Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Dobrego dnia!

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Atropos

Atropos

Napisano 25 lipiec 2020 - 08:19

Cześć wszystkim! :)

Depresja towarzyszy mi od lat, ale dopiero pod koniec zeszłego roku zdecydowałam się poważnie wziąć za leczenie, którego silnie się trzymam, chociaż nieraz jest trudno. Korzystając z tego, że czuję się dobrze i jestem bardziej otwarta na świat chcę znaleźć dla siebie jakieś miejsce i ludzi, który są w stanie zrozumieć ten stan i mnie w nim wesprzeć. Chciałabym też dać takie wsparcie innym, bo wiem, jak bardzo jest to potrzebne. Sama otrzymałam niewiele wsparcia od innych, większość wręcz mnie nie rozumiała, rzucając frazesami typu "weź się za siebie", "jesteś po prostu leniwa", co spowodowało, że całkowicie zamknęłam się na ludzi i zakończyłam wszelkie znajomości. Mam nadzieję, że bycie tutaj będzie pierwszym krokiem powrotu do ludzi :)

A coś więcej o mnie? Kobietka, rocznik '92, interesuję się sztuką wszelaką, uwielbiam panów Beksińskich, czasami coś narysuję, chociaż ostatnio częściej wyszywam, czytuję fantastykę i klasykę literatury. Mieszkam w wielkim mieście, chociaż serce najmocniej bije mi w górach. Tyle chyba wystarczy na początek ;) 

#2 victoria

victoria

Napisano 25 lipiec 2020 - 09:48

@Atropos witaj na forum, bardzo miło, że zawitałaś do nas, podzieliłaś się swoją historią a także, że służysz wsparciem.

Dobrze, że czujesz się dobrze i że trzymasz się kurczowo leczenia [na pewno nie zaszkodzi, a może tylko pomoc]. Mam nadzieję, że ten stan utrzyma się jak najdłużej! :)

-również miłośniczka książek i gór - witaj w klubie!!

• PepeTheFrog lubi to
nie mam nic do powiedzenia

#3 SyriuS

SyriuS
  • Gadu-Gadu:6129054
  • Imię:Marcin

Napisano 25 lipiec 2020 - 14:13

Hejka... ja jak większość tutaj "też z tych leniwych i co się mają wziąć w garść".

@victoria No nie wiem czy leczenie nie szkodzi i żeby się go kurczowo trzymać :P Nie będę siał defetyzmu ale leki w większości w mojej opinii to "gunwo", a z terapią też można bardzo nie trafić i daleko nie trzeba szukać, bo już podnoszę rękę i wyrywam się do odpowiedzi w tych kwestiach. Co oczywiście nie zmienia faktu, że przytakuję. Leczyć się warto ale z głową, a nie tylko na nią ;)

Pozdrawiam @Atropos raz byłem w górach (na swoim pierwszym w życiu urlopie) i można powiedzieć, że się zakochałem.. albo przynajmniej zauroczyłem. Może na temat fastrygowania czy wyszywania się nie wypowiem, bo jestem w tym takie beztalencie, że gdyby był klej przyszywający guziki czy cerujący dziury to byłbym przygotowany na apokalipsę zombie, a tak niestety... marność. Ale spokojnie... możemy za to sobie pogadać o twórczości Z. Beksińskiego, bo go po prostu uwielbiam :D

#4 molenka

molenka

Napisano 25 lipiec 2020 - 23:08

@Atropos Witamy serdecznie!

Leczenie depresji to bardzo ważna sprawa. Ale warto w tym procesie zastosować farmakoterapię i psychoterapię. Jak to wygląda u Ciebie?

Ja mam za sobą kilka lat terapii, która pomogła mi zmienic moje życie, poprzez zmianę postrzegania wielu spraw, unikanie szkodliwych schematów myślowych i przede wszystkim naukę dbania o siebie, pokochania siebie i zadbania o własne bezpieczeństwo.

Jestem ciekawa Twoich prac. Sama zajmuję się w wolnych chwilach rękodziełem, co daje mi wiele radości. Niestety ostatnio z braku czasu nic nie wyprodukowałam. A może zechcesz pokazać Twoje prace i napisać, co Ci daje tworzenie?

Miłego forumowania!

• PepeTheFrog lubi to
Dołączona grafika

#5 SyriuS

SyriuS
  • Gadu-Gadu:6129054
  • Imię:Marcin

Napisano 26 lipiec 2020 - 06:51

W mojej opinii warto to co najwyżej rozważyć farmakoterapię, a cała reszta jak najbardziej się zgadzam

#6 Complicated_85

Complicated_85
  • Gadu-Gadu:3246621
  • Imię:Dominika

Napisano 26 lipiec 2020 - 07:19

Niektórzy bez farmakoterapii już dawno by powitali sw. Piotra.
  • victoria i Moon73 lubią to
"Życie zaczyna się tam, gdzie kończy się lęk". 

"Prawdziwe zwycięstwo to zwycięstwo nad samym sobą".

#7 Atropos

Atropos

Napisano 26 lipiec 2020 - 12:19

Dzięki Wam za ciepłe przyjęcie :3

@SyriuS w takim razie idealnie trafiłeś ze swoim pierwszym urlopem ;) ja w górach zakochuję się za każdym razem. I w sumie podobnie jest z twórczością Beksińskiego, na każdej wystawie na której byłam odkrywałam coś nowego i zachwycałam się nowym aspektem :)

@molenka obecnie jestem na etapie farmakoterapii i wygląda na to, że w końcu udało się dobrać dobre leki. Terapia dopiero przede mną, wiem już, że od niej nie ucieknę, mimo że rodzi wiele obaw. Ale to może rozmowa na inny temat.
A twórczością może w przyszłości się podzielę i opowiem coś więcej :)
  • molenka, Wisienka770330 i SyriuS lubią to

#8 Panoramix

Panoramix
  • Imię:Adrian

Napisano 26 lipiec 2020 - 18:48

@AtroposWitaj! Mój rocznik :) Cóż, ja też miałem depresję i miałem długo spokój, głównie dzięki farmakoligii, długo bo ponad 3 lata, potem miałem już tylko stany depresyjne, które de facto nie były już tak tragiczne. Obecnie czuję się bardzo dobrze, nie biorę praktycznie żadnych leków, aczkolwiek czasem doraźnie biorę pregabaline czy inne, ale na moim przykładzie: Można wyjść z depresji! A było naprawdę tragiczne. Nie leżałem nigdy w szpitalu psychiatrycznym, ale jak piszę @Complicated_85 już dawno byłby u św Piotra ;)
Pozdrawiam i witaj na forum!

#9 SadFrog

SadFrog

Napisano 28 lipiec 2020 - 19:29

Witaj @Atropos  - miłośników gór, dobrej fantastyki czy rękodzieła u nas ci dostatek. No i kwestia podobnych doświadczeń życiowych, zmagań z depresją... Będziesz miała z kim pogadać, powymieniać się doświadczeniami 
Pozdrawiam

• victoria i Atropos lubią to