Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Podnoszenie wibracji (poczucia własnej wartości / zadowolenia z życia)

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 to_tylko_ja

to_tylko_ja
  • Gadu-Gadu:48541726

Napisano 16 sierpień 2020 - 15:47

Hejka!
Wpadłam na pomysł, by dzielić się z kimś kto jest chętny tym co nam w życiu wyszło/co się udało/co było przyjemnego. Po to by wyrabiać sobie nawyk skupiania się na tym co pozytywne w życiu. Możemy to robić na gg. Jakby ktoś był chętny to podaję swój nr gg:48541726 ;)
Myślę, że w niczym to nie zaszkodzi a na pewno może pomóc ;)

Użytkownik to_tylko_ja edytował ten post 16 sierpień 2020 - 15:48

• victoria i Moniko02 lubią to

#2 amino

amino

Napisano 17 sierpień 2020 - 14:45

fajny pomysł, kiedyś robiłam podobne cwiczenie przez jakiś czas zapisując w kalendarzu wszystkie te dobre rzeczy :) Mi to w tej chwili nie jest jakos mega potrzebne ale jakbyś nie znalazła chętnej/chętnego to daj znać a podejmę wyzwanie :)

Tak mi sie przy okazji przypomniało, że w ramach właśnie wyrabiania w sobie nawyku skupiania się na pozytywach zamiast na negatywach kiedyś z moim połówkiem wprowadziliśmy sobie śmieszną zasadę polegająca na tym, że jak jedno z nas zaczynało na coś marudzić i to drugie zwróciło na to uwagę to maruda musiała natychmiast wykonac 10 pajacyków :P  nie ważne gdzie w tym momencie byliśmy i co robiliśmy, ocena czy coś jest czy nie jest marudzeniem należała bezdyskusyjnie to tej drugiej osoby żeby uniknąć tłumaczeń typu: "ale ja przecież coś tam coś tam..." 1 dzień sie tak bawiliśmy ale działało fajnie :) rozładowywało marudny nastrój, pobudzało i w dobry humor wprawiało a ilu ludzim przy okazji żeśmy poprawili humor robiąc te pajacyki na środku ulicy  :D  Pod koniec dnia juz nikt nie miał siły na pajacyki, więc nikt nie marudził  :lol:

Użytkownik amino edytował ten post 17 sierpień 2020 - 14:46

#3 to_tylko_ja

to_tylko_ja
  • Gadu-Gadu:48541726

Napisano 18 sierpień 2020 - 07:30

Ale super pomysł :D szalony bardzo, ale jaki skuteczny. Aż na samą myśl mi się buzia roześmiała :D
Ja sobie też zapisuję, ale pomyślałam sobie, że do dzielenia się tym z kimś będę bardziej zmotywowana. No i też.. fajnie jest czytać o tym co jest dobrego i pozytywnego u drugiej osoby ;)
Jakbyś poczuła, że chcesz się czymś dobrym podzielić to możesz napisać. ;)
  • victoria lubi to

#4 amino

amino

Napisano 18 sierpień 2020 - 09:51

Jak się trochę ogarnę z pewnymi domowymi sprawami czyli za jakiś tydzień jak dobrze pójdzie to sie odezwę, bo teraz to wszystko u mnie kręci sie wokół domowych obowiązków a nie chciałabym nikogo zanudzać opowieściami jak sie cieszę, że mi się szklanki na półce pięknie błyszczą albo coś w ten deseń  :D  Jak zacznę znów wychodzić z domu to będę miała ciekawsze rzeczy do opowiadania  :rolleyes:

• victoria i to_tylko_ja lubią to

#5 Nann

Nann

Napisano 18 sierpień 2020 - 11:55

Ja na jednym forum prowadze wlasnie taki dziennik walki z depresja, zapisuje tam sukcesy swoje w tej kwestii.

• to_tylko_ja lubi to

#6 Teraźniejszy

Teraźniejszy
  • Imię:Anastazy

Napisano 20 sierpień 2020 - 18:45

,,,, Cieszą  mnie wibracje życia na przepełnionych  ulicach miasta , miłośc i radość potykających się o siebie ludzi , najbardziej... cieszy mnie samotność obserwacji w głębokim milczeniu.

#7 Oreganok

Oreganok
  • Gadu-Gadu:Przecież GG już nie działa
  • Imię:Karim

Napisano 16 luty 2021 - 21:23

@to_tylko_ja - Podejrzewam, że Twój pomysł mógłby się rozwinąć w kurs psychologii pozytywnej, gdyby tylko forumowicze dali mu szanse. Pomysł fajny.

----------------------------

wszystko jest możliwe.

#8 Moniko02

Moniko02
  • Gadu-Gadu:47147715
  • Imię:Monika

Napisano 01 marzec 2021 - 21:30

Hejka!
Wpadłam na pomysł, by dzielić się z kimś kto jest chętny tym co nam w życiu wyszło/co się udało/co było przyjemnego. Po to by wyrabiać sobie nawyk skupiania się na tym co pozytywne w życiu. Możemy to robić na gg. Jakby ktoś był chętny to podaję swój nr gg:48541726 ;)
Myślę, że w niczym to nie zaszkodzi a na pewno może pomóc ;)

popieram i piszę na gadulcu :)

#9 SmacznyKeksik

SmacznyKeksik
  • Imię:Magda

Napisano 02 marzec 2021 - 12:01

Kiedyś pisałam w ten sposób z koleżanką na fb. Ale ja nie mogłam być w pełni szczera z osobą, z którą był zakaz wspominania o czymkolwiek negatywnym. Czułam się w pewien sposób nienaturalnie. To już wolę sobie popisać te pozytywne listy na kartce - zwykle jest tam też wiele bardzo osobistych "smaczków" i takie pisanie na kartce jest dla mnie bardziej efektywne - polecam :D

#10 Moniko02

Moniko02
  • Gadu-Gadu:47147715
  • Imię:Monika

Napisano 02 marzec 2021 - 15:42

@SmacznyKeksik listy jak najbardziej popieram! sama je piszę od dobrych 5 lat :D