Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Ciągłe powroty i dawny/a Ty

kolejny powrót co byś powiedział sobie dawno temu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#1 Majerann

Majerann

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 61 postów
  • Imię:Ann

Napisano 13 listopad 2019 - 21:21

Nie wiem czy to dobry dział. Nie wiem czy to ma sens. Nie wiem nic.

Byłam już kiedyś na tym forum, trochę mi się polepszyło i sobie poszłam, ale wydarzenia zmusiły mnie do szukania pomocy tutaj ponownie. Co więc mogę powiedzieć mnie-dawnej z 2016 roku, co zapobiegnie ucieczce mnie-obecnej stąd przed tym jak poukładam sobie myśli i uczucia w głowie w poprawnym porządku a nie na chybił trafił?

Przede wszystkim, że nie mogę zniknąć zanim nie ułożę sobie wszystkiego w głowie, bo mam tu pomoc ludzi, którzy podobne rzeczy przeżyli, bądź interesuje ich co się ze mną dzieje, przeciwnie do ludzi w realnym życiu (no oczywiście nie zawsze, ale w porównaniu do mojej grupki znajomych a forum z setkami użytkowników jest większy odzew).

Potem, że będzie jeszcze trudniej niż było. Zawsze przychodzi większy problem niż ten, z którym się obecnie mierzymy. Najpierw jest to praca domowa, potem okropny szef i na końcu problemy ze zdrowiem i zbliżająca się śmierć (to tylko jedna z możliwości).

Jeśli potrzebujesz pomocy, poproś o nią. Człowiek dlatego jest stadny, bo nie potrafi sobie poradzić sam. Samotne wilki są tylko fajne w westernach i RPGach.

Póki co tyle, zobaczę co przyjdzie mi do głowy w przyszłości.

A Wy co byście powiedzieli dawnym sobie, co pomogłoby przyszłym Wam?

Edit: Może to dziwne, ale radziłabym sobie wtedy znaleźć kogokolwiek, żeby być w związku, zacząć palić i pić wcześniej, usunąć ze znajomych pierwszego byłego, pisać na fejsbuku, zaprosić kogoś na ślub brata.

Użytkownik Majerann edytował ten post 13 listopad 2019 - 21:25

#2 WhiteBlankPage

WhiteBlankPage

Zadomowiony

• Bywalec
  • 3424 postów

Napisano 13 listopad 2019 - 21:28

Ja powiedziałabym sobie tylko jedno: nie ufaj. 

Za głośno? Co jest za głośne? Tylko cisza. Cisza, w której się człowiek rozpada jak w próżni.

#3 Le Pentrec

Le Pentrec

Cham i tłuk, granatem oderwany od pługa!

• Bywalec
  • 1711 postów

Napisano 13 listopad 2019 - 21:45

Ja powiedziałabym sobie tylko jedno: nie ufaj. 

Tak jak powyżej i dodałbym jeszcze "Wyzbądź się litości. Albo Ty kogoś, albo ktoś Ciebie"

• hawwa i WhiteBlankPage lubią to

#4 darkest_hour

darkest_hour

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 11 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 13 listopad 2019 - 22:02

Ja powiedziałbym sobie: uciekaj póki możesz.
  • WhiteBlankPage lubi to

#5 Tawak

Tawak

Bywalec

• Bywalec
  • 877 postów

Napisano 13 listopad 2019 - 22:31

Już kiedyś powiedziałem młodszemu sobie co nieco we śnie. ;)

A świadomie przede wszystkim powiedziałbym - za wszelką cenę idź do okulisty i postaraj się o zaświadczenie do WKU, bo bojąc się zsw, spieprzysz sobie życie na studiach. Naucz się lepiej jakiegoś zawodu! A na studia pójdziesz za własne pieniądze, a nie za darmo.

Po drugie - chłopcze, twoja wartość nie jest i nie będzie wysoka, ale jakoś żyć trzeba! Alkoholem pitym co tydzień nie ukryjesz problemów twojej rodziny.

Po trzecie - umiesz liczyć, licz na siebie.

Po czwarte - nie wstydź się przed kobietami tego, co się dzieje w twojej rodzinie.

To był żałosny chłopiec, który miał zbyt wiele do stracenia. Bał się świadomie nawet śmierci.

#6 titanic

titanic

Zadomowiony

• Bywalec
  • 4890 postów

Napisano 13 listopad 2019 - 23:20

Straciłem zdrowie przez własny błąd dlatego powiedziałbym sobie : Dbaj o siebie i bądź ostrożniejszy.

CHAD- ...i wszystko jasne...?
Jeżeli uważasz, że określają kogoś 3 lub 4 litery to znaczy, że ?
//////////////////////////////
Pożyję ile się da, a jak się nie da to też to  jakoś przeżyję.

#7 MartwyDuch

MartwyDuch

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 137 postów
  • Imię:Bartosz

Napisano 22 listopad 2019 - 19:26

A Wy co byście powiedzieli dawnym sobie, co pomogłoby przyszłym Wam?

"Chłopie, nie staraj się. Życie tak czy owak jest brutalne i pełne cierpienia."

#8 SmacznyKeksik

SmacznyKeksik

Bywalec

• Bywalec
  • 530 postów
  • Imię:Magda

Napisano 22 listopad 2019 - 19:28

"Nabierz dystansu i  wyluzuj, dziewczyno..."

#9 hawwa

hawwa

jestem jaka jestem :O)

• Bywalec
  • 3658 postów

Napisano 22 listopad 2019 - 19:55

@Majerann  ja też pojawiam się i znikam tak od 11 lat...  

Ja bym nic nie powiedziała

"Świat należy do ludzi, którzy mają odwagę marzyć i ryzykować, aby spełniać swoje marzenia. I starają się robić to jak najlepiej." Paulo Coelho

#10 anche

anche

anche

• Moderator
  • 5248 postów

Napisano 23 listopad 2019 - 17:15

A ja bym sobie powiedziała "Żałuje się tylko rzeczy których się nie zrobiło, słodycz miłości warta jest ryzyka późniejszych łez"

Kto z miłości nie umarł nie potrafi żyć...

szczęście nie jest dziełem przypadku ani darem bogów.
szczęście to coś, co każdy z nas musi wypracować dla samego siebie.
~ e. fromm

#11 czarny Wilk

czarny Wilk

Średniozaawansowany

• Grupa z ograniczeniami
  • 350 postów

Napisano 23 listopad 2019 - 20:42

wiecie co a ja bym sobie powiedział nie bądź naiwny, nie bądź ufny, nie daj sobie nic wmówić kiedy wiesz że nigdy nie będziesz normalny i nie przejmuj się tym że należysz do innego świata a swoje miejsce bierzesz jako ciąg niepowodzeń. Powiedziałbym mu żal mi ciebie synku i przyjmij swój charakter,swoje myśli i to co masz w najlepsze co możesz kiedyś zaoferować.

Użytkownik czarny Wilk edytował ten post 23 listopad 2019 - 21:22

#12 Majerann

Majerann

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 61 postów

Napisano 26 listopad 2019 - 21:39

@Tawak O nie, z tym ostatnim kompletnie się nie zgadzam. Były wspomniał, że jednym z powodu dla których ze mną zerwał byli moi rodzice. Że się w nich zamienię. Pewnie ma rację. Jestem tak samo żałosnym śmieciem.

#13 Tawak

Tawak

Bywalec

• Bywalec
  • 877 postów

Napisano 26 listopad 2019 - 22:37

@Majerann
Kobiety potrafią okazać uczucie mężczyźnie z problemami.
Mężczyzna unika zaś kobiet mających problemy finansowe, ukrywających coś, no chyba że zupełny przegryw albo szalony stary spermiarz.

Użytkownik Tawak edytował ten post 27 listopad 2019 - 00:35

#14 hawwa

hawwa

• Bywalec
  • 3658 postów

Napisano 27 listopad 2019 - 00:12

@Tawak to mój drugi mąż jest przegryw... bo związał się z kobietą po przejściach...
"Świat należy do ludzi, którzy mają odwagę marzyć i ryzykować, aby spełniać swoje marzenia. I starają się robić to jak najlepiej." Paulo Coelho

#15 Tawak

Tawak

Bywalec

• Bywalec
  • 877 postów

Napisano 27 listopad 2019 - 00:31

@hawwa
Czy ukrywałaś coś przed mężem, jakieś finansowe problemy, uzależnienia?
Mój poprzedni post wymagał doprecyzowania i uzupełnienia.

#16 hawwa

hawwa

• Bywalec
  • 3658 postów

Napisano 27 listopad 2019 - 00:35

@Tawak coś tam pewnie ukrywałam z czasem otwierając się na niego gdy zaczęłam ufać...

#17 Majerann

Majerann

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 61 postów

Napisano 27 listopad 2019 - 00:39

@Tawak No właśnie ja nic nie ukrywałam. Od samego początku wiedział, że mam problemy z rodzicami, że chodzę do psychiatry. Na własne życie rozwalił mi życie. Byłam szczera w każdym calu. Już nigdy nikomu nie zaufam w taki sposób. To dobrze komponuje się z tym, co ludzie wyżej pisali o braku zaufania dla innych. Bo tak jest, nikomu nie można ufać.

Wiele razy słyszałam, że zawsze będzie ktoś przy mnie. Jako przyjaciel, jako ktoś i to wszystko o ścianę potłuc.

Użytkownik Majerann edytował ten post 27 listopad 2019 - 00:41

#18 Tawak

Tawak

Bywalec

• Bywalec
  • 877 postów

Napisano 27 listopad 2019 - 09:37

@Majerann

Łatwowierność u kobiet ma chyba jakieś podłoże ewolucyjne.

W erze nowożytnej mężczyźni zaczęli tę łatwowierność wykorzystywać.

Użytkownik Tawak edytował ten post 27 listopad 2019 - 09:39

#19 WhiteBlankPage

WhiteBlankPage

Zadomowiony

• Bywalec
  • 3424 postów

Napisano 27 listopad 2019 - 10:09

@Majerann warto jest oczywiście zachować dystans jeśli chodzi o każdą relacje. I jestem jak najbardziej za. Kiedy ludzie są skrzywdzeni nie chcą już ufać innym ludziom, mają pewność, że wtedy spotka ich znów coś podobnego. I faktycznie kolejny raz postanawiają zaufać, i kolejny raz może okazać się, że to był błąd. Ten kolejny raz bierze się (wg mnie) z silnej potrzeby poczucia bezpieczeństwa, obecności drugiego człowieka w naszym życiu, bo przecież we dwójkę raźniej jest kroczyć.

Być może kiedyś zaufasz jeszcze komuś, być może będziesz na tyle zdystansowana, że nie będziesz potrafiła. Być może jak ja podejmiesz decyzję, że nigdy się z nikim już nie zwiążesz. Czas pokaże tak naprawdę. A ja Ci życzę jak najmniej takich ludzi na Twojej drodze. Nieszczerych i gotowych porzucić kogoś, kto oddaje im serce na dłoni.

Za głośno? Co jest za głośne? Tylko cisza. Cisza, w której się człowiek rozpada jak w próżni.

#20 Majerann

Majerann

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 61 postów

Napisano 29 listopad 2019 - 05:00

@Tawak Nie powiem, to kolejny argument za tym, że chciałabym być mężczyzną. Mężczyźni tak wiele rzeczy mają łatwiej. I żyją krócej, też zaleta w moim przypadku, bo nie potrafię popełnić samobójstwa.

@WhiteBlankPage Zawsze podchodzę z dystansem, ale tak łatwo mnie przekonać, że jest się dobrym człowiekiem. To dlatego, że jedynym złym jestem ja.