Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Cześć wszystkim

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
56 odpowiedzi w tym temacie

#1 Myotis

Myotis

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 36 postów

Napisano 03 grudzień 2019 - 21:25

Nie wiem co napisać. Chyba właśnie to jest mój największy problem. Nigdy nie wiem co powiedzieć, nie potrafię się odezwać. Przez to, przez prawie całe życie nie miałem przyjaciół, znajomych, dziewczyny. Jestem bardzo nieśmiały. Nie potrafię rozmawiać. Ludzie prawie całkowicie paraliżowali moją zdolność do mówienia. Kilka lat temu prawie doprowadziło mnie to do samobójstwa, bo nie wytrzymywałem samotności. Wtedy też dowiedziałem się, że mam fobie społeczne i zacząłem terapię u psycholog. Poprawiło się. Dwa lata temu poznałem dziewczynę i przez cały czas pracowałem z psycholog. Starałem się i mam wrażenie, że było coraz lepiej, jednak wciąż mam problemy w relacjach z innymi ludźmi. Nie udało mi się przez ten czas zawrzeć z nikim bliższej znajomości, czegokolwiek więcej niż powiedzenia sobie nawzajem "cześć". A teraz dziewczyna ode mnie odeszła i znowu jestem sam. I przeraża mnie to bardziej niż tych kilka lat temu. Że samotność znowu będzie jedynym co będę czuł. Chyba dlatego zdecydowałem się tutaj napisać. Z nadzieją, że znajdę tu trochę pocieszenia, może też pomoże mi to nauczyć się trochę rozmawiać z ludźmi. I chociaż spróbuję się tu udzielać.

PS

Jeśli komuś chciałoby się popisać i nie będzie mu przeszkadzać, że rozmowa ze mną jest trudno, to byłbym wdzięczny za trochę rozmowy na  PW.

• hawwa, Sidu93 i Aylene lubią to

#2 hawwa

hawwa

jestem jaka jestem :O)

• Bywalec
  • 3671 postów

Napisano 03 grudzień 2019 - 22:37

Witaj.

Widzę, że jesteś z mojego rodzinnego Śląska... Na pewno tu między nami nie będziesz czuł się samotnie... 

brak przyjaciół to coś okropnego... też ich nie mam i mimo, że mam rodzinę to i tak czuję się samotnie, bo nikt mnie nie rozumie...

"Świat należy do ludzi, którzy mają odwagę marzyć i ryzykować, aby spełniać swoje marzenia. I starają się robić to jak najlepiej." Paulo Coelho

#3 gadzifryz

gadzifryz

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 30 postów
  • Imię:Justyna

Napisano 03 grudzień 2019 - 22:44

Cześć. Myotis. Nie przejmuj się, ja też mało mówię i jestem bardzo nieśmiała. Nie jesteś sam :).

#4 Aylene

Aylene

Średniozaawansowany

• Bywalec
  • 181 postów

Napisano 03 grudzień 2019 - 22:52

Dużo nas tu, samotnych, myślę, że może nawet znajdziesz tu jakiegoś przyjaciela :-)
Przykro mi z powodu rozstania z dziewczyną..

#5 Myotis

Myotis

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 36 postów

Napisano 03 grudzień 2019 - 23:47

Cześć wam.

Robi się spokojniej na duchu po przeczytaniu kilku miłych słów dodających otuchy.

@Aylene Dla mnie to było wielkie zaskoczenie, bo właściwie to nic na to nie wskazywało, wręcz przeciwnie.

#6 Aylene

Aylene

Średniozaawansowany

• Bywalec
  • 181 postów

Napisano 04 grudzień 2019 - 00:33

Ostatnio słyszałam podobną historię... Jaka jest oficjalna przyczyną jej odejścia?(o ile chcesz o tym mówić)
Ile masz lat?

#7 cień wiatru

cień wiatru

Zadomowiony

• Moderator
  • 13369 postów

Napisano 04 grudzień 2019 - 07:56

@Myotis
Witaj serdecznie na forum!
Tu można czytać, pisać, milczeć itd więc czuj się swobodnie.

Miłego dnia!

#8 WhiteBlankPage

WhiteBlankPage

Zadomowiony

• Bywalec
  • 3427 postów

Napisano 04 grudzień 2019 - 12:45

@Myotis witaj na forum, mam nadzieję, że znajdziesz tutaj chociaż namiastkę tego, czego potrzebujesz. :)

Za głośno? Co jest za głośne? Tylko cisza. Cisza, w której się człowiek rozpada jak w próżni.

#9 Myotis

Myotis

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 36 postów

Napisano 04 grudzień 2019 - 18:17

@Aylene Oficjalna przyczyna? Niezgodność zainteresowań i odmienne oczekiwania, myślę, że to było szczere. A lat mam 25.

@cień wiatru @WhiteBlankPage Dzięki za miłe słowa na powitanie.

#10 hawwa

hawwa

jestem jaka jestem :O)

• Bywalec
  • 3671 postów

Napisano 04 grudzień 2019 - 20:15

@Myotis jak Ci dzisiaj minął dzień?

"Świat należy do ludzi, którzy mają odwagę marzyć i ryzykować, aby spełniać swoje marzenia. I starają się robić to jak najlepiej." Paulo Coelho

#11 Myotis

Myotis

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 36 postów

Napisano 04 grudzień 2019 - 23:53

Z jednej strony ok, bo wyszedłem na rower i nie siedziałem cały czas w domu, z drugiej resztę dnia spędziłem w domu nie robiąc nic konstruktywnego. Ale nie mam o to do siebie dużych pretensji. Daję sobie teraz taki czas, przez kilka dni, tydzień, żeby móc się oswoić z sytuacją po rozstaniu i nie wymagam od siebie za dużo.

• hawwa, Wisienka770330 i Liana lubią to

#12 WhiteBlankPage

WhiteBlankPage

Zadomowiony

• Bywalec
  • 3427 postów

Napisano 05 grudzień 2019 - 00:19

@Myotis i słuszne podejście. Daj sobie czas, pozwól sobie odpocząć, Twój umysł i ciało z pewnością tego teraz potrzebujesz. Obwinianie siebie za nicnierobienie w takich chwilach nie jest dobrym pomysłem i bardzo dobrze, że tego sobie nie robisz.
  • hawwa, Aylene i Myotis lubią to

Za głośno? Co jest za głośne? Tylko cisza. Cisza, w której się człowiek rozpada jak w próżni.

#13 Myotis

Myotis

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 36 postów

Napisano 05 grudzień 2019 - 16:45

Mam dylemat co ze sobą zrobić. W sensie nie w tym momencie, ale ogólnie w jaką stronę iść ze sobą, na czym się skupić. Samotność doskwiera mi jak nie wiem i nie chcę być sam. Tylko nie zależy mi, żeby stać się duszą towarzystwa, ani jakimś super wygadanym kolesiem. Dla mnie zupełnie w porządku byłaby sytuacja, że jestem w związku z osobą którą kocham, i która mnie kocha, a relacje z innymi ludźmi mogą być ograniczone do spotkań w pracy, na studiach, na wyjazdach, jakichś spotkaniach itp. Nie chcę i chyba nie potrzebuję licznego grona przyjaciół i znajomych. I gdybym na przykład poznał jakąś kobietę, która akceptowałaby to, że trudno ze mną prowadzić długie rozmowy, to właściwie byłbym zadowolony z tego miejsca, w którym jestem. Bo z ludźmi cały czas gdzieś tam kontakt mam. Tylko nie potrafiąc rozmawiać ciężko jest poznać kogoś, a opieranie się tylko na jednej osobie też chyba najlepszym rozwiązaniem nie jest. No i to chyba taki paradoks, że chciałbym nauczyć się rozmawiać, żeby móc kogoś poznać i nie być samotnym, ale właściwie nie zależy mi na rozmowach z ludźmi i posiadaniu licznych znajomości, i wolę trzymać ludzi na dystans.

• Aylene lubi to

#14 Sidu93

Sidu93

Atencjusz

• Bywalec
  • 1077 postów
  • Imię:Mateusz

Napisano 05 grudzień 2019 - 17:58

Chyba spotkałem mojego brata bliźniaka :( Trzymaj się, Twoja historia strasznie przypomina moją.

#15 Acer

Acer

Średniozaawansowany

• Bywalec
  • 205 postów

Napisano 05 grudzień 2019 - 18:01

@Myotis Zacznę od tematu dziewczyn, była jedna, będą kolejne. Też kiedyś taki byłem, z czasem jest coraz łatwiej, trzeba "trenować".
Twoje problemy da się z czasem przepracować, walcz o swoje i doceniaj małe rzeczy ;)
Ehh, nic tak nie męczy mężczyzn jak kobiety.

Witaj na forum.

#16 Aylene

Aylene

Średniozaawansowany

• Bywalec
  • 181 postów

Napisano 05 grudzień 2019 - 18:25

Trenuj to Ty sobie lepiej na siłowni, a nie na czujących istotach :>

• Sidu93 lubi to

#17 Sidu93

Sidu93

Atencjusz

• Bywalec
  • 1077 postów
  • Imię:Mateusz

Napisano 05 grudzień 2019 - 18:33

@Myotis Zacznę od tematu dziewczyn, była jedna, będą kolejne. Też kiedyś taki byłem, z czasem jest coraz łatwiej, trzeba "trenować".
[...]

No odwróćmy sytuację. Poznajesz kobietę, ale okazuje się, że ona jest Tobą zainteresowana tylko dlatego, że chce potrenować, zaś Ty chcesz głębszej relacji. Przywiązujesz się do niej, a ona uznaje, że trening zakończony i zostawia Ciebie. To prędzej jak się nie uda, to masz doświadczenie i za kolejnym razem będzie lepiej, będziesz wiedział co zrobiłeś nie tak itp, ale nie traktuj spotkań z dziewczynami jak tylko trening. No wiem, że niektórych ludzie nie obchodzą, ale ja nie mógłbym nikogo tak tylko przedmiotowo traktować, pocwiczylem na Tobie to elo xd

#18 Acer

Acer

Średniozaawansowany

• Bywalec
  • 205 postów

Napisano 05 grudzień 2019 - 19:31

No odwróćmy sytuację. Poznajesz kobietę, ale okazuje się, że ona jest Tobą zainteresowana tylko dlatego, że chce potrenować, zaś Ty chcesz głębszej relacji. Przywiązujesz się do niej, a ona uznaje, że trening zakończony i zostawia Ciebie. To prędzej jak się nie uda, to masz doświadczenie i za kolejnym razem będzie lepiej, będziesz wiedział co zrobiłeś nie tak itp, ale nie traktuj spotkań z dziewczynami jak tylko trening. No wiem, że niektórych ludzie nie obchodzą, ale ja nie mógłbym nikogo tak tylko przedmiotowo traktować, pocwiczylem na Tobie to elo xd

Nieee, nie w takim sensie trening. Każdy związek na poważnie, związki z reguły się kończą, trzeba być w kilku zanim się trafi na ten właściwy i zawsze człowiek myśli, że to właśnie ten, to nazywam treningiem, żadnej zabawy kimś.

Prawie każdą kochałem, prawie zawsze chciałem czegoś więcej. Prawie bo nie liczę jako związki jedno czy kilku wieczorowych znajomości. Gdy się jest samotnym to dobre i to.

• Complicated_85 i WhiteBlankPage lubią to

#19 Myotis

Myotis

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 36 postów

Napisano 06 grudzień 2019 - 15:16

@Sidu93 Przykre że inni też mają taką sytuację.

@Acer Często wydaje mi się, że poznanie kogoś to tylko kwestia czasu, w końcu nie jestem jakiś najgorszy, ani nie zamykam się tylko w domu. No i "gorsi" ode mnie znajdują drugie połówki i budują związki. No ale dla kobiet rozmowa chyba jest raczej ważnym elementem związku. Z resztą przy poznawaniu się, niekoniecznie w relacjach damsko-męskich, chyba dla każdego jest.

#20 Acer

Acer

Średniozaawansowany

• Bywalec
  • 205 postów

Napisano 06 grudzień 2019 - 16:03

@Myotis Bo to jest kwestia czasu. Jak to mówią znajduje się zwykle to czego się szuka. Najdłuższy związek w jakim byłem zawdzięczam przypadkowi, resztę "łowom". Ale rzadko poluję, starość nie radość, chyba kręcą mnie tylko początki związków, nie wiem, mam z tym problem.

Kobiety, ciężko nadążyć ale rozmowa jest dla większości drugorzędna. Jeżeli jest trafienie z wyglądu to można być i niemową i wszystko zagra, kwestia rozegrania. Propozycją ode mnie są np aktywne wyjścia, gdy się mniej rozmawia, a więcej coś robi typu, kręgle, koncert, czy eventy sportowe, coś się dzieje, alkohol załatwia resztę, praktycznie nie trzeba gadać.