Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Dzisiejsi mistycy

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#21 amino

amino

Napisano 15 wrzesień 2020 - 10:09

Moim zdaniem jesli znalazłas swoją droge życiową, która daje Ci szczęście, swobodę albo chociaż do niego przybliża, odnalazłas własną drogę niekoniecznie zgodną ze społecznymi ogólnie przyjętymi normami i wytycznymi to bardzo dobrze i ja to popieram. W przeciwieństwie do @Moon73 nie uważam, zeby ludzi trzeba było leczyć konwencjonalnymi metodami na siłę. Bliższe mi jest podejście pewnego neuropsychiatry o nazwisku Oliver Sacks, który w swojej praktyce starał się nie tyle wyleczyć ludzi na siłe (czego częstokroć osiągnąć nie byłby w stanie z uwagi na dziedzinę, w której sie specjalizował i przypadki, z którymi miał do czynienia) co dać im narzędzia do poprawy swojego życia tak żeby mogli czerpać z niego jak najwięcej i żyć jak najpełniej i najlepiej dla siebie samych, niekoniecznie w sposób jedynie słuszny i prawidłowy (czyt. "normalny") oni pod jego okiem wypracowywali swoją własną normalność częstokroć daleką od normalności większości społeczeństwa.

Jedyne co mi sie nie podoba i razi w Twoim podejściu to patrzenie na resztę świata z wyższościa. Twoja droga może być najlepsza dla Ciebie, więc krocz nią jesli Tobie to odpowiada a innym nie robisz tym krzywdy, rozumiem tez potrzebę podzielenia się swoim spojrzeniem i swoimi metodami ze swiatem, ale zakładanie, że Twój sposób na życie i Twoje spojrzenie na świat jest jedyne słuszne, lepsze i ze jesli inni tak nie chcą to znaczy że sa ograniczeni jest wg. mnie wyrazem pychy i zadufania w sobie. Jesli tym sposobem chcesz kogoś do siebie przekonać to mam nadzieję, ze Ci sie nie uda bo to zły sposób z założenia i nawet nie wiesz jak bardzo upodobnia Cie ta postawa do tej, którą hejtujesz. Próbujesz innym niemalże siłowo narzucić swój punkt widzenia pod płaszczykiem niezgody na to, że obecne konstrukty społeczne nam coś siła narzucają. Tymczasem sama próbujesz robić dokładnie to samo tyle, że na mniejsza skalę. Mam nadzieję, ze nikt nie uwierzy ot tak, ze jesteś lepsza, madrzejsza, bardziej oświecona czy na jakimś wyższym poziomie tlyko dlatego, że będziesz go obrażać sugestiami, ze on jest gorszy, głupszy i niżej rozwinięty od Ciebie  :angry: Nię tędy droga nawet jeśli Twoja postawa wynika z frustracji i rozczarowania rzeczywistością, w której przyszło Ci żyć i gdzie nikt Cię nie chce zrozumieć ani uwierzyć. 

Użytkownik amino edytował ten post 15 wrzesień 2020 - 10:14

• ohnowow i WhiteBlankPage lubią to

#22 Arianne

Arianne

Napisano 15 wrzesień 2020 - 10:24

Jest różnica między obrażaniem się, a wyciąganiem wniosków, ja tu nie widzę nikogo do rozmowy, więc po co mam tracić czas.

Mam świadomość, kto tu jest stratny więc wychodzę z czystym kontem.

Amino, ja nie widzę żadnego narzucania, dla mnie możecie sobie myśleć co chcecie, to wasze zdrowie i tylko wy jesteście za nie odpowiedzialni, a to jest tylko forum. Celem tego posta było szukanie współpracowników, wyszłam z propozycją i zamiarem dzielenia się swoimi metodami, których jestem pewna oraz chęci poddania ich badaniom. W przypadkowej wymianie zdań wyszło, że to wam się nie podoba, że pojawił się ktoś pewien swoich możliwości i twierdzący, że większość z was kręci się w kółko.

Różnica między nami jest taka, że mnie możecie obrażać do woli i po mnie to spłynie. Was widzę bardzo łatwo wytrącić z równowagi bo prawda boli najbardziej.

Głaskanie po głowie to wyraz współczucia ale tym głaskaniem jako społeczeństwo zabrnęliście w kozi róg i zapomnieliście gdzie leży rzeczywistość, a obie te rzeczy są równie niezbędne.

Bez odbioru.

Użytkownik Arianne edytował ten post 15 wrzesień 2020 - 11:10

#23 amino

amino

Napisano 15 wrzesień 2020 - 11:11

ja tu nie widzę nikogo do rozmowy, więc po co mam tracić czas.

Jesli dla Ciebie rozmowa jest tylko wtedy kiedy Ci wszyscy potakują to rzeczywiście może się okazać, że tracisz czas. Dla mnie dyskusja polega na wymianie zdań i ich ewentualnym docieraniu się a nie na przyjmowaniu z czyichs ust prawd objawionych.

W przypadkowej wymianie zdań wyszło, że to wam się nie podoba, że pojawił się ktoś pewien swoich możliwości i twierdzący, że większość z was kręci się w kółko.

Jakim nam że tak zapytam ? Ja napisałm dokałdnie co mi się nie podoba a co jest wg. mnie OK. Poza tym kiedy Ty zdążyłas nas wszystkich tak dobrze poznać, że wysuwasz takie wnioski, ze większość z nas kręci sie w kółko ? Bo sa tu jakieś osoby, które założyły konto 15 lat temu ? I z tego ma niby wynikać, ze się kręcą w kółko ? Czy może wg. Ciebie każdy kto nie ma ochoty żyć zgodnie z Twoimi wytycznymi kręci sie w kółko ? Chcesz się podzielić z nami swoimi doświadczeniami? OK Chcesz je narzucać jako jedyną słuszną prawdę? NIE JEST OK. Tylko tyle i aż tyle.

Użytkownik amino edytował ten post 15 wrzesień 2020 - 11:18

• ohnowow lubi to

#24 WhiteBlankPage

WhiteBlankPage

Napisano 15 wrzesień 2020 - 11:13

@amino szkoda czasu... ;)

Lepiej zakręc się wokół własnej osi, przecież wszyscy to tu robimy! :D

Za głośno? Co jest za głośne? Tylko cisza. Cisza, w której się człowiek rozpada jak w próżni.

#25 amino

amino

Napisano 15 wrzesień 2020 - 11:17

@WhiteBlankPage na próbę uświadomienia czegokolwiek autorce wątku masz racje szkoda. Ale ten wątek czytają tez inne osoby i niektóre moga być bardzo podatne na takie "prawdy objawione" dlatego czasem warto przedstawić inny punkt widzenia nawet jeśli z boku wygląda to na kopanie sie z koniem  ;)

• WhiteBlankPage lubi to

#26 WhiteBlankPage

WhiteBlankPage

Napisano 15 wrzesień 2020 - 11:54

@amino tak tak miałam na myśli uświadomienie.

Za głośno? Co jest za głośne? Tylko cisza. Cisza, w której się człowiek rozpada jak w próżni.

#27 adresik

adresik

Napisano 15 wrzesień 2020 - 12:22

Przepraszam bardzo, ale co tu się odjaniepawla

eIdtCy1.png

• Nann lubi to

#28 Teraźniejszy

Teraźniejszy
  • Imię:Anastazy

Napisano 15 wrzesień 2020 - 12:44

@Arianne ,,, kiedy opadną emocje , zapraszam  na piwo , ono jak i szum lasu  ukoi umysł , pozdrawiam

#29 Moon73

Moon73

Napisano 15 wrzesień 2020 - 21:34

Skoro tak lubimy widoczność prostoty intencji to twoją wyraźnie było plucie jadem przy jednoczesnym zachowaniu pozorów uprzejmości.

Nie ja zaczęłam. Prosiliście o to i to otrzymujecie.

Nie prowadzę dalszej dyskusji bo jest bezcelowa - jedynie widnienie wątku jest tym, czego potrzebowałam.

Takiej też odpowiedzi się spodziewałem. Żadnych sensownych argumentów, zarzucenie innym ignoracji, złości i nienawiści, bo śmią się z Tobą nie zgadzać i nie wierzyć w Twoje paranormalne zdolności. Ja podziękuję za takie "uduchowienie".
Ale w jednym masz rację - dalsza dyskusja jest bezcelowa.

Użytkownik Moon73 edytował ten post 16 wrzesień 2020 - 01:32

• Willow47 i Nann lubią to