Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Leki na lęk społeczny

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Arket

Arket
  • Imię:Jacek

Napisano 07 czerwiec 2020 - 21:27

Znacie dobre leki na fobie społeczną. Lęki często wystepują w depresji, niby leki antydepresyjne (niektóre) działają też przeciwlękowo, ale nie w moim przypadku. Biorę jedynie Oriven w dawce max. To znaczy 400mg dziennie. sporadycznie Na sen i czasem Afobam 1mg, który nie zmniejsza lęku a tylko powoduje senność i marazm. W ostatnim czasie było kilka wydarzeń w moim życiu które nasiliły sters i tym samym depresje i lęki. Nie wiem czym sobie z nimi poradzić. Lekarz przepisze mi co zechce. To typ lekarza któremu wszystko jedno byleby pacjent był zadowolony.

#2 WhiteBlankPage

WhiteBlankPage

Napisano 07 czerwiec 2020 - 22:56

@Arket a nie lepiej byłoby wybrać się do lekarza, który po prostu dobierze Ci odpowiednie leki, a nie do tego, który przepisze cokolwiek zechcesz? Możemy podać Ci nazwy leków, które działają na niektórych z nas, ale to nie oznacza, że zadziałają na Ciebie.
Warto sobie pomóc i dobrać odpowiednie leki przecież. :)
  • anche i Willow47 lubią to

Za głośno? Co jest za głośne? Tylko cisza. Cisza, w której się człowiek rozpada jak w próżni.

#3 sebastian86

sebastian86
  • Imię:Sebek

Napisano 08 czerwiec 2020 - 18:45

asentra jest niezla na lęk spoleczny 

#4 Gość_lilith_o_fire_*

Gość_lilith_o_fire_*
  • Gość

Napisano 09 czerwiec 2020 - 07:24

@Arket ja mam od 11 lat zdiagnozowaną fobię społeczną i nawet na tą jednostkę chorobową mam ON. 

Przez te w wszystkie lata brałam masę leków, mało który pomagał.  Afobam mi akurat pomaga w większej dawce, niestety doraźnie - u mnie nie powoduje senności - działa tak jak powinien - tłumi emocje i pozwala wychodzić. 

Póki co lekarz nie znalazł złotego środka na moje lęki. Jak napisała @WhiteBlankPage, każdy musi znaleźć swoje leki, bo na mnie nie zadziała a na Ciebie już tak. 

#5 Panoramix

Panoramix
  • Imię:Adrian

Napisano 01 lipiec 2020 - 16:49

Baklofen. Też działa na GABA, też można popłynąć, ale odstawka w porównaniu z benzo dużo prostsza i nie rośnie tak tolerancja. Alprazolam działa krótko i to jego duża wada.

#6 Willow47

Willow47
  • Imię:Willow

Napisano 01 lipiec 2020 - 17:15

Wenlafaksyna w opisie ma, że zmniejsza lęki... ja nie zauważyłam. Póki co tylko doraźnie xanax czy też jego tańszy odpowiednik alprox.

Dołączona grafika

Odwaga to panowanie nad strachem a nie jego brak