Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Witam .

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
72 odpowiedzi w tym temacie

#41 WhiteBlankPage

WhiteBlankPage

Zadomowiony

• Bywalec
  • 3407 postów

Napisano 04 listopad 2019 - 20:42

@Mikula stres wiele rzeczy nam uruchamia w organizmie, niestety.
Myślałaś może o jakiś technikach relaksujących, medytacji może?
Warto próbować.

Za głośno? Co jest za głośne? Tylko cisza. Cisza, w której się człowiek rozpada jak w próżni.

#42 Mikula

Mikula

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 48 postów

Napisano 04 listopad 2019 - 20:43

Mój mąż też tak mi radzi.. może macie rację🙂 tylko nie wiem gdzie się zgłosić do jakiego specjalisty?

#43 WhiteBlankPage

WhiteBlankPage

Zadomowiony

• Bywalec
  • 3407 postów

Napisano 04 listopad 2019 - 20:45

@Mikula specjalista w sensie neurolog po prostu. Nie słuchałabym psychiatry, który mówi, żeby nie szukać problemu właśnie tam. Wybrałabym się do neurologa, niech da skierowanie na rezonans, fachowym okiem określi, czy możliwe są takie bóle z uwagi na ucisk w zupełnie innych miejscach.

Za głośno? Co jest za głośne? Tylko cisza. Cisza, w której się człowiek rozpada jak w próżni.

#44 Mikula

Mikula

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 48 postów

Napisano 04 listopad 2019 - 20:47

Może faktycznie było by dobrze choć to wykluczyć..
Chyba tak zrobię😉🙏🙏

Użytkownik Mikula edytował ten post 04 listopad 2019 - 20:47

#45 WhiteBlankPage

WhiteBlankPage

Zadomowiony

• Bywalec
  • 3407 postów

Napisano 04 listopad 2019 - 20:47

@Mikula dokładnie. Jak wykluczysz, będzie można szukać dalej. Zadbaj o siebie, na pewno tęsknisz za czasami, kiedy ból głowy był czymś, co zdarzało się od czasu do czasu.

#46 Mikula

Mikula

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 48 postów

Napisano 04 listopad 2019 - 20:50

Baaaardzo tęsknię😕😕 aż się łezka w oku kręci😕😕 już ponad rok to trwa i tak jestem w szoku że tyle wytrzymalam i nie wiem ile jeszcze to potrwa..
Dbam o siebie chodzilam do neurologow laryngologow i innych i zadnej diagnozy. 😕😕 już dałam sobie spokój.😕😕

#47 Free

Free

Nowy uczestnik

• Grupa z ograniczeniami
  • 87 postów

Napisano 04 listopad 2019 - 20:53

Z tym kręgosłupem rzuciłem z doświadczenia, tył głowy i kark, nacisk i ból.
Za dużo książek na leżąco było pewnie ;)

• dopołowy lubi to

#48 WhiteBlankPage

WhiteBlankPage

Zadomowiony

• Bywalec
  • 3407 postów

Napisano 04 listopad 2019 - 20:55

@Mikula nie odpuszczaj. Znów zadbaj o siebie, mam nadzieję, że znajdzie się jakiś mądry, który pomoże.

#49 Mikula

Mikula

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 48 postów

Napisano 04 listopad 2019 - 21:53

[quote name="Mikula" post="844412" timestamp="1572900784"]
Też mam taką nadzieję...
Jeszcze zapomniałam dodać że oprócz bólu ucisku swedzi mnie skóra głowy..
Wiem, że Wy chcecie dobrze i że może faktycznie wydawac się to niemożliwe by głowa bolała i wszystko.było ok ze zdrowiem fizycznym. Nikt tego nie może pojąć i ciągle słyszę idź to tego i tego lekarza .. to już jest męczące..

Użytkownik Mikula edytował ten post 04 listopad 2019 - 21:55

#50 WhiteBlankPage

WhiteBlankPage

Zadomowiony

• Bywalec
  • 3407 postów

Napisano 04 listopad 2019 - 22:05

Domyślam się. Nie chodzi o naszą wiarę w to, ale o to, żebyś mogła czuć się lepiej.

#51 Mikula

Mikula

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 48 postów

Napisano 04 listopad 2019 - 22:14

Tak , wiem
  • WhiteBlankPage lubi to

#52 cień wiatru

cień wiatru

Zadomowiony

• Moderator
  • 13365 postów

Napisano 05 listopad 2019 - 08:54

@Mikula psychika potrafi wpływać na somę w sposób zadziwiający i pozornie irracjonalny a zależności wydają się absurdalne. Jest wysoce prawdopodobnie, że swędzenie i bóle to objawy somatyczne depresji niemniej trzeba wykluczyć najpierw przyczyny kliniczne. Wszystkie badania hematologiczne, hormonalne, ciśnienie krwi, przepływy w mózgu, zresztą neurolog powinien wiedzieć co zlecić. Możliwe, że to bóle napięciowe/migrenowe ale to się też leczy.
Ja miałem tępy ucisk w tyle głowy przez wiele lat, i żadne badania niczego nie wykazały więc uznano, że to permanentny stres, nerwy, zresztą biorąc pod uwagę moje usposobienie pewnie tak było. Minęło i nie ma.
Nie poddawaj się!
  • Mikula lubi to

#53 Mikula

Mikula

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 48 postów

Napisano 05 listopad 2019 - 10:51

@Mikula psychika potrafi wpływać na somę w sposób zadziwiający i pozornie irracjonalny a zależności wydają się absurdalne. Jest wysoce prawdopodobnie, że swędzenie i bóle to objawy somatyczne depresji niemniej trzeba wykluczyć najpierw przyczyny kliniczne. Wszystkie badania hematologiczne, hormonalne, ciśnienie krwi, przepływy w mózgu, zresztą neurolog powinien wiedzieć co zlecić. Możliwe, że to bóle napięciowe/migrenowe ale to się też leczy.
Ja miałem tępy ucisk w tyle głowy przez wiele lat, i żadne badania niczego nie wykazały więc uznano, że to permanentny stres, nerwy, zresztą biorąc pod uwagę moje usposobienie pewnie tak było. Minęło i nie ma.
Nie poddawaj się!

Dziękuję za słowa otuchy, baardzo to miłe. Cieszę się, że czujesz się dobrze i współczuję , tyle lat to trwało.
Ja wcześniej miałam problemy z brzuchem, bolał mnie żołądek i jelita, dziś te objawy się nie zdarzają, być może przeszło ba głowę, w końcu też odpusci.. oczywiście zrobię te badania , ciągle z tyłu głowy mam żeby to zrobić...
  • cień wiatru lubi to

#54 dopołowy

dopołowy

Zadomowiony

• Bywalec
  • 1598 postów

Napisano 05 listopad 2019 - 10:53

@Mikula też mam napięciowe bóle głowy, do tego mięśni szyjnego odcinka kręgosłupa. Mi pomaga siłownia joga i medytacja.

#55 Mikula

Mikula

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 48 postów

Napisano 05 listopad 2019 - 10:56

Neurolog stwierdził że są to napieciowe bóle głowy?🙂
Nigdy nie próbowałam jogi czy medutacji ..

#56 cień wiatru

cień wiatru

Zadomowiony

• Moderator
  • 13365 postów

Napisano 05 listopad 2019 - 10:57

@Mikula noo, chyba z osiem lat, było to niesamowicie męczące, z tego powodu nawet musiałem wziąć rok urlopu na studiach bo nie byłem w stanie się uczyć. Bóle brzucha o nieustalonych przyczynach miewam od 15 lat, pewnie to czynnościowe bo badania też niczego nie wykazały. Jestem zdrowy jak koń, więc wszystko zwalam na psychikę.
Myślę, że powinnaś zebrać się w sobie, podejść do tego jak do zadania do wykonania, idź, rozwiejesz wątpliwości, będziesz spokojniejsza, a im więcej spokoju tym lepiej.
  • Wisienka770330 lubi to

#57 dopołowy

dopołowy

Zadomowiony

• Bywalec
  • 1598 postów

Napisano 05 listopad 2019 - 11:15

I neurolog i psychoterapeutka i dermatolog (bo też w czasie stresu i zdenerwowania swędzi mnie skóra głowy i powieki). Miałam zrobione chyba większość badań po dwa razy robione. Nic u mnie nie znaleźli. Tomogrfy rezomansny nic nie pokazały. Poczytaj o technikach relaksacyjnych, jakaś fizjoterapia, masaż leczniczy całego kręgosłupa. Mi to pomaga bardzo.

#58 Mikula

Mikula

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 48 postów

Napisano 06 listopad 2019 - 11:51

Z tym kręgosłupem rzuciłem z doświadczenia, tył głowy i kark, nacisk i ból.
Za dużo książek na leżąco było pewnie ;)

Edit. Tył głowy mnie raczej nie boli.. Miałam na myśli czoło i nos. Stąd podejrzenia i leczenie zatok.

#59 Mikula

Mikula

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 48 postów

Napisano 06 listopad 2019 - 22:30

@Mikula też mam napięciowe bóle głowy, do tego mięśni szyjnego odcinka kręgosłupa. Mi pomaga siłownia joga i medytacja.

Ufff.. już myślałam , że to tylko ja jestem tak beznadziejnym przypadkiem =)))

Nie poddawaj się!

Bóle napieciowe się w jaki sposób leczy? Mógłbyś coś więcej napisać?

#60 cień wiatru

cień wiatru

Zadomowiony

• Moderator
  • 13365 postów

Napisano 07 listopad 2019 - 11:15

@Mikula tu masz garść informacji na ten temat http://www.medonet.p...ul,1578697.html, ale najlepiej skonsultować się z neurologiem. Diagnostyka takich przypadków jest obarczona dużym marginesem błędu z powodu niecharakterystycznych objawów, no ale trzeba wykorzystać dostępne metody.