Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Zmiana olzapiny na rispolept a tycie, czy sie oplaca?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Pawel07

Pawel07

Nowy uczestnik

• Użytkownik
  • 17 postów

Napisano 07 styczeń 2020 - 01:23

Witam.
Biore 150 mg wenlaflaksyny i 5 mg olzapiny. Po olzainie przytylem 11 kg. Pytanie czy jak zamienie olzapine na 1 lub 2 mg rispoleptu to schudne do 73 kg? Teraz na olzapinie waze 84 kg a jak bralem amisulporyd do wenlaflaksyny to wazylem wlasnie 73 kg. Problem w tym ze bralem juz wszystkie neuroleptyki, amisulpiryd, arypiprazol, kwetiapine, teraz zostal rispolept albo zejsc z olzapiny na 2.5 mg lub calkiem. Czy po rispolepcie sie tyje tak jak na olzapinie czy duzo mniej?

#2 Le Pentrec

Le Pentrec

Cham i tłuk, granatem oderwany od pługa!

• Bywalec
  • 1950 postów

Napisano 07 styczeń 2020 - 05:41

Witam.
Biore 150 mg wenlaflaksyny i 5 mg olzapiny. Po olzainie przytylem 11 kg. Pytanie czy jak zamienie olzapine na 1 lub 2 mg rispoleptu to schudne do 73 kg? Teraz na olzapinie waze 84 kg a jak bralem amisulporyd do wenlaflaksyny to wazylem wlasnie 73 kg. Problem w tym ze bralem juz wszystkie neuroleptyki, amisulpiryd, arypiprazol, kwetiapine, teraz zostal rispolept albo zejsc z olzapiny na 2.5 mg lub calkiem. Czy po rispolepcie sie tyje tak jak na olzapinie czy duzo mniej?

To pewnie indywidualna kwestia. Osobiście na rispolepcie przytyłem do tego stopnia, że mój obwód był niewiele mniejszy od mojego wzrostu.

#3 Pawel07

Pawel07

Nowy uczestnik

• Użytkownik
  • 17 postów

Napisano 07 styczeń 2020 - 11:24

A ile brales mg rispoleptu? Mozesz napisac ile dokladnie kg przytyles?

#4 zielona-dama

zielona-dama

Weteran forum

• Bywalec
  • 1009 postów
  • Imię:Joanna

Napisano 07 styczeń 2020 - 12:13

Ja też przytyłam na rispolepcie około 5kg.teraz po arypiprazolu i klozapinie nie tyję.Brałam 6 mg rispoleptu.

Użytkownik zielona-dama edytował ten post 07 styczeń 2020 - 12:14

#5 hawwa

hawwa

jestem jaka jestem :O)

• Bywalec
  • 4294 postów

Napisano 07 styczeń 2020 - 16:17

A moje dziecko jak brało Rispolept 5 mg, Medikinet CR 30 mg i Absenor  300 to leżał w szpitalu z niedowagą 15 kg...

"Świat należy do ludzi, którzy mają odwagę marzyć i ryzykować, aby spełniać swoje marzenia. I starają się robić to jak najlepiej." Paulo Coelho

#6 Pawel07

Pawel07

Nowy uczestnik

• Użytkownik
  • 17 postów

Napisano 07 styczeń 2020 - 17:17

A czy olzapina w dawce 5 mg ma jakies dzialanie na objawy negatywne? Czyli czy daje jakis dopalacz psychomotoryczny?

5 kg na 6 mg rispoleptu to chyba nie duzo co? Ja przytylem 11 kg na 5 mg olzapiny.

#7 zielona-dama

zielona-dama

Weteran forum

• Bywalec
  • 1009 postów
  • Imię:Joanna

Napisano 07 styczeń 2020 - 20:20

Może i nie tak dużo.Według mnie olanzapina nie aktywizuje tylko usypia.Brałam przez jakiś czas 10 mg olanzapiny i świetnie na tym spałam.Na rispolepcie zresztą też i dodatkowo miałam po nim problemy z żołądkiem.

Użytkownik zielona-dama edytował ten post 07 styczeń 2020 - 20:53

#8 Le Pentrec

Le Pentrec

• Bywalec
  • 1950 postów

Napisano 07 styczeń 2020 - 20:39

A ile brales mg rispoleptu? Mozesz napisac ile dokladnie kg przytyles?

6mg, przytyłem ponad 20kg

#9 hawwa

hawwa

• Bywalec
  • 4294 postów

Napisano 07 styczeń 2020 - 22:42

Mój syn brał rispolept jako wspomagacz innej tabletki ale ze słabym skutkiem. Miały go wyciszać i ułatwić koncentrację.

I jak teraz Was czytam to aż straszne, że musiał to brać od 7 r.ż

Użytkownik hawwa edytował ten post 07 styczeń 2020 - 22:43

"Świat należy do ludzi, którzy mają odwagę marzyć i ryzykować, aby spełniać swoje marzenia. I starają się robić to jak najlepiej." Paulo Coelho

#10 Le Pentrec

Le Pentrec

• Bywalec
  • 1950 postów

Napisano 07 styczeń 2020 - 22:49

Mój syn brał rispolept jako wspomagacz innej tabletki ale ze słabym skutkiem. Miały go wyciszać i ułatwić koncentrację.

I jak teraz Was czytam to aż straszne, że musiał to brać od 7 r.ż

Czyżby kolejny "lekarz" stwierdził że to dobry lek na ADHD?

#11 hawwa

hawwa

• Bywalec
  • 4294 postów

Napisano 07 styczeń 2020 - 23:09

Czyżby kolejny "lekarz" stwierdził że to dobry lek na ADHD?

Tak, ale w UK tego leku nie ma bo tutejszy lekarz mi mówił jedyny lek z tych co brał to Concerta, która nie poprawiała jego nadpobudliwości. Teraz bierze jakiś nowy angielski specyfik, który nie uzależnia...

Wiesz co jest najgorsze, że ten zajebisty lekarz z Polski nie przepisał mu tabsów by powoli je odstawiać tylko gdy już tu wyladowaliśmy nie brał leków tak z dnia na dzień gdy się skończyły... Ja tu z nim miałam "krzyż pański"...

#12 Le Pentrec

Le Pentrec

• Bywalec
  • 1950 postów

Napisano 08 styczeń 2020 - 18:05

Tak, ale w UK tego leku nie ma bo tutejszy lekarz mi mówił jedyny lek z tych co brał to Concerta, która nie poprawiała jego nadpobudliwości. Teraz bierze jakiś nowy angielski specyfik, który nie uzależnia...

Wiesz co jest najgorsze, że ten zajebisty lekarz z Polski nie przepisał mu tabsów by powoli je odstawiać tylko gdy już tu wyladowaliśmy nie brał leków tak z dnia na dzień gdy się skończyły... Ja tu z nim miałam "krzyż pański"...

No niestety "lekarzy" tyle interesuje dobro pacjenta, co księdza uczciwość. Masz leki i wypad. Co będzie to będzie. Następny!