżsi kontaktują się zemną na przykład żebym im pomóc lub oni mi pomagają. Jestem zapraszany na święta Bożego Narodzenia i Wielkanoc. Byłem też zaproszony na ślub i wesele. Byłem na ślubie i weselu.
A z pamięcią u mnie jest tak. Z rzeczami starymi na przykład gdzie mieszkam, gdzie mam jakąś rzecz pamiętam. Problem jest nauką i utrwaleniem nowych informacji muszę dużej utrwalać nowy materiał i dużej się uczyć. żeby zapamiętać. Mam też problemy z pamięcią polegające na tym że na przykład pracuje na jakimś stanowisku pracy i po jakimś czasie jestem przyniesiony na inne stanowisko pracy. Na nowym stanowisku uczę się nowych umiejętności i pracuje na nowym stanowisku pół roku. Następnie jestem przenoszony na pierwsze stanowisko pracy i mam duże problemy z przypomnieniem sobie czynności i informacji na pierwszym stanowisku pracy praktycznie czuję się tak jakbym pracował tam pierwszy raz chociaż tam pracowałem.

#6 Teraźniejszy

Teraźniejszy

Napisano 18 wrzesień 2020 - 16:30

,,Witaj Maciej, 

Dziękuję za odpowiedź , jestem Ci wdzięczny za to, że tak otwarciebezpośrednio wyrażasz własne uczućia, jest  to moim zdaniem zaletą . Jednak wiem , wiele osób ma prawo nie zgadzać się z  moim zdaniemkażdy ma własną opinię . Twój  post , opis   pozwolił mi zrozumieć to, że twoja diagnoza ASD nie jest tak intensywna zaawansowana . Wyobraź sobie nie byc w stanie wyrazić tego co czujesz werbalnie.

sposób komunikacji werbalnej  i niewerbalnej pozostaje aktywny , co pozwala wyrażać emocje potrzeb co jest ważne zwłaszcza w pracy . Czy pracodawca jest  wyrozumiały jeśli tak , powinien zapewnić Ci poczucie stabilności bez konieczności  ciągłych zmian ,poproś o  pokój sensoryczny  dla doroslych , gdzie  będziesz mógł się wyciszyć i uspokoić w krytycznych sytuacjach to ważne . Zmianay i wyzwania  mogą  być motywujące ale nie dla każdego,  zwłaszczakiedy jak sam  piszesz masz  problem z nauką  pamięci utrwalania nowej wiedzy . 

Myślęże warto poruszyć ten problem ,  rozmową z pracodawcą być może ułatwi ci  życie, dobrze wiedzieć że nie jesteś sam. 

Serdecznie pozdrawiam,,

#7 Nann

Nann

Napisano 19 wrzesień 2020 - 07:23

,,Witaj Maciej, 

Dziękuję za odpowiedź , jestem Ci wdzięczny za to, że tak otwarciebezpośrednio wyrażasz własne uczućia, jest  to moim zdaniem zaletą . Jednak wiem , wiele osób ma prawo nie zgadzać się z  moim zdaniemkażdy ma własną opinię . Twój  post , opis   pozwolił mi zrozumieć to, że twoja diagnoza ASD nie jest tak intensywna zaawansowana . Wyobraź sobie nie byc w stanie wyrazić tego co czujesz werbalnie.

sposób komunikacji werbalnej  i niewerbalnej pozostaje aktywny , co pozwala wyrażać emocje potrzeb co jest ważne zwłaszcza w pracy . Czy pracodawca jest  wyrozumiały jeśli tak , powinien zapewnić Ci poczucie stabilności bez konieczności  ciągłych zmian ,poproś o  pokój sensoryczny  dla doroslych , gdzie  będziesz mógł się wyciszyć i uspokoić w krytycznych sytuacjach to ważne . Zmianay i wyzwania  mogą  być motywujące ale nie dla każdego,  zwłaszczakiedy jak sam  piszesz masz  problem z nauką  pamięci utrwalania nowej wiedzy . 

Myślęże warto poruszyć ten problem ,  rozmową z pracodawcą być może ułatwi ci  życie, dobrze wiedzieć że nie jesteś sam. 

Serdecznie pozdrawiam,,

To dosc szybka ocena.

#8 Maciek.gop

Maciek.gop

Napisano 19 wrzesień 2020 - 14:35

Tak prawda moja diagnoza ASD nie jest intensywnie zaawansowana. Tak prawda sposób komunikacji werbalnej i niewerbalnej pozostaje aktywny , co pozwala wyrażać emocje potrzeb co jest ważne zwłaszcza w pracy. Do tej pory nie miałem potrzeb korzystania z pokoju sensorycznego dla dorosłych. Wystarczy mi żeby nie było zdyb dużych zmian na raz. Skończyłem powszechne szkoły a nie specjalne. Problem się zaczął kiedy skończyłem szkole technikum i zacząłem pracować. Pracowałem tylko na okresach próbnych. Pracodawcy po skończonym okresie próbnym nie przedłużali zemną umowę o prace. Kiedy miałem w swojej historii zatrudnienia dużo zakładów pracy gdzie pracowałem tylko na okresach próbnych poszedłem do lekarza psychiatry który to lekarz zdiagnozował Spektrum Autyzmu i polecił żebym starał się o grupę inwalidką i dostałem grupę inwalidką z MOPSU w stopniu lekkim. Najbardziej mnie denerwuje to że nie mogę podjąć pracy bardziej wymagającej to znaczy bardziej płatnej. I dlatego mam stany depresyjne.

#9 Willow47

Willow47
  • Imię:Willow

Napisano 19 wrzesień 2020 - 15:15

,,Witaj Maciej, 

Czy pracodawca jest  wyrozumiały jeśli tak , powinien zapewnić Ci poczucie stabilności bez konieczności  ciągłych zmian ,poproś o  pokój sensoryczny  dla doroslych , gdzie  będziesz mógł się wyciszyć i uspokoić w krytycznych sytuacjach to ważne . Zmianay i wyzwania  mogą  być motywujące ale nie dla każdego,  zwłaszczakiedy jak sam  piszesz masz  problem z nauką  pamięci utrwalania nowej wiedzy . 

Serdecznie pozdrawiam,,

Nie wiem w jakiej budżetówce pracujesz ale nawet w korpo nie wszędzie są pokoje sensoryczne, no chyba, że pracujesz w Cupertino w Apple albo Google. Reszta śmiertelników pracuje jak im pracodawca każe. 

@ Maciek.gop Rozumiem trudną sytuację finansową. Może spróbuj dowiedzieć się w MOPSie czy np. nie należą Ci się dodatki pielęgnacyjne, jakieś dofinansowania do pensji...przy grupie inwalidzkiej możesz mieć wydłużony urlop i chyba wyjazd do sanatorium raz w roku. Dopytaj w kadrach o przywileje dotyczące grupy inwalidzkiej. 

Dołączona grafika

Odwaga to panowanie nad strachem a nie jego brak 

#10 Teraźniejszy

Teraźniejszy

Napisano 19 wrzesień 2020 - 16:42

@ Maciek.gop ,,,, ,,Witaj Maciej,

Nie chciałbym polemizować , ale myślę że  Polska w dalszym ciągu jest  i  w najmniejszym stopniu utożsamia się , jest częścią  Europejskiej wspólnoty a to zobowiązuję do zapewnienia godnych  warunków pracy  a w szczególności osobom słabszym , dotyknietych różnym rodzajem niepełnosprawności , pragnącym pracować  być może nawet płacić podatki . Maciej,  oprócz pracy na pełny etat  ,  lepiej płatnej  , warto odszukać hobby to co  lubisz  robić  , to co sprawiało radość  , satysfakcję . Nie jest tajemnicą to , że  osoby dotknięte ASD to geniusze jak myśliszkto pracuje w  dolinie krzemowej .

Serdecznie pozdrawiam,,,

• d z i k a lubi to

#11 Oreganok

Oreganok
  • Gadu-Gadu:Przecież GG już nie działa
  • Imię:Karim

Napisano 20 luty 2021 - 23:01

@MAciek.gop Spotkałem się z przypadkiem młodzieńca z ciężkim aspergerem, wg. psychologów i psychiatrów nieuleczalnym,
którego ojciec wykazał się posiadaniem świadomości i nie uwierzył w kłamstwa, że to nieuleczalne.
Uleczył syna całkowicie. Opowiadał o tym prowadzącym go wcześniej psychologiom i psychiatrom.
Mimo żywego dowodu na to, że się mylili i że autyzm bywa wyleczalny owi psychologowie i psychiatrzy
szli w zaparte nie dopuszczając do siebie oczywistego wnosku, że swoją głupotą krzywdzą pacjentów.

Nie zdradzę Ci jak krok po kroku  go wyleczyli, ale uwierz, że ciężki autyzm czasem można wyleczyć,
więc i w Twoim przypadku jest jakaś nadzieja. Może.

Użytkownik Oreganok edytował ten post 20 luty 2021 - 23:02

----------------------------

wszystko jest możliwe.

#12 Teraźniejszy

Teraźniejszy

Napisano 21 luty 2021 - 00:19

@Oreganok,, Dobre  :D

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych