Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Porady

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 ktośtam

ktośtam

Nowy uczestnik

• Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 22 marzec 2020 - 19:23

Macie jakieś sposoby radzenia sobie z depresją  ?

#2 Wisienka770330

Wisienka770330

Zadomowiony

• Bywalec
  • 16873 postów
  • Imię:Kasia

Napisano 23 marzec 2020 - 01:11

W moim przypadku przede wszystkim terapia którą z przerwami ale wciąż od 9 lat kontynuuje, bezustanna praca nad sobą a w tym przede wszystkim nad pozytywnym nastawieniem do życia które mam ogromne choć czasem na krótkie momenty słabnie (wiele też innych rzeczy nad którymi pracuję w związku z pewnymi przejściami trudnymi które zostawiły ślad na mojej psychice oraz schematach dotyczących myślenia) oraz pasje które co by się nie działo trudnego w moim życiu zawsze dają mi ogromną radość.
Również modlitwa, kontakt z ludźmi, pomaganie innym w miarę możliwości i sił, miłość do zwierząt i opieka nad nimi, aktywność fizyczna w różnej postaci - Najbardziej spacery, kontakt z przyrodą o każdej porze roku.
Sporo tego u mnie, wymieniłam część chyba najważniejszą dla mnie 😊 .

Użytkownik Wisienka770330 edytował ten post 23 marzec 2020 - 02:22

• d z i k a lubi to

#3 Willow47

Willow47

Zadomowiony

• Moderator
  • 8476 postów
  • Imię:Willow

Napisano 23 marzec 2020 - 11:23

Staram się odwracać uwagę od swoich lęków, zająć się czymś....uspokaja mnie praca w ogrodzie, czytanie, modlitwa ale raczej wspólna, w kościele, jak się modlę sama to myśli mi uciekają....no i oczywiście dzieć.....jego nieustające mamoooooo......mamooo to....mamo tamto......czasami doprowadza mnie do szału ale najczęściej angażuje na tyle, że zapominam. Czyli rodzina :)

Dołączona grafika

Odwaga to panowanie nad strachem a nie jego brak 

#4 Wisienka770330

Wisienka770330

Zadomowiony

• Bywalec
  • 16873 postów
  • Imię:Kasia

Napisano 23 marzec 2020 - 12:57

@Willow47 pięknie to odpisałaś 😊 . Jakoś szczególnie mocno chwyciły mnie Twoje słowa za serce 😊 .
Może dlatego że brakuje mi ostatnio mszy świętej w kościele jak w każdą niedzielę.. Lubię czuć więź z Bogiem i ludźmi którzy uczestniczą w mszy świętej. Oczywiście radzę sobie inaczej teraz ale odczuwam tęsknotę za wspólną modlitwą. Od zawsze lubię też swoje ,,samotne" rozmowy z Bogiem w domu czy będąc często na moment sama w kościele. Ale tej wspólnej modlitwy jednak mi brakuje. Wczoraj będąc na spacerze zatrzymałam się na moment przed kościołem..
A propo dzieci w moim przypadku moje koty wciąż coś chcą ode mnie i to też mnie mocno angażuje i pomaga.
  • molenka, victoria i Willow47 lubią to

#5 Willow47

Willow47

Zadomowiony

• Moderator
  • 8476 postów
  • Imię:Willow

Napisano 23 marzec 2020 - 22:40

@Wisienka770330 Wisieniu, bo zwierzaki angażują równie mocno, czego może nie napisałam ale dzięki, że na to zwróciłaś uwagę.....Twoje serduszko jak zwykle w obronie braci mniejszych <3

• Wisienka770330 i d z i k a lubią to
Dołączona grafika

Odwaga to panowanie nad strachem a nie jego brak 

#6 anche

anche

anche

• Moderator
  • 5305 postów

Napisano 24 marzec 2020 - 00:28

Dbanie o odpowiednią ilość snu i odżywianie.

• d z i k a lubi to
szczęście nie jest dziełem przypadku ani darem bogów.
szczęście to coś, co każdy z nas musi wypracować dla samego siebie.
~ e. fromm

#7 victoria

victoria

...se ne vrati...

• Bywalec
  • 9269 postów

Napisano 24 marzec 2020 - 07:53

Ja staram się traktować samą siebie jak najlepszego przyjaciela, dbam o swoje potrzeby i małe przyjemności. Nie to, zebym siebie rozpieszczała, ale czasem może to tak wyglądać :) ogólnie dbam bardzo o to, by czuć się dobrze i komfortowo, robię dużo rzeczy, które lubię i które sprawiają mi przyjemność. Kontaktuję się z życzliwymi i przychylnymi mi ludźmi. Staram się dbać o swój komfort zarówno fizyczny jak i psychiczny.

Może to brzmiec bardzo ogólnikowo :P Konkretniej? Ksiażki, rower, ale przede wszystkim...sprzątanie :D

nie mam nic do powiedzenia

#8 WhiteBlankPage

WhiteBlankPage

Zadomowiony

• Bywalec
  • 4116 postów

Napisano 24 marzec 2020 - 10:06

Ja staram się traktować samą siebie jak najlepszego przyjaciela, dbam o swoje potrzeby i małe przyjemności. 

W końcu to sami ze sobą spędzimy całe życie. :) 

• victoria, Wisienka770330, Willow47 i 1 inna osoba lubią to

Za głośno? Co jest za głośne? Tylko cisza. Cisza, w której się człowiek rozpada jak w próżni.

#9 victoria

victoria

...se ne vrati...

• Bywalec
  • 9269 postów

Napisano 24 marzec 2020 - 11:51

@WhiteBlankPage no właśnie! z nikim innym nie spędzimy takiej ilości czasu jak z samym sobą... :)

lepiej, żeby było przynajmniej znośnie...

• WhiteBlankPage lubi to
nie mam nic do powiedzenia

#10 Complicated_85

Complicated_85

Zadomowiony

• Bywalec
  • 5957 postów
  • Gadu-Gadu:3246621
  • Imię:Dominika

Napisano 24 marzec 2020 - 11:57

Takich sposobów może być wiele, tak jak ludzi. Każdy może wypracować ten najdogodniejszy dla siebie. Co do mojej osoby, to na pewno kontakt z kimś bliskim - czy to rodzina czy partner. W pojedynkę mniej zdziałamy niż wespół.  Z przyziemnych rzeczy no to cóż - lubię sobie poprawiać nastrój jakąś aromatyczną kąpielą z kieliszkiem wina i książką w dłoni. Wręcz ubóstwiam pachnące świece i woski do palenia. Na pewno wysiłek fizyczny w sporej mierze przyczynia się do poprawy psyche. Muzyka, filmy, seriale... :);. Trzeba znaleźć sposób na siebie :).

• victoria, Wisienka770330 i d z i k a lubią to

"Życie zaczyna się tam, gdzie kończy się lęk". 

"Prawdziwe zwycięstwo to zwycięstwo nad samym sobą".