Skocz do zawartości

Zdjęcie

Terapia online/ grupy wsparcia online

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 anche

anche

Napisano 24 kwiecień 2020 - 21:33

W związku z panującą specyficzną sytuacją, a co za tym idzie ograniczoną możliwością korzystania z usług psychologów, psychiatrów czy grup wsparcia stworzyłam temat w którym możemy dzielić się formami pomocy online.

----------------------------
Grupa wsparcia dla kobiet:

https://feminoteka.p...-kobiet-online/
  • molenka i dopołowy lubią to

„Osoba depresyjna raz po raz dochodzi do granicy swoich możliwości DOPASOWYWANIA się do innych i swojej gotowości do REZYGNACJI.

Początkiem uzdrowienia może być dla niej zrozumienie, że nie może uciec przed ISTNIENIEM JAKO PODMIOT, jeśli nie chce zostać zniszczona ciągłymi NADMIERNYMI wymaganiami, jakie stawiają przed nią jej własne „cnoty” i jeśli nie chce ciągle z zazdrością patrzeć na tych, którzy BEZ poczucia winy i lęku biorą od życia pełnymi garściami TO, CO POTRAFIĄ.”

„Oblicza lęku” Fritz Riemann

#2 anche

anche

Napisano 26 czerwiec 2020 - 00:16

Grupa wsparcia dla rodzin osób chorujących psychicznie

https://www.facebook...70230077249363/

„Osoba depresyjna raz po raz dochodzi do granicy swoich możliwości DOPASOWYWANIA się do innych i swojej gotowości do REZYGNACJI.

Początkiem uzdrowienia może być dla niej zrozumienie, że nie może uciec przed ISTNIENIEM JAKO PODMIOT, jeśli nie chce zostać zniszczona ciągłymi NADMIERNYMI wymaganiami, jakie stawiają przed nią jej własne „cnoty” i jeśli nie chce ciągle z zazdrością patrzeć na tych, którzy BEZ poczucia winy i lęku biorą od życia pełnymi garściami TO, CO POTRAFIĄ.”

„Oblicza lęku” Fritz Riemann

#3 Moon73

Moon73

Napisano 21 listopad 2020 - 21:25

Ja się w końcu zdecydowałem na terapię online. Przeanalizowałem dwa duże serwisy oferujące tę usługę: trzymsie.pl i avigon.pl. 
Jednak ten pierwszy serwis ma sztywne ceny - obojetnie kogo wybierzemy, to cena jest stała: 140zł za 60 minut lub 240zł za 90 minut. Trzeba mieć też np. Skype'a, Messenger lub Whatsapp.
Natomiast w avigon.pl ceny są różne (każdy psycholog ma swoje indywidualne). Niektórzy oferują też wizyty 30-minutowe za pół stawki godzinnej, mozna więc zamówić wizytę za 60 czy 70zł. Poza tym serwis ma własny wewnętrzny system komunikacyjny. Nie trzeba mieć Skypa itp. Po wykupieniu usługi masz w swoim panelu przycisk wejścia do "pokoju" z psychologiem. Wystarczy miec kamere i mikrofon, resztę zapewnia serwis. Jest też system przypomnień i powiadomień na smsa i maila.  

No więc ostatecznie zarejestrowałem się w avigon.pl. Jest tu sporo psychologów i psychoterapeutów z całego kraju z odpowiednimi kwalifikacjami - około 150 osób. Opisy są w ich profilach i podany jest też ich staż pracy (dla mnie to akurat ważne, bo wolę kogoś z doświadczeniem). Przeanalizowałem profile psychologów (jest nawet specjalna wyszukiwarka, w której można zaznaczać swoje problemy i system podpowie nam, kogo powinnismy wybrać, można nawet wybierać płeć) i zdecydowałem się na jedną panią. Wybrałem termin i wykupiłem wizytę. Dobrze działa też system płatności, własciwie np. w nagłej sytuacji można zapłacić i po minucie psycholog już wie, że usługa została wykupiona. Więc konsultację można mieć niejako z marszu, w ten sam dzień.
Było ok, wszystko zadziałało należycie. Z wizyty jestem więc zadowolony. Dla mnie jednak największy plus jest taki, że nikt mi nie wyznacza nastepnego terminu, ani do niego nie namawia. Można więc samemu regulować tempo terapii. Nie mam np. kasy, to wykupuję sobie wizytę kiedy indziej, nikt nie zmusza, żeby być raz czy dwa na tydzień.

Użytkownik Moon73 edytował ten post 21 listopad 2020 - 21:27

• d z i k a i Nann lubią to

#4 Nann

Nann

Napisano 22 listopad 2020 - 23:37

to brzmi naprawde swietnie.

A ja chcialam powiedziec, ze jak traficie na grupe DEPRESJA na fejsbuku z mentoringiem,to zebyscie sie nie dali nabrac. Mentoring nie dziala, ci ludzie sie niestety nie odzywaja. Mialam szczere checi, niestety babka zaznaczala ze odhaczyla ze mna kolejne kroki, a nie odpisywala i nie zadzwonila chociaz umowila termin ze mna. Takze no.

#5 SmacznyKeksik

SmacznyKeksik
  • Imię:Magda

Napisano 23 listopad 2020 - 16:15

@Nann mega dziwne.... ciekawe, po co oni tak robią, czy takie coś im się do czegoś liczy, do jakichś statystyk, praktyk etc? Dziwne to jakieś.

#6 Nann

Nann

Napisano 23 listopad 2020 - 22:18

@SmacznyKeksiknie wiem, ale dla mnie to nie bylo proste sie tak zorganizowac zeby miec godzine na samo gadanie przez telefon, w spokoju, bez dzieci. W to sie musial zaangazowac maz, zostawil swoje sprawy zebym mogla w spokoju pogadac. I troche sie wkurzylam.

#7 Internetowa Ciotka

Internetowa Ciotka

Napisano 24 listopad 2020 - 06:52

Jak nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi o kasę. Pewnie mają dofinansowanie jakieś i jest liczone od pacjenta.
  • SmacznyKeksik i Nann lubią to

#8 SmacznyKeksik

SmacznyKeksik
  • Imię:Magda

Napisano 24 listopad 2020 - 09:34

Też tak właśnie myślę. I sobie odhaczają bo jak im udowodnisz, że konsultacji nie było i mają gdzieś drugą osobę. :/

• Nann lubi to