Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Duloksetyna

dulsevia uboczne

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#21 Nerwicus

Nerwicus

Napisano 22 styczeń 2020 - 22:40

Witam,

Od roku biorę dulsevie - zaczynałem od 30mg, potem 60mg, 90 mg. Gdzieś w 3 kwartale chciałem spróbować odstawić gdyż poza początkowymi bólami brzucha, biegunkami to  ten lek działał. Zszedłem do 60mg i po 2-3 tyg wróciło złe samopoczucie. Powrót do 90 i wróciło do normy w zasadzie. Być może pozostały pomniejsze efekty uboczne nad którymi nie ma sensu sie rozwodzić. 10 miesięcy zachowywałem abstynencje, aczkolwiek koniec końców wróciłem do spożywania alkoholu (w ilościach mniejszych niż miałem w zwyczaju przed rozpoczęciem terapii, ale jednak).

I teraz tak - od 2-3 tygodni zaczęło się robić dziwnie, bo z jednej strony jest ok - nie mam myśli depresyjnych jak to bywało kiedyś. Ale pojawiły się inne efekty uboczne których albo nie było (lu były mniejsze) albo ich nie zauważałem - mianowicie nie odczuwam emocji (zakochania, radości, smutku w sumie tez - poprostu sobie jestem), spadło mi libido do naprawde niskiego poziomu - co jest problematyczne zważywszy że związałem się z kobietą niedawny czas temu (tu chyba nie musze tłumaczyć o co chodzi). Dodatkowo pocenie nocne stało się nie do zniesienia - regularnie budzę się całkowicie przemoczony. 

Miał ktoś podobną sytuację? Wiem że każdy inaczej reaguje na leki, każdy ma inny organizm, ale może cokolwiek się dowiem o owej sytuacji. 

Mnie psychiatra ostrzegał że własnie najczęstrzym skutkiem ubocznym brania duloxetyny jest spadek libido.

#22 Speedy95

Speedy95
  • Imię:Michał

Napisano 09 lipiec 2020 - 23:40

mi na brak kontroli nad moczem nie pomaga na depresję też na lęki także.

#23 DixieBoy

DixieBoy

Napisano 05 sierpień 2020 - 22:52

Biorę Duloksetyne 60 mg już 2 miesiąc. Na początku miałem stany najwiekszego zdołowana psychicznego jakie może mieć człowiek. Później to i lęki które miałem umiarkowały się. Generalnie uciążliwe są skutki uboczne takie jak spadek libido i kompletny brak emocji - szkoda że tych pozytywnych też. Teraz poproszę psychiatrę o podwójenie dawki bądź zmianę leku

#24 Complicated_85

Complicated_85
  • Gadu-Gadu:3246621
  • Imię:Dominika

Napisano 05 sierpień 2020 - 23:18

Dla mnie to był shit.
"Życie zaczyna się tam, gdzie kończy się lęk". 

"Prawdziwe zwycięstwo to zwycięstwo nad samym sobą".

#25 Moon73

Moon73

Napisano 06 sierpień 2020 - 01:02

Biorę Duloksetyne 60 mg już 2 miesiąc. Na początku miałem stany najwiekszego zdołowana psychicznego jakie może mieć człowiek. Później to i lęki które miałem umiarkowały się. Generalnie uciążliwe są skutki uboczne takie jak spadek libido i kompletny brak emocji - szkoda że tych pozytywnych też. Teraz poproszę psychiatrę o podwójenie dawki bądź zmianę leku

Biorę od dwóch lat. Na początku 60mg. U mnie było odwrotnie. Dół się szybko zmniejszył. Na początku dostałem na jakieś kilka tygodni niesamowitego kopa energetycznego. Nawet biegać codziennie zacząłem, bo nie mogłem usiedzieć wieczorami. Żadnych emocji mi nie wykasował, ale dół zmniejszył wyraźnie i bez nawrotów. Od kilku miesięcy przeszedłem na 30mg. 
Jedyny skutek uboczny u mnie, to niestety spadek libido, nie całkowity, ale znaczny. No ale antydeprasanty tak często mają. 

#26 Speedy95

Speedy95
  • Imię:Michał

Napisano 25 sierpień 2020 - 19:07

nie wiem.. u mnie 60mg nic nie pomogło przy depresji.. i nie wiem co robić..

#27 Pawel07

Pawel07

Napisano 17 październik 2020 - 07:51

Biore teraz duloksetyne 30 mg od dwoch tyg. czy zamulenie emocji zniknie?
Czy nie lepsza na netrectwa byla by setralina 150 mg? Nie wiem co mam robic teraz? Chcialbym zwiekszyc z lekarzem na 60 mg tylko nie wiem czy na NN zadziala bo natrectwa mam i mi dokuczaja troche? Lepsza setra czy duloksetyna jak myslicie?

#28 Moon73

Moon73

Napisano 17 październik 2020 - 20:18

@Pawel07 trudno powiedzieć, czy Twoje "zamulenie" zniknie. Ja po tym leku w ogóle żadnego zamulenia nie miałem, wręcz przeciwnie, czułem się jak po wypiciu energetyka. Więc jak widzisz, leki to nie bułki, żebyśmy mieli licytować, który jest lepszy. No raczej nikt Ci w tej kwestii nie doradzi.

Każdy z nas na lek reaguje inaczej, u kogoś się sprawdzi a u kogoś kompletnie nie, to są rzeczy bardzo indywidualne.
Zresztą nawet gdyby ktoś Ci odradził jakiś lek a poradził inny, to przecież zmiana leku zależy wyłącznie od Twojego lekarza.

30 mg duloksetyny dziennie to minimalna dawka, może tak szybko, jak oczekujesz, nie przynieść rezultatów. Zresztą dwa tygodnie brania to jest nic, na razie przyzwyczaiłeś organizm. Ja od początku dostałem 60 mg i na takiej dawce się leczyłem wiele miesięcy, na 30 zszedłem dopiero gdy ustała mocniejsza faza choroby. No ale mówię, to rzecz indywidualna. Zarówno 30 jak i 60 to nie są duże dawki, ale różnicę między nimi się czuje. Ja kiedyś samodzielnie zszedłem z 60 na 30 i po paru dniach już miałem dół, więc musiałem wrócić do seśćdziesiątki.

Jedno, co moge Ci poradzić, to konsultacja z lekarzem, innej drogi nie ma. Jeśli się zgodzi na 60, to spróbuj, może przyniesie to rezultat.

#29 Pawel07

Pawel07

Napisano 17 październik 2020 - 23:05

Czyli uwazasz ze 150 mg setraliny to wieksza dawka niz 60 mg duloksetyny?

#30 Moon73

Moon73

Napisano 19 październik 2020 - 01:19

Czyli uwazasz ze 150 mg setraliny to wieksza dawka niz 60 mg duloksetyny?

@Pawel07 Nic nie uważam. Takie opinie są wyłącznie w gestii konkretnego lekarza, który się Tobą zajmuje. Moje uważanie nie ma tu nic do rzeczy. W kwestiii zmiany leków i dawek rozmawiaj TYLKO z lekarzem, który Cie prowadzi.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych