Skocz do zawartości

Zdjęcie
* * * * * 2 głosy

Nieśmiałe dzień dobry

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 PółLitra

PółLitra
  • Imię:Paweł

Napisano 02 luty 2020 - 17:53

Dzień dobry smutnym i wesołym ludziom!

Chiałem postawić sie w trudnej sytuacji i przywitać się z Wami, gdyż jestem nieśmiałym, skrytym i coraz bardziej zamknietym w sobie człowiekiem. Otwieranie się do ludzi jest dla mnie bardzo stresogenne, ale w tych okolicznosciach możliwe.
Jaki jest mój cel? - napelnić serce odrobiną pozytywnych emocji, odczuć życzliwość i zrozumienie, trafic na empatycznych ludzi którzy byćmoże zechcą ze mną porozmawiać i napełnią mnie nadzieją, wiarą i siłą do walki o siebie.
Teraz troche o sobie
Witam serdecznie, mam na imie Paweł, lat 30.
Czytam od wczoraj forum i podziwiam jak niektórzy pieknie i elokwentnie się wypowiadają, i już mam kolejny powód do obiżania i tak już zdewastowanej samooceny. Pewnie wiecie jak bardzo cierpienie potrafi zmienić człowieka, jak ludzie przestają cię rozumieć, gdy słowa ranią do takiego stopnia że coś w sercu pęka, gdy już nie chcesz się przed ludźmi otwierać i nawet wsród nich czujesz sie sam, pustka, smutek i jeden wielki żal że tak spier.... swoje życie postawą jaką przyjmowałeś do momentu poniesienia klęski emocjonalnej, duchowej i egzystencjonalnej. Chetnie się dowiem jak Was zmieniło cierpienie. Dziś uważam się za dużo lepszego człowieka mimo swojej izolacji, a mimo to jest mi coraz gożej ze sobą, stałem się wrażliwym człowiekiem ale wolał bym żeby przy ludziach się ona nie objawiała (nie zawsze mam na to wpływ), jest to krępujace, więc nie podejmuje tematów gdzie mogłaby sie ujawnić.
Co nie co z siebie wyrzucam choć jest to troche chaotyczne, ale po to jest to forum. Potrzeba mi porzadnego kopa żeby wkoncu zrobić kolejny krok i udać się po pomoc, wierzę że są tu osoby które przełamały swój opór i mogą dać mi odrobinę nadziei i determinacji. W moim przypadku skończyło się wykonaniu kilku telefonów (niestety nieodebranych).

Zakończe na tym.
Pozdrawiam i życze dużo radości w tym smutnym świecie, cierpcie z cierpliwością, ona kiedyś się kończy.

• hawwa lubi to

#2 Gość_lilith_o_fire_*

Gość_lilith_o_fire_*
  • Gość

Napisano 02 luty 2020 - 18:18

@PółLitra, Pawle, witam na forum :)

czy nick dotyczy półlitra kawy? :D to  w moim stylu :D

• Willow47 lubi to

#3 hawwa

hawwa

Napisano 02 luty 2020 - 18:19

witaj na forum Pawle.

Rozsiądź się wygodnie, możesz z nami zawsze porozmawiać, nikt Ci tu nie ubliży, chętnie służymy dobrym słowem i pomocą. Jest kilka Zabaw, kącik kulinarny za kilka dni będziesz miał możliwość uczestniczyć w konwersacji na czacie tam też wtedy zapraszamy :)

"Świat należy do ludzi, którzy mają odwagę marzyć i ryzykować, aby spełniać swoje marzenia. I starają się robić to jak najlepiej." Paulo Coelho

#4 Gość_relic_*

Gość_relic_*
  • Gość

Napisano 02 luty 2020 - 18:24

Cześć nieśmiały człowieku ! 

Zapraszam do codziennego otwierania podwojów duszy i serca przed życzliwym towarzystwem :)

Pozdrawiam. 

#5 PółLitra

PółLitra

Napisano 02 luty 2020 - 18:33

Witam Was
Mam nadzieje że przełamie swoje opory i coś tu po sobie zostawie

@PółLitra, Pawle, witam na forum :)

czy nick dotyczy półlitra kawy? :D to  w moim stylu :D

Kawy nigdy mało ;) ale nick dotyczy innego trunku

#6 Gość_lilith_o_fire_*

Gość_lilith_o_fire_*
  • Gość

Napisano 02 luty 2020 - 18:36

Kawy nigdy mało ;)

już Cię lubię :D 

#7 WhiteBlankPage

WhiteBlankPage

Napisano 02 luty 2020 - 19:50

@PółLitra Cześć Paweł. Fajnie, że tu zajrzałeś, to już pierwszy krok do otwierania siebie przed innymi ludźmi - brawo!

Pytałeś jak zmieniło nas cierpienie.
Jeśli chodzi o mnie - podjęłam trudne i ciężkie dla siebie decyzje, między innymi to, że nie będę się po prostu angażowała w żadne, nowe znajomości (moje cierpienie wzięło się z rozpadu związku, zdrady, wykorzystania emocjonalnego, psychicznego, finansowego i seksualnego), bo może przynieść mi to ból i znów mogę wylądować u psychiatry. Albo terapeuty. Te dwie przygody mam za sobą. I nie żałuję, że je przeżyłam. Także i Tobie polecam odwiedzić specjalistę. Jeśli są rzeczy, z którymi sobie nie radzisz, taka osoba powinna pokierować Cię na tyle, że odnajdziesz w sobie drogę. Siły może nie, ale drogę na pewno, a tu już dobrze, gdy wiemy w jakim kierunku zmierzać.

Rozgość się, czuję się tutaj dobrze i w razie czego służę rozmowa! :)
  • PółLitra lubi to

Za głośno? Co jest za głośne? Tylko cisza. Cisza, w której się człowiek rozpada jak w próżni.

#8 PółLitra

PółLitra

Napisano 02 luty 2020 - 22:01

@WhiteBlankPage Dziekuje że się podzieliłaś odrobiną swojej historii, cieżko mi skierować sie po pomoc i w zasadzie jestem z tym pozostawiony sam sobie, a dotychczasowe próby leczenia tylko wprawiły mnie w zwątpienie.

Cieszą mnie Twoje słowa, zozwiewają troche moje zwątpienie a tego właśnie mi potrzeba, jak równiez rozmowy z której chetnie skorzystam jeśli dasz rade mnie znieść :) Pozdrawiam i Dziekuje serdecznie

#9 Nelyssa

Nelyssa
  • Imię:Karola

Napisano 02 luty 2020 - 23:35

@PółLitra witaj serdecznie na forum :)

Mnie cierpienie zmienilo w bardziej melancholijna osobe, ktora wiecej czasu poswieca zyciu wewnetrznemu, dzieki niemu stalam sie tez bardziej dobra, madra wewnetrznie i wyrozumiala osoba.

Jesli chcesz pogadac, czy sie wyzalic, mozesz zawsze popisac ze mna na pw, jesli chcesz :)

• PółLitra lubi to

Rozwój i zmiany bywają bolesne, ale nic nie jest tak bolesne, jak tkwienie w miejscu, w którym Ci bardzo źle

Postrzegasz rzeczy i osoby nie takimi, jakimi one naprawdę są, ale takimi, jakimi Ty je uczyniłeś

Pamiętaj, że Twoje czarne myśli, wątpliwości i podły nastrój lubią kłamać

#10 beatkaok

beatkaok

Napisano 03 luty 2020 - 00:19

@PółLitra
Witaj Pawle.
Z całą pewnością znajdziesz tu wielu podobnych sobie.
Rozgość się proszę i...powodzenia.

#11 Gość_Liana_*

Gość_Liana_*
  • Gość

Napisano 03 luty 2020 - 08:19

@PółLitra witaj Pawle na naszym forum :) Mszę ci powiedzieć, że fajnie się Ciebie czyta więc nie powinieneś w żaden sposób sobie umniejszać ;)

Mogłabym podpisać się pod Twoimi słowami...sama przeszłam podobną drogę i rozumiem o czym piszesz. Dla mnie słowa czasami są jak sztylety które dźgają moje serce i ciało. 

Trudno potem ponownie komuś zaufać i się otworzyć...jednak tutaj to potrafię i pozwalam sobie. Wyrzucam z siebie różne myśli i zauważam, że mi lepiej gdy coś napiszę.

Mam nadzieję, że osiągniesz tutaj swój cel i znajdziesz to czego szukasz :) 

#12 WhiteBlankPage

WhiteBlankPage

Napisano 03 luty 2020 - 09:14

@PółLitra ooojjj tam, nie takie rzeczy tutaj znosiliśmy! ;-)

Za głośno? Co jest za głośne? Tylko cisza. Cisza, w której się człowiek rozpada jak w próżni.

#13 Panoramix

Panoramix
  • Imię:Adrian

Napisano 03 luty 2020 - 17:40

Co to jest „nic”? – Pół litra na dwóch.

Witaj 😉
  • Nelyssa, WhiteBlankPage i PółLitra lubią to

#14 PółLitra

PółLitra

Napisano 03 luty 2020 - 20:31

@Panoramix Witaj ;) święta prawde przekazujesz
  • Panoramix lubi to

#15 gadzifryz

gadzifryz
  • Imię:Justyna

Napisano 07 luty 2020 - 23:11

@PółLitra. Cześć, świetny nick 😁
  • PółLitra lubi to

#16 PółLitra

PółLitra

Napisano 08 luty 2020 - 08:29

@gadzifryz Dziękuje, szkoda że właściciel nie jest taki świetny ;)

#17 Moniko02

Moniko02
  • Gadu-Gadu:47147715
  • Imię:Monika

Napisano 20 czerwiec 2020 - 16:38

@PółLitra witam na forum! Mam nadzieję, że odnajdziesz tu dobre dla siebie osoby, które pomogą ci dać "kopa"

Jak się dzisiaj masz?