Skocz do zawartości

Zdjęcie

odwołane wizyty

pomocy

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 ktośtam

ktośtam

Nowy uczestnik

• Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 22 marzec 2020 - 15:45

Mam pytanie ...

jak radzicie sobie z depresją bez psychologa/psychiatry ?

jestem na początku leczenia swojej depresji (nie cały miesiąc przyjmowania leków) miałam dopiero dwie wizyty u psychologa i nie umiem sobie radzić sama z moimi "problemami"

Dokładniej chodzi mi o obecną sytuacje z koronawirusem moje wizyty u psychologa zostały odwołane i czuje że już sama nie daje rady ...

Jak jest u was ? Możę jakieś porady ?

#2 Le Pentrec

Le Pentrec

Cham i tłuk, granatem oderwany od pługa!

• Bywalec
  • 2110 postów

Napisano 22 marzec 2020 - 15:53

Mam pytanie ...
jak radzicie sobie z depresją bez psychologa/psychiatry ?

Tak samo jak i z.

#3 victoria

victoria

...se ne vrati...

• Bywalec
  • 9269 postów

Napisano 22 marzec 2020 - 16:03

witaj na forum,

no jeśli jesteś na początku leczenia, to nie da się ukryć, że emocje i objawy mocno w Tobie szaleją. to bardzo ciężki czas, gdzie wskazane jest dodatkowe wsparcie psychologa. ale mamy tez teraz trudny czas w kraju i trzeba się niestety dostosować do tego co jest nam oferowane? może poszukaj w internecie jakichś specjalistów online, którzy świadczą takie usługi nieodpłatnie. może chociaż jednorazowo mogliby Tobie pomóc, jakoś uspokoić. poza tym od jednej osoby też słyszałam, ze wizyty owszem, odwołują "fizycznie", ale zamiast takiej wizyty była "konsultacja" przez telefon. Moze to nie to samo co na zywo, ale lekarz z taką osobą porozmawiał kilka minut i dodał trochę otuchy. osobiście uwaązm, ze to bardzo miłe, że nie zostawili pacjenta samego sobie.

a z domowoych sposobow na walkę ze "złęm" - wszelkiego rodzaju odwracanie uwagi, próby relaksu, moze film, ksiazka, kąpiel z aromaterapią? trzeba troszke zatroszczyć się o siebie i zaopiekować sobą...

a w razie potrzeby zaglądaj też tu na forum ;)

nie mam nic do powiedzenia

#4 Willow47

Willow47

Zadomowiony

• Moderator
  • 8476 postów
  • Imię:Willow

Napisano 22 marzec 2020 - 17:34

Magdaleno, moja terapeutka nie odwołała jeszcze wizyt, choć jak przyznała ostatnio, wielu pacjentów zrezygnowało. I nie dziwota. Jeśli nie dajesz sobie rady, zadzwoń i zaproponuj wizytę przez skype lub whatsapp. Wiem, że część terapeutów proponuje taką formę spotkań na czas izolacji.

A tymczasem trzymaj się ciepło i jeśli chcesz, to spróbuj się wygadać tutaj. Czasami pomaga :)

• molenka lubi to
Dołączona grafika

Odwaga to panowanie nad strachem a nie jego brak 

#5 ziolkowska

ziolkowska

Nowy uczestnik

• Użytkownik
  • 1 postów
  • Imię:Marta

Napisano 23 marzec 2020 - 15:55

Może warto, żebyś skontaktowała się ze swoim psychologiem i zapytała czy jest jakaś szansa na konsultacje w formie online przez ten czas? Mój terapeuta np. zawiesił oficjalnie procesy terapeutyczne, ale w godzinach naszych umówionych sesji jest dla mnie dostępny pod telefonem lub online. 
A może Twój psycholog przekieruje Cię do jakiegoś innego zaznajomionego terapeuty/psychologa, który przyjmuje obecnie online.

Jeśli nie będzie to możliwe, a samej będzie Ci trudno sobie poradzić bez wsparcia, to może poszukaj specjalisty, który oferuje teraz wizyty online, a jednocześnie jest np. z Twojego miasta czy okolic. Dzięki temu mogłabyś później po ustaniu epidemii kontynuować terapię już na żywo w gabinecie :)

Użytkownik ziolkowska edytował ten post 24 marzec 2020 - 13:18
Reklama

#6 anche

anche

anche

• Moderator
  • 5305 postów

Napisano 24 marzec 2020 - 21:14

Ja przeszłam na sesje online. Trochę inaczej, ale też robi robotę.

• Magmie123 lubi to
szczęście nie jest dziełem przypadku ani darem bogów.
szczęście to coś, co każdy z nas musi wypracować dla samego siebie.
~ e. fromm

#7 sheldon00

sheldon00

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 99 postów
  • Imię:Damian

Napisano 25 marzec 2020 - 15:47

Jeśli możesz postaraj się umówić wizyte poprzez online.

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: pomocy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych