Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Czy depresja może dać Ci coś pozytywnego?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#21 Sidu93

Sidu93

Atencjusz

• Bywalec
  • 1168 postów
  • Imię:Mateusz

Napisano 18 styczeń 2020 - 11:12

Depresja, którą zafundowała mi najbliższa wtedy osoba, zamieniła moje życie w piekło. 

Mogę podpisać się pod tym zdaniem. Z resztą nie, bo wcześniej nie kochałem mojego życia xD Też było źle, ale nie tak, jak mnie poskładało w tym roku.

Ale pozytywy też jakieś są, ale to chyba głównie dzięki lekom. A mianowicie, przepraszam za brzydkie słownictwo, ale tak najłatwiej jest mi to określić. Na wiele rzeczy mam po prostu wyje*ane. Kiedyś przejmowałem się wszystkim. Co ludzie np. w sklepie o mnie pomyślą. A teraz mam ich gdzieś, widzę ich pierwszy i ostatni raz w życiu więc dlaczego mam się nimi przejmować? Kiedyś byłem bardzo wrażliwy, przejmowałem się innymi ludźmi itp, a teraz najważniejsza jest dla mnie tylko rodzina i ogólnie ludzie na których mi zależy, a inni to e tam. Ważne, aby mi było dobrze. Wiem, jest to złe podejście, ale wolę takie, niż bycie dobrym dla wszystkich ;) To nie prawda, że dobrych ludzi spotykają dobre rzeczy. Prawda jest taka, że jak jesteś dobry, to musisz mieć twardy tyłek. Również w pracy aż tak bardzo się wszystkim nie przejmuję jak kiedyś, tak bardziej na luzie do wielu rzeczy podchodzę.

Więc w sumie to co opisałem, to raczej nie depresja, ale samo leczenie mi dało :P Ale jakbym nie miał depresji, ocd, bordera i innych badziewi, to może byłbym taki od zawsze, a nie dopiero po lekach... Oraz wciąż i tak negatywów jest dużo więcej jak cięcie się, próby zrobienia czegoś głupiego, wieczna pustka itp...

#22 hawwa

hawwa

jestem jaka jestem :O)

• Bywalec
  • 4376 postów

Napisano 18 styczeń 2020 - 11:28

Ja po próbie samobójczej ani nie zmartwychwstalam ani nie urodzilam sie na nowo...
"Świat należy do ludzi, którzy mają odwagę marzyć i ryzykować, aby spełniać swoje marzenia. I starają się robić to jak najlepiej." Paulo Coelho

#23 Krzysiek11

Krzysiek11

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 71 postów
  • Imię:Krzysiek

Napisano 25 styczeń 2020 - 21:29

W sumie zgadzam się po części z Waszymi wszystkimi wypowiedziami. Depresja uczy większej wrażliwości, umożliwia dostrzeżenie prawdziwej istoty naszego życia, na którą mogą się składać na prawdę same proste rzeczy, a nie jakieś spektakularne wydarzenia. Uczy walki o siebie, tego właśnie wysiłku ponad swoje teoretyczne możliwości. Dzięki niej można poznać swoją prawdziwą osobowość. Też uważam, że to my widzimy więcej niż inni. Tak, że pomimo świadomości, że depresja potrafi całkowicie zdegradować życie, sprowadza nieraz na samo dno, to jednak w moim przypadku ogólny bilans jest na plus. Uzmysławiając sobie te wszystkie lata moich wewnętrznych męczarni, to jednak dochodzę do wniosku, że nie chciałbym być innym człowiekiem.

• Wisienka770330 lubi to

#24 gadzifryz

gadzifryz

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 63 postów
  • Imię:Justyna

Napisano 08 luty 2020 - 15:43

Nauczyła mnie, żeby nie przejmować się wszystkim, bo po co? Niektóre rzeczy i tak nie mają znaczenia, bo to nie zależy ode mnie. Wymazała z mojej pamięci pewne przykre wspomnienia - to na pewno aspekt pozytywny.
  • Complicated_85 lubi to