Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Muszę się komuś wygadać.

Dziewczyna impreza psycha siada pomocy

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kosmopolita

Kosmopolita
  • Imię:Sergiusz

Napisano 29 lipiec 2020 - 11:45

Witam, Nie wiem jak zacząć pisząc to nie mam pojęcia co zrobić i mam mętlik w głowię więc zacznę od początku jakiś czas temu miałem imprezę urodzinową jakby brata dziewczyny mojego brata piszę jakby bo oni nie mieszkają ze sobą są w ogóle rozdzieleni na 2 rodziny nie mam pojęcia jak to napisać mam nadzieje że wiecie o co chodzi i na tych urodzinach była siostra tego brata właśnie. tak poza tematem trochę mój brat mówił mi ciągle że chciała mnie bardzo poznać. A więc nadszedł czas urodzin na początku atmosfera była drętwa trochę, bo praktycznie nikogo tam nie znałem poza dziewczyną mojego brata i samego brata. generalnie nie było jakiejś dużej ilości osób w sumie było razem ze mną 8 osób. ale rozpoczęły się urodziny i jakoś to poleciało bawiłem się fantastycznie tak jak każdy w sumie. dużo rozmawiałem z tą dziewczyną śmialiśmy się, bawiliśmy. i teraz mam problem bo się w niej zakochałem, cały czas o niej myślę i nie mogę przestać. Mamy praktycznie takie same charaktery, poglądy upodobanie względem muzyki i innych rzeczy. Problem jest w tym że jestem paradoksem jestem duszą towarzystwa i jestem też nieśmiały nie mam pojęcia jak do niej napisać, zagadać było by mi łatwo gdyby nie to że mieszkam od niej prawie 20 km teoretycznie mógłbym tam pojechać i się z nią spotkać ale nie mogę się przełamać i napisać do nie. Z jednej strony jest środek wakacji podobno mamy wrócić do szkoły kończy szkołę w tym roku i idzie do szkoły średniej i teoretycznie będzie chodzić do innej szkoły niż ja i nie będę mógł się z nią widywać z drugiej strony mógłbym po prostu zapytać ale jest to dla mnie też trochę krempujące ponieważ to jest jakby nie patrzeć siostra dziewczyny mojego brata. Nie wiem co mam zrobić nie mam nikogo komu mógłbym to powiedzieć i się poradzić więc piszę to o 2 w nocy bo nie mogę spać mam nadzieje że ktoś mi pomoże i powie co mam zrobić i to chyba tyle co chciałem napisać. Z góry przepraszam za błędy i interpunkcję ale nie mam teraz do tego głowy.

#2 Moon73

Moon73

Napisano 29 lipiec 2020 - 21:56

Człowieku, to jest forum dla osób chorych na depresję, a nie kącik porad sercowych. Zadaj swoje pytanie na Wizażach i innych takich.

• Tawak, hawwa i SadFrog lubią to

#3 Le Pentrec

Le Pentrec

Napisano 29 lipiec 2020 - 22:02

Jak zwykle na początku wypowiedzi zaznaczę że relacje międzyludzkie znam tylko z teorii, więc mogę się mylić, no ale mam wrażenie że w tym przypadku, albo pisz do dziewczyny, najwyżej Cię pogoni, albo nie pisz i później pluj sobie w brodę że nie spróbowałeś.

• Tawak, jasmin85 i d z i k a lubią to

#4 Atropos

Atropos

Napisano 29 lipiec 2020 - 23:02

Rozumiem, że masz mętlik w głowie, ale na przyszłość przeczytaj swój tekst przed wysłaniem go, bo przez brak interpunkcji trochę trudno wszystko zrozumieć.

A co do tematu to tak jak wyżej - napisz do tej dziewczyny, porozmawiajcie sobie ot tak, o czymkolwiek i zobacz, jak ta znajomość się rozwija. Jeżeli też nie czujesz się pewnie ze względu na to, że jest spokrewniona z dziewczyną Twojego brata po porozmawiaj z bratem albo jego dziewczyną i zapytaj, jak to wygląda z ich perspektywy i czy to nie będzie dla nich zbyt skomplikowana relacja. 

• Complicated_85 lubi to

#5 Wisienka770330

Wisienka770330
  • Imię:Kasia

Napisano 30 lipiec 2020 - 03:27

@Kosmopolita dobrze że przyszedłeś się wygadać. Nieśmiałość to problem wielu ludzi, częstszy niż mogłoby się wydawać i często leczony z pomocą psychologa. Ponieważ może utrudniać osiąganie zamierzonych celów, powoduje dyskomfort w relacjach z innymi ludźmi, niemożność powiedzenia zrobienia tego na co ma się ochotę, a nawet powodować odczuwanie lęku, zamykanie się w sobie.
Metoda małych kroków , odwracanie uwagi od uczucia nieśmiałości podejmując luźny temat którego kontynuacja odwróci Twoją uwagę od stresu, tremy w trakcie rozmowy.To jedyne znane mi sposoby radzenia sobie z nieśmiałością. Powolutku małymi krokami.

#6 dopołowy

dopołowy

Napisano 30 lipiec 2020 - 06:00

@Moon73 co to w ogóle za tekst? To jest forum dla wszystkich osób zmagającymi się z problemami różnej maści. Użytkownik nie napisał, że nie ma depresji, czy stanów lękowych czy innych zaburzeń. Napisał co czuje. Nie trzeba pokazywać zaświadczenia od lekarza z wypisanymi chorobami psych aby być zarejestrowanym na forum. Możliwe że tekst pisał w dużych emocjach. Troche więcej wyrozumiałości kochani. Mniej oceniania i rzucania kamieniami w ludzi.

Użytkownik dopołowy edytował ten post 30 lipiec 2020 - 06:03

• Wisienka770330 lubi to

#7 Kosmopolita

Kosmopolita
  • Imię:Sergiusz

Napisano 30 lipiec 2020 - 12:17

Rozumiem, że masz mętlik w głowie, ale na przyszłość przeczytaj swój tekst przed wysłaniem go, bo przez brak interpunkcji trochę trudno wszystko zrozumieć.

A co do tematu to tak jak wyżej - napisz do tej dziewczyny, porozmawiajcie sobie ot tak, o czymkolwiek i zobacz, jak ta znajomość się rozwija. Jeżeli też nie czujesz się pewnie ze względu na to, że jest spokrewniona z dziewczyną Twojego brata po porozmawiaj z bratem albo jego dziewczyną i zapytaj, jak to wygląda z ich perspektywy i czy to nie będzie dla nich zbyt skomplikowana relacja. 

Własnie perspektywa mojego brata,i jego dziewczyny jest taka że nakręcają tą relację jeszcze bardziej. 

Człowieku, to jest forum dla osób chorych na depresję, a nie kącik porad sercowych. Zadaj swoje pytanie na Wizażach i innych takich.

To że nie napisałem o depresji nie znaczy że jej nie mam.

• Wisienka770330 i WhiteBlankPage lubią to

#8 Moon73

Moon73

Napisano 30 lipiec 2020 - 20:51

@Moon73 co to w ogóle za tekst? To jest forum dla wszystkich osób zmagającymi się z problemami różnej maści. Użytkownik nie napisał, że nie ma depresji, czy stanów lękowych czy innych zaburzeń. Napisał co czuje. Nie trzeba pokazywać zaświadczenia od lekarza z wypisanymi chorobami psych aby być zarejestrowanym na forum. Możliwe że tekst pisał w dużych emocjach. Troche więcej wyrozumiałości kochani. Mniej oceniania i rzucania kamieniami w ludzi.

Zanim się zarejestrowałem na tym forum, to uważnie przeczytałem stopkę: "Depresja.ws to forum dyskusyjne poświęcone depresji, nerwicy i wszelkim innym zaburzeniom (choroba afektywna dwubiegunowa - ChAD, lęki, fobie, zaburzenia odżywiania itp.)".

Jeśli jednak jest to forum dla tych, którzy "piszą co czują" i "zmagają się z problemami różnej maści". To ok. Nie mnie o tym decydować.
Autor posta słowem nie wspomniał o jakimś zaburzeniu, tylko prosił o porady sercowe, stąd moja reakcja.

• Complicated_85 lubi to

#9 dopołowy

dopołowy

Napisano 30 lipiec 2020 - 21:28

A itp. Co oznacza w takim razie? B)
Niektorzy popadaja w depresje przez takie zawody miłosne. Zdrady, niepowodzenia, odrzucenie, strach przed tym, nie rozumiem czemu nie powinny nagle tu zaglądać.
  • Kosmopolita lubi to

#10 Moon73

Moon73

Napisano 30 lipiec 2020 - 21:32

A itp. Co oznacza w takim razie? B)
Niektorzy popadaja w depresje przez takie zawody miłosne. Zdrady, niepowodzenia, odrzucenie, strach przed tym, nie rozumiem czemu nie powinny nagle tu zaglądać.

W poście nie było słowa o depresji, tylko jakieś wynurzenia miłosne jakich wiele. A co znaczy "itp." w stopce, to zapytaj tego, kto to napisał, nie mnie.

#11 dopołowy

dopołowy

Napisano 30 lipiec 2020 - 21:38

:rolleyes: nigdzie nie jest napisane, że w pierwszym zdaniu trzeba napisać, MAM DEPRESJE. Jeśli nie było tego w poście kolegi, moze zamiast zwracać mu uwagę, mozna sie zapytać co go tu sprowadza, jakie ma problemy.. nie wiem jakos poprowadzić rozmowę. Coś..

Użytkownik dopołowy edytował ten post 30 lipiec 2020 - 21:39

#12 Complicated_85

Complicated_85
  • Gadu-Gadu:3246621
  • Imię:Dominika

Napisano 30 lipiec 2020 - 21:42

Szkoda, że nie ma tych emotek z fejsika.

"Życie zaczyna się tam, gdzie kończy się lęk". 

"Prawdziwe zwycięstwo to zwycięstwo nad samym sobą".

#13 Moon73

Moon73

Napisano 30 lipiec 2020 - 21:45

:rolleyes: nigdzie nie jest napisane, że w pierwszym zdaniu trzeba napisać, MAM DEPRESJE.

Jak ktoś tu napisze post z prośbą o pomoc w wypełnieniu PIT-u to też tak napiszesz?

• Complicated_85 lubi to

#14 Wisienka770330

Wisienka770330
  • Imię:Kasia

Napisano 30 lipiec 2020 - 21:47

A ja tu na forum depresja piszę jak zdarta płyta o kotkach, muzyce i wszystkim innym co kocham i tu jestem.
I nawet szukam porad we wszelkich dziedzinach życia, nauki, komputerów i setki innych.

Użytkownik Wisienka770330 edytował ten post 30 lipiec 2020 - 21:48

• Kosmopolita lubi to

#15 Complicated_85

Complicated_85
  • Gadu-Gadu:3246621
  • Imię:Dominika

Napisano 30 lipiec 2020 - 21:48

Jak ktoś tu napisze post z prośbą o pomoc w wypełnieniu PIT-u to też tak napiszesz?

:D.

"Życie zaczyna się tam, gdzie kończy się lęk". 

"Prawdziwe zwycięstwo to zwycięstwo nad samym sobą".

#16 dopołowy

dopołowy

Napisano 30 lipiec 2020 - 21:48

Wiesz, jeszcze się nie spotkałam aby ktoś wszedł i zapytał się o PIT.. kto wie, może będzie ten 1 szy raz zaś z rozterkami sercowymi kilka osób się przewinęło ‍💁‍♀️

Użytkownik dopołowy edytował ten post 30 lipiec 2020 - 21:50

#17 Moon73

Moon73

Napisano 30 lipiec 2020 - 21:53

A ja tu na forum depresja piszę jak zdarta płyta o kotkach, muzyce i wszystkim innym co kocham i tu jestem.
I nawet szukam porad we wszelkich dziedzinach życia, nauki, komputerów i setki innych.

I bardzo dobrze, Ja też piszę na forum o różnych rzeczach. Ale forum grupuje osoby chore, a nie szukające wyłącznie wsparcia w problemach sercowych. Od tego są Sympatie i inne takie strony.

Użytkownik Moon73 edytował ten post 30 lipiec 2020 - 21:56

#18 dopołowy

dopołowy

Napisano 30 lipiec 2020 - 21:58

czyli te randkowe posty/pokoje powinno sie spalić? :P
Dziwne to. Bo sam epizod depresyjny miałeś po zawodzie miłosnym wlasnie, a teraz piszesz do kogoś rzeczy takie brzydkie.

Użytkownik dopołowy edytował ten post 30 lipiec 2020 - 21:54

#19 Moon73

Moon73

Napisano 30 lipiec 2020 - 22:09

czyli te randkowe posty/pokoje powinno sie spalić? :P
Dziwne to. Bo sam epizod depresyjny miałeś po zawodzie miłosnym wlasnie, a teraz piszesz do kogoś rzeczy takie brzydkie.

Chyba dalej się nie rozumiemy. W poście człowieka, który założył ten wątek, nie było mowy o chorobie. Miał jedynie pytania dotyczące relacji damsko-męskich. I nic więcej. Na tej podstawie skierowałem go na inne fora.

• Complicated_85 lubi to

#20 dopołowy

dopołowy

Napisano 30 lipiec 2020 - 22:12

Aha, a no to ok. A to przepraszam. No to wtedy dobrze zrobiłeś. :rolleyes:
  • Kosmopolita lubi to