Skocz do zawartości

- - - - -

Wyjazd do pracy za granicę, a depresja.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Gość_z innego świata_*

Gość_z innego świata_*
  • Gość

Napisano 03 listopad 2019 - 10:41

Witam, 

co sądzicie o wyjeździe do pracy za granicę mając depresje ? Przez tą chorobę człowiek nie może się rozwijać ani zawodowo, ani w żadnych innych dziedzinach życia, a pracować również trzeba. Pracowałem już na obczyźnie, ale nigdy w takim stanie w jakim się emocjonalnie znajduję i obawa jest, że jadąc samemu itd. będzie to miało efekt odwrotny, że tylko się pogorszy. Tutaj nie mogę się odnaleźć, skupić, znaleźć motywacji, a przede wszystkim siły na dalsze życie. Jak to ktoś powiedział kiedyś "nie znajdziesz szczęścia tam, gdzie je straciłeś". Najgorsze to samemu wyjeżdżać w nieznane, ale jeszcze gorsze jest osamotnienie na miejscu, a paradoks mojej sytuacji jest taki, że ja tutaj też jestem sam, ale takie "pocieszenie", że u siebie. 

#2 WhiteBlankPage

WhiteBlankPage

Zadomowiony

• Bywalec
  • 3345 postów

Napisano 03 listopad 2019 - 11:11

Raczej ciężko będzie cokolwiek racjonalnego tutaj powiedziec, bo tak naprawdę: póki nie wyjedziesz, to się nie przekonasz.

Może być tak, że faktycznie będzie lepiej, bo nowe miejsce, nowi ludzie, nowe rzeczy i obowiązki, a może zdarzyć się też tak, że wszystko co nowe zacznie przytłaczać.

A tamten Twój wyjazd jak wyglądał? Było lepiej, gorzej, tak samo? 

Za głośno? Co jest za głośne? Tylko cisza. Cisza, w której się człowiek rozpada jak w próżni.