Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Pytania emocjonalno psychologiczno wewnętrzne

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1 Nelyssa

Nelyssa

Karolcia :)

• Bywalec
  • 2596 postów
  • Gadu-Gadu:57338688
  • Imię:Karola

Napisano 31 październik 2019 - 17:07

Poltora tygodnia temu poznalam fajnego faceta na portalu randkowym. Chcialabym go bardziej poznac, ale jest maly problem. Kiedy chce sie go o cos zapytac, to nic mi nie przychodzi generalnie do glowy. Tzn zadalam mu kilkanascie pytan przez ten czas, ale niektore byly takie malo znaczace dla mnie, np ulubione jedzenie czy muzyka. A chcialabym sie go spytac o takie rzeczy, ktore moga nas w jakis sposob do siebie zblizyc. Czyli takie wlasnie emocjonalno psychologiczno wewnetrzne, ktore powiedzialyby mi sporo o nim od strony jego wnetrza. Tylko problem jest taki, ze ja z pytaniami slabo mam, bo nigdy nic mi do glowy prawie nie przychodzi, a juz tym bardziej od takiej strony. I tu moja prosba: podpowiecie mi, o co mam go pytac? Chcialabym, zebysmy poczuli sie w jakis sposob blizej ze soba, wiec im wiecej pytan mi podpowiecie, tym lepiej. Dziekuje za kazda podpowiedz.

• Wisienka770330 i SmacznyKeksik lubią to

Rozwój i zmiany bywają bolesne, ale nic nie jest tak bolesne, jak tkwienie w miejscu, w którym Ci bardzo źle

Postrzegasz rzeczy i osoby nie takimi, jakimi one naprawdę są, ale takimi, jakimi Ty je uczyniłeś

Pamiętaj, że Twoje czarne myśli, wątpliwości i podły nastrój lubią kłamać

#2 SmacznyKeksik

SmacznyKeksik

Bywalec

• Bywalec
  • 555 postów
  • Imię:Magda

Napisano 31 październik 2019 - 17:30

Kup sobie paczkę herbat lipton z pytaniami na zawieszkach i do dzieła :D A tak na poważnie, to myślę, że dobrym pomysłem byłoby, gdybyście poszli na jakiś mocny, psychologiczny film - i rozmowa po seansie na temat filmu może być dobrym wstępem do innych psychologicznych wątków :) co Ty na to?

Albo rozmowa na temat różnych książek psychologicznych, o rozwoju osobistym - możesz spytać, czy coś takiego czyta, jeśli tak to fajnie, jeśli nie, możesz zaproponować kilka ulubionych tytułów, bo wiem, że czytasz ich wiele :)

• Wisienka770330 i Nelyssa lubią to

#3 WhiteBlankPage

WhiteBlankPage

Zadomowiony

• Bywalec
  • 3826 postów

Napisano 31 październik 2019 - 17:35

@Nelyssa skoro chcesz go poznać, to po prostu pytaj o rzeczy, które... są dla Ciebie istotne i takie, na które chcesz usłyszeć odpowiedzi? 

Chyba że nie do końca zrozumialam co masz na myśli. 

Za głośno? Co jest za głośne? Tylko cisza. Cisza, w której się człowiek rozpada jak w próżni.

#4 Paweł 1983

Paweł 1983

Zadomowiony

• Bywalec
  • 6383 postów

Napisano 31 październik 2019 - 17:36

Nie czuję się ekspertem ale chcąc kogos poznać pytaj o tematy mające dla Niego znaczenie, co lubi robić (co sprawia mu przyjemność) jeżeli znasz jakiś film który wywarł na Tobie wrażenie zapytaj czy zna a jeżeli zna co o nim myśli.

Zadawaj pytania które odwołują się do emocji, albo niosą ze sobą emocję, tak chyba najłatwiej nawiązać głębszą nic porozumienia.

• Nelyssa lubi to
Wszystko co doskonałe, dojrzewa powoli.

..widzę że się Pan ładnie przedstawił, przed nam, tutaj, w tej chwili słuchaczom, przed milionami słuchaczy....

#5 Nelyssa

Nelyssa

• Bywalec
  • 2596 postów

Napisano 31 październik 2019 - 17:36

@WhiteBlankPage po prostu chodzi mi o to, ze nie umiem zbytnio rozmawiac, wiec nie wiem, o co pytac.

Rozwój i zmiany bywają bolesne, ale nic nie jest tak bolesne, jak tkwienie w miejscu, w którym Ci bardzo źle

Postrzegasz rzeczy i osoby nie takimi, jakimi one naprawdę są, ale takimi, jakimi Ty je uczyniłeś

#6 Paweł 1983

Paweł 1983

Zadomowiony

• Bywalec
  • 6383 postów

Napisano 31 październik 2019 - 17:39

@WhiteBlankPage po prostu chodzi mi o to, ze nie umiem zbytnio rozmawiac, wiec nie wiem, o co pytac.

Nie zgadzam się że nie umiesz, powiedział bym że ew. radzisz sobie gorzej niż przecietne, np. ale rozmawiaj to poprawisz umiejętności.

• Nelyssa lubi to
Wszystko co doskonałe, dojrzewa powoli.

..widzę że się Pan ładnie przedstawił, przed nam, tutaj, w tej chwili słuchaczom, przed milionami słuchaczy....

#7 WhiteBlankPage

WhiteBlankPage

Zadomowiony

• Bywalec
  • 3826 postów

Napisano 31 październik 2019 - 18:12

@Nelyssa to może inaczej. Powiedz Nam, co chciałabyś o nim wiedzieć? :) 

Za głośno? Co jest za głośne? Tylko cisza. Cisza, w której się człowiek rozpada jak w próżni.

#8 Nelyssa

Nelyssa

• Bywalec
  • 2596 postów

Napisano 31 październik 2019 - 18:25

@WhiteBlankPage np czy jest podobny do mnie z charakteru i czy umialby mnie zrozumiec na co dzien.

#9 WhiteBlankPage

WhiteBlankPage

Zadomowiony

• Bywalec
  • 3826 postów

Napisano 31 październik 2019 - 18:32

@Nelyssa i nie wyczuwasz w waszych rozmowach zupełnie nic, co mogłoby świadczyć o tym, że jesteście podobni? 

#10 Nelyssa

Nelyssa

• Bywalec
  • 2596 postów

Napisano 31 październik 2019 - 19:20

@WhiteBlankPage na pewno jestesmy podobni w kilku cechach charakteru, ale niewiele wiecej umiem rozpoznac na ta chwile.

#11 victoria

victoria

...se ne vrati...

• Bywalec
  • 9160 postów

Napisano 31 październik 2019 - 20:14

@Nelyssa wydaje mi sie, ze niektore symptomy da sie wyczuc juz w pierwszym kontakcie, w pierwszych rozmowach. Intuicja zazwyczaj mnie nie zawodzi i wiem z kim warto sie zadawac a z kim nie :P Mysle, ze Twoja napewno tez Ci cos podpowiada :)

nie mam nic do powiedzenia

#12 Nelyssa

Nelyssa

• Bywalec
  • 2596 postów

Napisano 31 październik 2019 - 21:19

@victoria troche podpowiada :) Tylko moze to jest kwestia czasu, kiedy mi podpowie wiecej.

#13 Niezniszczalny

Niezniszczalny

Średniozaawansowany

• Bywalec
  • 431 postów
  • Gadu-Gadu:45760731
  • Imię:Szymon

Napisano 05 listopad 2019 - 07:27

Wejdź z nim na tematy uczuciowe.
Zapytaj jakie ma marzenia,jakie ma plany na przyszlosć pod wzgledem partnerstwa.
Spytaj czy chcialby miec dzieci.
Jakby chcial spedzac czas ze swoja kobietą.Czego oczekuje od kobiety a sam co moze jej zaoferowac, jak chcialby spedzac czas ze swoja wybranką itp itd.
Po takiej sesji mozesz pomalu przejsc na sfere intymną.

#14 WhiteBlankPage

WhiteBlankPage

Zadomowiony

• Bywalec
  • 3826 postów

Napisano 05 listopad 2019 - 07:53

@Niezniszczalny po 1,5 tygodnia znajomosci?

#15 dopołowy

dopołowy

Zadomowiony

• Bywalec
  • 1683 postów

Napisano 05 listopad 2019 - 08:24

Chyba po to aby uciekł.
  • SmacznyKeksik i WhiteBlankPage lubią to

#16 Niezniszczalny

Niezniszczalny

Średniozaawansowany

• Bywalec
  • 431 postów

Napisano 05 listopad 2019 - 09:37

@Niezniszczalny po 1,5 tygodnia znajomosci?

No i co.Wystarczy. No moze nie az takie dosadne pytania ale zawsze podsunąlem jakies pomysły.

Chyba po to aby uciekł.

Raczej zainteresowała by go bezposredniość i moznosc posiadania pola do popisu odpowiadajac na takie pytania.

#17 dopołowy

dopołowy

Zadomowiony

• Bywalec
  • 1683 postów

Napisano 05 listopad 2019 - 10:32

@Niezniszczalny pewnie masz rację. Zależy kto czego oczekuje. Ja bym się ewakuowała po pytaniu o dzieci, ślub i inne takie po tak krótkiej znajomości.

Nigdy nie zastanawiałam się nad takimi sprawami w sumie. Zawsze pytam o to co dla mnie ważne jest np. Jaki masz stosunek do cebuli? (I tutaj się nie nabijam). Myślałam zawsze, że jak kliknie pomiędzy ludźmi to takie rzeczy chyba spontanicznie wychodzą.

#18 Niezniszczalny

Niezniszczalny

Średniozaawansowany

• Bywalec
  • 431 postów

Napisano 05 listopad 2019 - 10:45

@Niezniszczalny pewnie masz rację. Zależy kto czego oczekuje. Ja bym się ewakuowała po pytaniu o dzieci, ślub i inne takie po tak krótkiej znajomości.
Nigdy nie zastanawiałam się nad takimi sprawami w sumie. Zawsze pytam o to co dla mnie ważne jest np. Jaki masz stosunek do cebuli? (I tutaj się nie nabijam). Myślałam zawsze, że jak kliknie pomiędzy ludźmi to takie rzeczy chyba spontanicznie wychodzą.

He he ale przeciez mi nie chodzilo mi oto by ona sie go od razu wypytywala czy wezmie z nią slub i zrobi dzieci :)
Chodzilo mi o ogolne poruszenie tego tematu. Ze moglaby z tych moich propozycji skonstruowac jakas dyskusje skoro sama twierdzi ze nie wie o czym z nim pisac.

#19 Free

Free

Nowy uczestnik

• Grupa z ograniczeniami
  • 87 postów

Napisano 05 listopad 2019 - 17:27

A może by tak nie pytać, nie ustalać tematów rozmów tylko po prostu rozmawiać?
Mam wrażenie, że bardzo chcesz to wszystko kontrolować, może niepotrzebnie?
Mów o wszystkim, bohaterce książki, którą czytasz, obejrzanym filmie, gdzie byłaś, co robiłaś.
Rozmowa jest jak źródło, z którego w końcu sam wypływa coś ciekawego ;)

Powodzenia z portalami tak z drugiej strony. Wybitnie ciężko jest poznać kogoś wartościowego.
Kilka dziewczyn tak poznałem, byłem z nimi od jednej nocy do kilku miesięcy. Tobie życzę więcej szczęścia.

• Nelyssa lubi to

#20 titanic

titanic

Zadomowiony

• Bywalec
  • 5087 postów

Napisano 06 listopad 2019 - 10:35

Aż boję się pomyśleć ile %  tego o czym ludzie rozmawiają i czym żyją na co dzień to powierzchowność i oficjal.

Tutaj większość ludzi ma sferę emocjonalną mocno uaktywnioną.

Są ludzie ,którzy żyją na mniej emocjonalnych poziomach. Większość facetów zapewne należy do tej grupy.

Nie z każdym pogadasz co mu w duszy gra. (Chyba, że się zakocha i tryb romantyka mu się włączy to wtedy może nawet wiersze będzie pisał ;)

Jeżeli chcesz się o nim czegoś więcej dowiedzieć to bądź wrażliwa między wierszami na to o co on Cię pyta i co pisze. Każdy temat możesz pociągnąć dalej, skontrować, obrócić w żart itd. Z grubej rury też można przysolić. Przecież nawet pytanie o dzieci można potraktować z żartem i dystansem. Jeśli on o  nic nie pyta , a inicjatywa jest po Twojej stronie to też o nim, Tobie  i Waszej znajomości dużo mówi. Postawiłbym na naturalność i szczerość. Nawet jak mu napiszesz co czujesz , np. że nie masz w tej chwili siły/ weny/ pomysłu na coś bo dzieje się to i to, to też będzie dla niego komunikat do którego on jakoś się odniesie lub nie. Sam o sobie opowie.

• Nelyssa lubi to
CHAD- ...i wszystko jasne...?
Jeżeli uważasz, że określają kogoś 3 lub 4 litery to znaczy, że ?
//////////////////////////////
Pożyję ile się da, a jak się nie da to też to  jakoś przeżyję.