Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Zna się ktoś na procedurach mieszkaniowych ?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 eR_

eR_

Bywalec

• Bywalec
  • 674 postów

Napisano 29 styczeń 2020 - 21:45

Mam pytanie do kogoś kto sie na tym zna. Czy jeśli znajomy mnie zamelduje na mieszkanie które ma z urzędu miasta, a później się zamieni mieszkaniami, a tamta osoba która miała by pójść na to mieszkanie, zrezygnuje z niego, to czy ja mógłbym w nim mieszkać ?

#2 Milkyway

Milkyway

Weteran forum

• Bywalec
  • 1139 postów

Napisano 30 styczeń 2020 - 02:14

Nie lepiej było to ustalić w urzędzie?

#3 hawwa

hawwa

jestem jaka jestem :O)

• Bywalec
  • 4315 postów

Napisano 30 styczeń 2020 - 07:57

nie wiem nie znam sie obecnie na prawie lokatorskich mieszkań komunalnych, ale 5 lat temu zdając wynajmowane mieszkanie na moje miejsce wprowadzała sie para, która musiała zdać komunalne mieszkanie po dziadku, byli zameldowani kilkanaście lat a dziadek zmarł

• eR_ lubi to
"Świat należy do ludzi, którzy mają odwagę marzyć i ryzykować, aby spełniać swoje marzenia. I starają się robić to jak najlepiej." Paulo Coelho

#4 amino

amino

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 8 postów

Napisano 30 styczeń 2020 - 08:49

zameldować lub wymeldować kogokolwiek wmoże tylko właściciel mieszkania. Jeśli właścicielem mieszkania jest urząd miasta to znajomy bez zgody urzędu miasta Cię w nim nawet nie może zameldować.

#5 molenka

molenka

Molly

• Moderator
  • 13944 postów

Napisano 30 styczeń 2020 - 08:51

Mam pytanie do kogoś kto sie na tym zna. Czy jeśli znajomy mnie zamelduje na mieszkanie które ma z urzędu miasta, a później się zamieni mieszkaniami, a tamta osoba która miała by pójść na to mieszkanie, zrezygnuje z niego, to czy ja mógłbym w nim mieszkać ?

Zdaje się, że ważne jest, kto figuruje w dokumentach Administracji Zasobów Mieszkaniowych jako najemca główny.

Sprawdź, czy w Twoim mieście nie ma gdzieś darmowych porad prawnych, np. MOPRze, Urzędzie Miasta, Caritas.

Możesz też zadać pytanie na forum prawnym w dziale prawa lokalowego lub sprawdzić istniejące tam wątki.

• eR_ i Willow47 lubią to

giphy.gif

#6 eR_

eR_

Bywalec

• Bywalec
  • 674 postów

Napisano 31 styczeń 2020 - 18:40

Dzięki za informacje, wiem że najlepiej jechać i zapytać w urzędzie, ale jakoś mam przeczucie że tam odbiorą mi nadzieję na taką opcję.