Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

niemożnosc wyspania sie, zmeczenie i ciezka glowa za dnia

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#1 sebastian86

sebastian86

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 84 postów
  • Imię:Sebek

Napisano 06 luty 2020 - 14:39

jak sobie radzicie z objawami powyzej wymienionymi? ja juz z tym sie mecze 10 lat ponad

#2 Complicated_85

Complicated_85

Zadomowiony

• Bywalec
  • 5933 postów
  • Gadu-Gadu:3246621
  • Imię:Dominika

Napisano 06 luty 2020 - 14:44

@sebastian86 Zrób diagnostykę, dociekaj takiego stanu rzeczy. Na pewno w sporej mierze to na tle psychicznym, więc dobierz odpowiednią farmakoterapię. Wtedy i na tle fizycznym odczułbyś poprawę. Może spróbuj wysiłku fizycznego nawet lekkiego?

"Życie zaczyna się tam, gdzie kończy się lęk". 

"Prawdziwe zwycięstwo to zwycięstwo nad samym sobą".

#3 sebastian86

sebastian86

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 84 postów

Napisano 06 luty 2020 - 14:50

@sebastian86 Zrób diagnostykę, dociekaj takiego stanu rzeczy. Na pewno w sporej mierze to na tle psychicznym, więc dobierz odpowiednią farmakoterapię. Wtedy i na tle fizycznym odczułbyś poprawę. Może spróbuj wysiłku fizycznego nawet lekkiego?

zrobilem ostatnio diagnostyke mozgu i nic nie wykazala. wysilek fizyczny staram sie ostatnio podejmowac poprzez jazde na rowerku stacjonarnym. to jest chyba jakas neurastenia, wieczny brak sil i energii, biore dwa leki psychotropowe ktore zmniejszyly znacznie odczuwanie lęku wiec dziwne ze nadal jestem taki apatyczny.

#4 Willow47

Willow47

Zadomowiony

• Moderator
  • 8434 postów
  • Imię:Willow

Napisano 06 luty 2020 - 21:31

a tarczyca?

Dołączona grafika

Odwaga to panowanie nad strachem a nie jego brak 

#5 sebastian86

sebastian86

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 84 postów

Napisano 06 luty 2020 - 23:00

a tarczyca?

byla badana , i tez czysto

#6 GwEnDoLyN

GwEnDoLyN

Średniozaawansowany

• Bywalec
  • 249 postów
  • Imię:Patrycja

Napisano 07 luty 2020 - 00:18

Ja to mam od półtora miesiąca nasilone bardzo,obstawiam że spowodowane aktualną sytuacją życiową i związanym z tym stresem. Jak sobie radzę ? Cóż,szczerze mówiąc to raz sobie radzę a raz odpuszczam,to zależy.Ale staram się wykorzystywać te momenty,kiedy jest fizycznie ze mną lepiej na coś produktywnego.I nie dobijać się dodatkowo.

A te wyspanie się w Twoim przypadku,to chodzi o bezsenność czy poczucie za małej ilości snu niezależnie od tego ile byś nie spał ? Może leki mogłoby w tym pomóc ? Zmęczenie również występuje w ciągu całego dnia,czy może raczej o określonej porze jest gorzej ? Oprócz wysiłku fizycznego polecanego powyżej (również polecam !) to zwróciłabym także uwagę na sposób odżywiania się.Po sobie wiem,jak to potrafi wpłynąć na funkcjonowanie organizmu.

#7 sebastian86

sebastian86

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 84 postów

Napisano 08 luty 2020 - 09:52

Ja to mam od półtora miesiąca nasilone bardzo,obstawiam że spowodowane aktualną sytuacją życiową i związanym z tym stresem. Jak sobie radzę ? Cóż,szczerze mówiąc to raz sobie radzę a raz odpuszczam,to zależy.Ale staram się wykorzystywać te momenty,kiedy jest fizycznie ze mną lepiej na coś produktywnego.I nie dobijać się dodatkowo.

A te wyspanie się w Twoim przypadku,to chodzi o bezsenność czy poczucie za małej ilości snu niezależnie od tego ile byś nie spał ? Może leki mogłoby w tym pomóc ? Zmęczenie również występuje w ciągu całego dnia,czy może raczej o określonej porze jest gorzej ? Oprócz wysiłku fizycznego polecanego powyżej (również polecam !) to zwróciłabym także uwagę na sposób odżywiania się.Po sobie wiem,jak to potrafi wpłynąć na funkcjonowanie organizmu.

mam poczucie niewyspania niezaleznie od ilosci przespanych godzin. bezsenne noce mam rzadko.ale zasypiam dosc pozno.leki biorę od dawna.zmeczenie wystepuje najbardziej od rana do popoludnia. 

#8 kitaKR

kitaKR

Nowy uczestnik

• Użytkownik
  • 7 postów
  • Imię:Damian

Napisano 09 luty 2020 - 20:53

Chrapiesz w nocy? Osoby chrapiące (albo mające inne problemy z oddychaniem podczas snu, np. zatykający się od kataru nos albo skrzywioną przegrodę nosową) mają problemy z utrzymaniem się w tej najgłębszej (faktycznie regenerującej siły) fazie snu i wybudzają się nawet nie świadome tego kilka razy w nocy, przez co z rana są zmęczone. Może zmień pozycję z pleców na brzuch czy odwrotnie?

Doraźny środek na poranne zmęczenie, to KAWA, czarna, słodka i tłusta, ten dopalacz musi podstawić Cię na nogi bo tu działa chemia, organizm chce pozbyć się kofeiny więc przyspiesza metabolizm, krążenie krwi i oddech, a co za tym idzie silnie dotlenia i odżywia (glukozą) mózg i w kilka minut stawia na nogi nawet najbardziej ociężałych.

#9 Sidu93

Sidu93

Atencjusz

• Bywalec
  • 1168 postów
  • Imię:Mateusz

Napisano 09 luty 2020 - 23:10

Ja to mam od półtora miesiąca nasilone bardzo,obstawiam że spowodowane aktualną sytuacją życiową i związanym z tym stresem. [...]

A co się takiego dzieje u Ciebie?

#10 GwEnDoLyN

GwEnDoLyN

Średniozaawansowany

• Bywalec
  • 249 postów
  • Imię:Patrycja

Napisano 09 luty 2020 - 23:33

A co się takiego dzieje u Ciebie?

Można się domyślić patrząc w kalendarz.

#11 Sidu93

Sidu93

Atencjusz

• Bywalec
  • 1168 postów

Napisano 12 luty 2020 - 23:38

Można się domyślić patrząc w kalendarz.

To Twoja pierwsza sesja :P Przywykniesz :P Pocieszę, że czym później tym ciężej xD

#12 Liana

Liana

Zadomowiony

• Bywalec
  • 7217 postów

Napisano 13 luty 2020 - 09:00

@Sidu93 powiedziałabym, że lżej bo człowiek przywyka ale ja zakończyłam naukę 17 lat temu więc już dobrze nie pamiętam :P

#13 Complicated_85

Complicated_85

Zadomowiony

• Bywalec
  • 5933 postów

Napisano 13 luty 2020 - 09:34

W czasach niżu demograficznego trzeba się mocno postarać, by wylecieć z uczelni, więc nie stresowałabym się nadto :).

• titanic i Willow47 lubią to

#14 Sidu93

Sidu93

Atencjusz

• Bywalec
  • 1168 postów

Napisano 13 luty 2020 - 20:16

@Complicated_85 u mnie zaczynało ponad 300 osób, kończyło nieco ponad 40.

#15 Complicated_85

Complicated_85

Zadomowiony

• Bywalec
  • 5933 postów

Napisano 13 luty 2020 - 20:23

@Sidu93 Wiele osób rezygnuje samemu, bo stwierdzają, że za wysoki poziom lub kierunek nie dla nich. Ale nie oszukujmy się, poziom i na państwowych uczelniach leci w dół, chyba że mówimy o UJ albo UW.

#16 Sidu93

Sidu93

Atencjusz

• Bywalec
  • 1168 postów

Napisano 13 luty 2020 - 22:10

@Complicated_85 nie wszędzie leci w dół. Albo może też zależy od tego jakie kierunki :P Bo są takie, gdzie idzie dużo osób, a są takie, gdzie idzie garstka. 

Ale też racja w tym, że wiele osób odpadło po pierwszym semestrze, bo myśleli, że to będzie klikanie w komputer, a tam fizyka i matematyka :P Oraz odpadali też później, bo trzeba było mieć ileś tam pkt ECTS na kolejne semestre i czym dalej tym więcej brakło i zostawali w martwym punkcie. Jedna dziewczyna na drugim roku była 3 lata xD Nie wiem czy w końcu zdała.

Użytkownik Sidu93 edytował ten post 13 luty 2020 - 22:11

#17 anche

anche

anche

• Moderator
  • 5287 postów

Napisano 22 luty 2020 - 21:18

jak sobie radzicie z objawami powyzej wymienionymi? ja juz z tym sie mecze 10 lat ponad

A napisz jak wygląda Twój ogólny, przeciętny schemat dnia + dieta oraz jak dużo używasz urządzeń elektronicznych

szczęście nie jest dziełem przypadku ani darem bogów.
szczęście to coś, co każdy z nas musi wypracować dla samego siebie.
~ e. fromm

#18 sebastian86

sebastian86

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 84 postów

Napisano 22 luty 2020 - 22:30

A napisz jak wygląda Twój ogólny, przeciętny schemat dnia + dieta oraz jak dużo używasz urządzeń elektronicznych

wstaje w okolicach 8 rano. czasem 9. i potem  probuje dojsc do przytomnosci, i zastanawiam sie co robic by nie dac sie zjesc myslom natretnym.malo wychodze z domu o tej porze roku. czasem czytam ksiazkę, czasem radia poslucham ale najwiecej czasu to chyba telewizja mi zajmuje. jadam o roznych porach , apetyt jest sredni. staram sie unikac rzeczy toksycznych. ostatnio robilem sobie kuracje sokiem z kiszonego buraka. suplementuje obecnie kwasy omega 3. czasem pocwicze hantlem lub na rowerku stacj. , takze niezbyt barwny ten schemat dnia mam.

#19 anche

anche

anche

• Moderator
  • 5287 postów

Napisano 23 luty 2020 - 00:35

A ile godzin śpisz? I czy masz jakąś przerwę między oglądaniem telewizji a pójściem spać?

szczęście nie jest dziełem przypadku ani darem bogów.
szczęście to coś, co każdy z nas musi wypracować dla samego siebie.
~ e. fromm

#20 sebastian86

sebastian86

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 84 postów

Napisano 23 luty 2020 - 13:57

A ile godzin śpisz? I czy masz jakąś przerwę między oglądaniem telewizji a pójściem spać?

okolo 7 godzin. przerwy nie ma.