Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

niewytłumaczalne sytuacje vs. ateiści

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#1 ObjezdnyCyrkowiec

ObjezdnyCyrkowiec
  • Imię:Paweł

Napisano 22 styczeń 2020 - 13:12

Cześć,

Lat temu wiele pozjadałem wszystkie rozumy i stwierdziłem że boga żadnego nie ma. Wydaje mi się że za daleko już w tym zabrnąłem, próby powrotu były, ale bardzo nieudane. Bo mimo wszystko wiarę szanuję bardzo.

Zastanawia mnie jednak coś innego. Nie macie czasem tak że pewne małe chwilę wydają się wam stanowczo zbyt mało przypadkowe? Np. uczucie że stało się coś bardzo złego zanim się o tym dowiecie? Albo sytuacja w której 2 osoby przypomniały o sobie po długiej przerwie w kontaktach w tej samej chwili? Że jakaś seria fortunnych czy też nie zdarzeń pcha Was w jakimś kierunku? Nie pomyślcie tylko że jestem szalony proszę, takie coś dzieje się tak sporadycznie że pewnie samą statystyką można to tłumaczyć. Tylko takie tłumaczenie przestaje mi ostatnio przestaje starczać, a jak wspomniałem na wstępie Bogiem żadnym sobie tego nie wytłumaczę. Los/symulacja/mrowisko kosmitów ?:P 

#2 hawwa

hawwa

Napisano 22 styczeń 2020 - 13:45

nigdy takich zdarzeń sytuacji nie miałam... wychowywano mnie w wierze katolickiej ale lepiej mi z moim ateizmem

"Świat należy do ludzi, którzy mają odwagę marzyć i ryzykować, aby spełniać swoje marzenia. I starają się robić to jak najlepiej." Paulo Coelho

#3 titanic

titanic

Napisano 22 styczeń 2020 - 16:07

Czasem mi się to zdarza, że myślę co tam u kogoś, a on chwilę później dzwoni. Coś tam o polach morficznych czytałem. Myślę, że zatraciliśmy jako ludzie wiele umiejętności komunikowania się. Niektóre zwierzęta nadal je posiadają. Np. ryby w ławicach.

A tak bardziej psychologicznie to ciekawy jest też temat terapii Berta Hellingera. Ustawienia systemowe- Systemy rodzinne. Dobieranie się ludzi w związkach, organizacjach. Przypadków jest mniej niż nam się wydaje. Niestety jest to wiedza niepopularna, a ogólnie nie ma parcia aby ludzie byli za bardzo świadomi.

Bóg... skoro istnieje i stworzył wszystko to i takie ewenementy. Raczej konkretna religia może mieć z tym problem.

Użytkownik titanic edytował ten post 22 styczeń 2020 - 17:52

CHAD- ...i wszystko jasne...?                                                                                                                  

Jeżeli uważasz, że określają kogoś 3 lub 4 litery to znaczy, że ?
//////////////////////////////
Pożyję ile się da, a jak się nie da to też to  jakoś przeżyję.

#4 Willow47

Willow47
  • Imię:Willow

Napisano 22 styczeń 2020 - 21:46

Religia Berta Hellingera nie lubi, nie tylko katolicka, również protestanci i żydzi. Tematu nie zgłębiałam, nie napiszę dlaczego konkretnie go nie lubią.

Za to wiem, że wiele cudów dzieje się w życiu człowieka, o których nie myślimy w kategorii cud. Raczej przypadek, zbieg okoliczności.

Dziś przeczytałam pewne świadectwo. Na stacji benzynowej 3 młodych ludzi wieczorem tankowała auto. Zapłacili, a obsługujący pożegnał ich katolickim: z Bogiem. Młodzi roześmiali się na te słowa i powiedzieli, że Boga to oni co najwyżej w bagażniku mają. Kilka kilometrów dalej wpadli w poślizg, zderzyli się z drzewem, 3 trupy na miejscu. Z auta pozostał tylko bagażnik. Bóg jest i działa w naszym życiu. Ale tylko w tej przestrzeni do której go wpuścisz. 

Troszkę zadziornie ten a nie inny przykład podałam. Mam więcej "szczęśliwszych" historii. Tu chciałam Wam pokazać, że Boże działanie to nie loteria, koncert życzeń czy lista marzeń.

Dołączona grafika

Odwaga to panowanie nad strachem a nie jego brak 

#5 Le Pentrec

Le Pentrec

Napisano 22 styczeń 2020 - 21:54

Dziś przeczytałam pewne świadectwo. Na stacji benzynowej 3 młodych ludzi wieczorem tankowała auto. Zapłacili, a obsługujący pożegnał ich katolickim: z Bogiem. Młodzi roześmiali się na te słowa i powiedzieli, że Boga to oni co najwyżej w bagażniku mają. Kilka kilometrów dalej wpadli w poślizg, zderzyli się z drzewem, 3 trupy na miejscu. Z auta pozostał tylko bagażnik.

Kolejny przykład na to że lepiej żeby nie było boga. Bo jeśli by był, to wyszło by że jest bardzo okrutny. Zabić trzech młodych ludzi za to że z niego drwili...

#6 Willow47

Willow47

Napisano 22 styczeń 2020 - 22:05

@Le Pentrec A gdzie ja napisałam, że to Bóg ich zabił? Chłopcy wpadli w poślizg pewnie jechali z nadmierną prędkością. 

Bóg nie działa jak człowiek, nie jest mściwy i kocha wszystkich ludzi jednakowo. Nie ma dla Niego znaczenia czy dobry czy zły. To my ludzie mamy ten problem. Tego nie lubie bo się na mnie krzywo patrzy. 

• Wisienka770330 lubi to
Dołączona grafika

#7 Le Pentrec

Le Pentrec

Napisano 22 styczeń 2020 - 22:08

@Le Pentrec A gdzie ja napisałam, że to Bóg ich zabił? Chłopcy wpadli w poślizg pewnie jechali z nadmierną prędkością. 

Bóg nie działa jak człowiek, nie jest mściwy i kocha wszystkich ludzi jednakowo. Nie ma dla Niego znaczenia czy dobry czy zły. To my ludzie mamy ten problem. Tego nie lubie bo się na mnie krzywo patrzy. 

Skoro przyczyną wypadku była tylko nadmierna prędkość to... co to za świadectwo? Po co wciągać w to boga, drwiny z niego i katolickie pozdrowienie? To nie miało w takim razie zupełnie żadnego znaczenia.

#8 Willow47

Willow47

Napisano 22 styczeń 2020 - 22:11

@Le Pentrec jeśli tak uważasz, to Twoja sprawa. Ja myślę inaczej.

Dołączona grafika

#9 Le Pentrec

Le Pentrec

Napisano 22 styczeń 2020 - 22:12

@Le Pentrec jeśli tak uważasz, to Twoja sprawa. Ja myślę inaczej.

Masz prawo. Po prostu w mojej opinii to mocno naciągane. Albo zabiła ich prędkość - tu bóg nie ma z tym nic wspólnego, albo zostali ukarani za żarty z niego - tu już ma coś wspólnego

#10 Gość_Liana_*

Gość_Liana_*
  • Gość

Napisano 22 styczeń 2020 - 22:15

Cudów nie ma...odchodza Ci którzy na to nie zasługują. Można się modlić żarliwie i nic nie wymodlisz czy Ci się to podoba czy nie. Jako 15 latka trochę się obraziłam na Boga za to...
W środy pamiętam była msza do Matki Boskiej nieustającej pomocy...pamietam napisałam list i wlozylam do skrzynki w kościele z tej okazji. Odmawiałam co wieczór różaniec na kleczkach...wierzylam, że Bóg mnie wysłucha...ten jedyny raz o coś prosiłam szczególnie. Ech...zal mam do dziś mimo że tyle lat minęło.

Użytkownik Liana edytował ten post 22 styczeń 2020 - 22:19

#11 titanic

titanic

Napisano 22 styczeń 2020 - 22:36

Religia Berta Hellingera nie lubi, nie tylko katolicka, również protestanci i żydzi. Tematu nie zgłębiałam, nie napiszę dlaczego konkretnie go nie lubią.

Zapewne też dlatego, że zrzekł się wiary (zakonnik) i udał się po nauki do zulusów. Nawet w nazwisku ma piekło;) Cała jego metoda jest nieakceptowalna w obecnym systemie religijnym.

Nikogo nie zachęcam do uczestnictwa w takich seansach. Podałem to raczej jako ciekawostkę do poczytania.

Miałem kontakt z terapeutami  z tego nurtu, ale się takiej terapii nie poddałem - nie moje klimaty. Za bardzo mi to sektę i okultyzm przypominało 15 lat temu.

Podobno nawet Harry Potter jest z ciemniejszej strony, to idąc tym tropem i 3/4 obecnych bajek dla dzieci w TV.

Jeżeli ktoś się obawia, że informacje i literatura tego typu może mu wyrządzić krzywdę to niech się trzyma od tego z daleka dla własnego zdrowia.

Mnie informacje "głównego nurtu" nie wystarczają, a wiele z nich mnie zwyczajnie nie przekonuje.

Temat był niewytłumaczalne sytuacje vs ateiści więc temat rzeka ;)

Użytkownik titanic edytował ten post 22 styczeń 2020 - 22:45

CHAD- ...i wszystko jasne...?                                                                                                                  

Jeżeli uważasz, że określają kogoś 3 lub 4 litery to znaczy, że ?
//////////////////////////////
Pożyję ile się da, a jak się nie da to też to  jakoś przeżyję.

#12 Oreganok

Oreganok
  • Gadu-Gadu:Przecież GG już nie działa
  • Imię:Karim

Napisano 25 maj 2021 - 14:08

Teoretycznie ateizm jest odrzuceniem skostniałych fałszywych dogmatów religijnych i ścieżką ku byciu racjonalnym humanistą.
W praktyce ateizm spod znaku dawkinsa i portalu racjonalista jest wiarą.
Wiarą w skostniały, fałszywy dogmat, że nie istnieje nic, czego nie uwzględniłaby mechanicystyczna nauka.

Dlatego kiedy dawkinsowy ateista zobaczy coś, czego mechanicystyczna nauka nie ogarnia, to schowa głowę w piasek ,

uruchomi supermoc ignorowania rzeczywistości, a potem odpali wszystkie możliwe programy obrony ego,
byleby tylko nie rozpadł mu się fałszywy światopogląd.

Tematów, które sprawiają, że dawkinsowi ateiści chowają głowę w piasek jest od groma

i wraz z odkryciami niepokornych naukowców, będzie ich przybywać, a dawkinsowi  ateiści oszaleją.

Użytkownik Oreganok edytował ten post 25 maj 2021 - 14:17

----------------------------

wszystko jest możliwe.

#13 SmacznyKeksik

SmacznyKeksik
  • Imię:Magda

Napisano 25 maj 2021 - 14:41

Nie opieram mojej wiary na cudach i nie potrzebuję ich do niej - świadectwo Apostołów i spójność tej nauki i ich biografii jest dla mnie wystarczająco wiarygodne same w sobie. Ale
Ciach :)

Użytkownik SmacznyKeksik edytował ten post 25 maj 2021 - 15:59

#14 Tawak

Tawak

Napisano 25 maj 2021 - 15:52

Nawet jeśli bogowie z kosmosu (ufonauci) wpływali na rozwój życia na Ziemi, to i tak pozostanę ateistą, bo przegrałem swoje życie dawno temu.

#15 Oreganok

Oreganok

Napisano 25 maj 2021 - 19:16

I tu się @Tawak z Tobą nie zgadzam.
Bóg lubi pomagać ludziom, pod warunkiem, że konkretnie o to poproszą.
Dowód?
Dwa posty wyżej @SmacznyKeksik poprosiła o info czemu Bóg się z nami nie komunikuje

i  zaraz dostała odpowiedzieć w kazaniu księdza.
Czyżbyś tego nie zauważył?
Dlaczego ktoś taki, jak Ty - @Tawak mnie miałby dostać od Boga czego tylko zapragnie?

Przecież na pewno nie jeteś gorszy np.  od don Kasjo z Warsaw shore - zasługujesz na wszystko , co najlepsze :D

Użytkownik Oreganok edytował ten post 25 maj 2021 - 19:21

wszystko jest możliwe.

#16 adresik

adresik

Napisano 26 maj 2021 - 15:46

Osobiście jestem agnostykiem. Istnieje czy nie istnieje, mi to wisi. Uważam, że najlepsze podejście prezentuje pan Stephen Fry:

Dla kogoś kto nie rozumie po angielsku: http://blizin.ski/20...hen-fry-o-bogu/

#17 Oreganok

Oreganok

Napisano 26 maj 2021 - 19:53

@adresik Rak kości u dzieci i insekty zjadające oczy, co tak bulwersuje mówcę można łatwo zrozumieć -

wtedy i tylko wtedy,  gdy ma się poziom świadomości wystarczający by ogarnąć teorie reinkarnacji i mulltiświata.
Cierpienie i bezsilność (np. wobec chorób  B) ma swoją doniosłą rolę w ewolucji duszy.
Nawet Mickiewicz w Dziadach ukazał dwie przesłodzone duszyczki,

które chcąc zaznać goryczy poprosiły o dwa ziarnka gorczycy. Jak można tego nie ogarniać? 

No i kwestia  dosłowności Watykańskiej wersji Boga - heloł , nie mamy 7-miu lat chyba?

I wiemy, że, oby nie urazić wierzących,  nie wszystko w Watykanie i biblii jest w 100% odzwierciedlające prawdę.

Żeby nie znęcać się nad wierzącymi zasugeruję tylko, że przez ciemne wieki 

setki razy przeredagowywany  był tekst biblii, z użyciem metafor i upiększeń, a czasem uproszczeń.

A Stephen Fry z filmu bełkocze jakby o tym zapomniał.

Użytkownik Oreganok edytował ten post 26 maj 2021 - 19:59

wszystko jest możliwe.

#18 adresik

adresik

Napisano 26 maj 2021 - 22:06

Nie wiem co jest gorsze: co piszesz, czy jak piszesz.

• ohnowow lubi to

#19 Tawak

Tawak

Napisano 26 maj 2021 - 23:13

Jeśli ktoś jest zerem w życiu, to i żadna religia nie będzie mu potrzebna.

#20 Oreganok

Oreganok

Napisano 27 maj 2021 - 12:57

Odniosę się do adresik „nie wiem co gorsze, to jak piszesz…”
Bo IMO naiwność jest usprawiedliwiona tylko u pokornych wierzących
Fry jako pisarz i reżyser, czyli kreator rzeczywistości powinien ogarniać wielopłaszczyznowość rzeczywistości,

a tego nie robi. I wobec guru  ateistów mamy prawo wymagać,

by rozumieli więcej niż tylko to, że biblijna wersja boga "ma swoje wady" i że świat pozornie  ma swoje wady.

Jak się Dawkinsowi czy  Stephenowi Fry'owi nie podoba zło na świecie, to ma od groma możliwości czynienia dobra.

Użytkownik Oreganok edytował ten post 27 maj 2021 - 12:57

wszystko jest możliwe.