Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Nie umiem być sama ze sobą.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Jest-ok

Jest-ok
  • Imię:Aleksandra

Napisano 07 wrzesień 2020 - 22:50

Jestem szczęśliwa tylko wtedy, gdy są przy mnie ludzi.

Wszyscy mi powtarzają, że szczęście i zadowolenie ma płynąć z mojego wnętrza, ale ja tak nie potrafię. Nic, co robię sama nie sprawia mi radości. Często jest tak, że spędzam fantastyczny dzień, a potem wracam do pustego domu albo płaczę już po drodze. 

Najgorsze jest to, że moi znajomi uważają mnie za szczęśliwą i spełnioną osobę - bardzo ładną, mądrą, pracowitą, pomocną i zawsze, ale to zawsze uśmiechniętą. 

Ponad to nie rozumiem ludzi, braku szczerości, braku odpowiedzialności za swoje słowa, obietnice.

Dzisiaj cały dzień spędziłam na "nic nie robieniu".

#2 WhiteBlankPage

WhiteBlankPage

Napisano 08 wrzesień 2020 - 08:04

@Jest-ok to normalne, że za taką Cię uważają, bo widzą Cię tylko taką, skoro tylko z nimi jesteś w stanie odczuwać radość.
A rzeczy, które robi się samemu, np. czytanie książek, kąpiel, nauka czegoś? To nie sprawia Ci przyjemności? Źle się czujesz wtedy?

Za głośno? Co jest za głośne? Tylko cisza. Cisza, w której się człowiek rozpada jak w próżni.

#3 Zołza

Zołza
  • Imię:D

Napisano 08 wrzesień 2020 - 08:13

Pusty dom bywa przerażający. A masz może jakieś domowe hobby, które zajmowałoby Cię w domu? Roślinki, rybki, gotowanie, malowanie? Albo jakiś natrętny zwierzak domagający się głaskania?