Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Czy to nerwica?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 to_tylko_ja

to_tylko_ja

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 108 postów
  • Gadu-Gadu:48541726

Napisano 16 maj 2020 - 08:03

Czy jak codziennie kłuje mnie w splocie słonecznym i ból przeszywa do pleców, to może być to nerwica? Jej objaw?
Oprócz tego czuję, że mam bardzo mało spokoju w sobie. Skaczę z zajęcia na zajęcie, ciągle myślę, że gdzieś nie zdążę.. ech. Ciężko mi, to mnie wyczerpuje..

#2 anche

anche

anche

• Moderator
  • 5393 postów

Napisano 16 maj 2020 - 17:01

Tak, myślałaś o tym żeby poszukać gdzieś pomocy u specjalisty?

szczęście nie jest dziełem przypadku ani darem bogów.
szczęście to coś, co każdy z nas musi wypracować dla samego siebie.
~ e. fromm

#3 victoria

victoria

...se ne vrati...

• Bywalec
  • 9402 postów

Napisano 16 maj 2020 - 19:04

@to_tylko_ja Ciało jest ściśle powiązane z psychiką i jeśli masz jakieś zmartwienia, stresy, to moze sie tak to objawiać. Ogólnie u większości ludzi tak się dzieje, że w związku ze spadkiem samopoczucia psychicznego, zaczyna cos boleć, często nawet przewlekle i permanentnie...

Jeśli to trwa długo, to warto udać się do lekarza. Jakiego? Cieżko mi powiedzieć... Zależy chyba od problemu, który chcesz najszybciej rozwiazać. Jeśli zwiazane z psychiką - do psychiatry, psychologa, ale tu możesz poczekać na termin. Najszybciej chyba do rodzinnego a on być może pokieruje dalej...

A póki co może jakaś gimnastyka, ruch, zadbanie o siebie, małe przyjemności? Wtedy człowiek zaczyna czuć się ciut lepiej ;)

nie mam nic do powiedzenia

#4 to_tylko_ja

to_tylko_ja

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 108 postów
  • Gadu-Gadu:48541726

Napisano 17 maj 2020 - 10:13

@victoria dziękuję za wsparcie. Wiem, że muszę o siebie zadbać. Robię to poprzez różne codzienne czynności i to na pewno pomaga. Wspieram się też spotkaniami u psychologa, choć do tej pory zwierzałam mu się z innych rzeczy, a teraz dodatkowo te "nerwicowe" objawy doszły. 

Wczoraj kiedy pisałam tego posta było jakieś apogeum złego samopoczucia, z niemocy poszłam na jednodniowe L4. 

Tak sobie myślę, że symptomy depresji i fobii społecznej już miałam, teraz jeszcze nerwica? ;) człowiek to ma w życiu ciekawie jednak ;)

@anche psychologowi opowiem co mi dolega, choć mam wrażenie, że jak o tym mówię, to się wydaje być takie błahe. Ja tylko jedna wiem, co przeżywam i jak się czuję w stanie, kiedy ściska mnie w mostku i ból promieniuje dookoła.

Głębokie oddechy pomagają mi od razu, jednak tylko na chwilę. No i medytacje prowadzone też pozwalają się uspokoić. 

• victoria lubi to

#5 lilith_o_fire

lilith_o_fire

Średniozaawansowany

• Bywalec
  • 283 postów
  • Imię:Małgorzata

Napisano 18 maj 2020 - 13:14

@to_tylko_ja, swego czasu moim największym objawem nerwicy (przy zdiagnozowaniu wcześniej fobii społecznej) było drżenie rąk, do tego stopnia że nie byłam w stanie nic utrzymać.

Lekarzy opanował to lekami.

Nie umiem odpowiedzieć czy twoje objawy to ta choroba, pewnie jak każdy powiem że tylko psychiatra to jest w stanie powiedzieć. Każdy może w końcu mieć inne objawy.