Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

niemożnosc wyspania sie, zmeczenie i ciezka glowa za dnia

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#21 Tawak

Tawak

Bywalec

• Bywalec
  • 973 postów

Napisano 23 luty 2020 - 20:54

Ja już przywykłem do lekkiego niewyspania. Może raz na miesiąc udaje mi się wyrwać więcej niż 8 godzin snu.

#22 anche

anche

anche

• Moderator
  • 5287 postów

Napisano 23 luty 2020 - 21:45

okolo 7 godzin. przerwy nie ma.

Z mojej perspektywy to co mogę podpowiedzieć to tak:

1) Sprawdź ilość godzin- parzyste vs. nieparzyste, różnie zamyka się cykl u ludzi i ta perspektywa czasem robi dużą różnicę u ludzi.
2) 20 minut bez ekranu to minimum przed snem, aby mózg mógł się wyciszyć i przejśc w stan spoczynku, warto stworzyć sobie jakiś rytuał wokół snu w stylu- wyłączam telewizor, biorę prysznic, piję herbatę, czytam książkę, rozmyślam nad dniem
3) Odstawić stymulanty na jakiś czas np. kofeina, guarana, yerba, słodycze

4) Ashwaganda, melisa, kalms- ziołowe suplementy na dobry sen, można spróbować się wspomóc
5) Zmęczenie to naturalny objaw depresji, to co pomaga to na pewno dobre dobrane psychotropy, ale także suplementacja magnezu, witamin z grupy B, PP i D

• molenka i Willow47 lubią to
szczęście nie jest dziełem przypadku ani darem bogów.
szczęście to coś, co każdy z nas musi wypracować dla samego siebie.
~ e. fromm

#23 sebastian86

sebastian86

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 83 postów
  • Imię:Sebek

Napisano 23 luty 2020 - 23:41

Z mojej perspektywy to co mogę podpowiedzieć to tak:

1) Sprawdź ilość godzin- parzyste vs. nieparzyste, różnie zamyka się cykl u ludzi i ta perspektywa czasem robi dużą różnicę u ludzi.
2) 20 minut bez ekranu to minimum przed snem, aby mózg mógł się wyciszyć i przejśc w stan spoczynku, warto stworzyć sobie jakiś rytuał wokół snu w stylu- wyłączam telewizor, biorę prysznic, piję herbatę, czytam książkę, rozmyślam nad dniem
3) Odstawić stymulanty na jakiś czas np. kofeina, guarana, yerba, słodycze

4) Ashwaganda, melisa, kalms- ziołowe suplementy na dobry sen, można spróbować się wspomóc
5) Zmęczenie to naturalny objaw depresji, to co pomaga to na pewno dobre dobrane psychotropy, ale także suplementacja magnezu, witamin z grupy B, PP i D

dziekuje serdecznie za podpowiedzi . jesli chodzi o ziola to pije  Szwedzkie. psychotropow lepszych juz chyba nie mi nie wymyslą. magnez co jakis czas suplementuje, podobnie z witaminami. 

#24 sheldon00

sheldon00

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 83 postów
  • Imię:Damian

Napisano 03 marzec 2020 - 22:08

Witam. Piszę zapytaniem czy też macie problemy zasypianiem. Ile też śpicie? Jeśli wg możecie zasnąć ja oststnio nie wysypiam się gdzie potem przekłada się to nad koncentracja no cóż jakoś sobie trzeba radzić. A wy jak sobie radzicie?

Użytkownik sheldon00 edytował ten post 03 marzec 2020 - 22:09

#25 Willow47

Willow47

Zadomowiony

• Moderator
  • 8432 postów
  • Imię:Willow

Napisano 04 marzec 2020 - 20:39

Nie mam problemów z zasypianiem. Zdarza mi się obudzić w nocy i nie spać ale na szczęście coraz rzadziej.

Ale najważniejsze co zauważyłam, to że bez antydepresantów śpię znacznie lepiej. Wstaję rano i czuję, że spałam. Bo na wenli zmartwychwstawałam.

• molenka lubi to
Dołączona grafika

Odwaga to panowanie nad strachem a nie jego brak 

#26 sebastian86

sebastian86

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 83 postów
  • Imię:Sebek

Napisano 06 marzec 2020 - 18:56

ja rano czuje sie mniej skacowany niz kiedys , ale wciaz to nie sa poranki moich marzen. jakosc mojego snu nadal pozostawia wiele do zyczenia.