Skocz do zawartości



Zdjęcie
- - - - -

Wspołzycie seksualne a leki.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Pawel07

Pawel07

    Nowy uczestnik

  • Użytkownik
  • 14 postów

Napisano 31 październik 2019 - 08:13


Mam pytanie, czy na antydepresancie i neuroleptyku mozna bez wiagry regularnie kochac sie z kobieta? Gdzies na forum wyczytalem ze kobieta pisala ze szkoda ze lekarze przepisujac leki nie powiedzieli o skutkach ubocznych wplywajacych na funkcje seksualne bo miala zepsute zycie seksualne w malzenstwie. Co to znaczy zepsute zycie seksualne? Przeciez jak ktos moze odbyc stosunek seksualny to jest ok chyba ze np. raz moze a raz nie albo chodzi o to ze penis nie jest zbyt twardy i dlatego kobieta nie ma takiej satysfakcji ze wspolzycia bo podobno najwiekszy wplyw na satysfakcje ze stosonku ma kobieta wtedy gdy penis jest najtwardszy.
Jak wyglada wspolzycie seksualne w malzenstwie jesli facet bierze leki ktore wplywaja na funkcje seksualne?

#2 cień wiatru

cień wiatru

    Zadomowiony

  • Moderator
  • 13365 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 31 październik 2019 - 08:24

@Pawel07 antydepresanty nie są obojętne dla organizmu, a jednym z najczęściej występujących skutków ubocznych są dysfunkcje seksualne, obniżenie lub zanik libido, zaburzenia wzwodu itd.
Podejście do tego problemu zależy od priorytetów życiowych, ale generalnie jeśli efekt terapeutyczny przewyższa niedogodności związane z osłabieniem libido to pozostaje sie pogodzić z istniejącym stanem rzeczy. Można również poeksperymentować z lekami, bo różne leki w różnym stopniu wpływają na życie intymne.
W małżeństwie również należy szczerze rozmawiać o wszystkim, przecież nawet jeśli w wyniku terapii pdepresyjnej dojdzie do zaburzeń współżycia to nie jest to koniec świata i małżeństwa, po prostu kwestia zrozumienia i akceptacji dla ograniczeń partnera/ki wynikających z farmakoterapii.
  • Willow47 lubi to

#3 Pawel07

Pawel07

    Nowy uczestnik

  • Użytkownik
  • 14 postów

Napisano 31 październik 2019 - 08:28

No tak ale jak taki stan wplywa na wspolzycie seksualne tzn. co jest problemem podczas wspolzycia seksualnego, czy to ze np. facet czasami moze a czasami nie czy ze kobieta nie ma odpowiedniej satysfakcji ze wspolzycia?

#4 cień wiatru

cień wiatru

    Zadomowiony

  • Moderator
  • 13365 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 31 październik 2019 - 08:47

Tak właśnie bywa, czasem może, chociaż to też nie jest na 100% mocy,  czasem jest kompletne zero reakcji. Kobiety generalnie skarżą się na osłabienie libido lub brak satysfakcji, niemożność osiągnięcia orgazmu. Ale oczywiście nie ma w tym żadnych reguł, każdy reaguje indywidualnie.



#5 Pawel07

Pawel07

    Nowy uczestnik

  • Użytkownik
  • 14 postów

Napisano 31 październik 2019 - 09:02

A wiagra pomaga w tych sprawach w sposob znaczny?

#6 cień wiatru

cień wiatru

    Zadomowiony

  • Moderator
  • 13365 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 31 październik 2019 - 09:21

Nie mam pojęcia. Nie są mi też znane interakcje z innymi lekami, ale myślę, że z uwagi na kardiotoksyczność niektórych SSRI i skutki uboczne viagry jednoczesne stosowanie nie jest wskazane. Sugeruję zasięgnąć opinii lekarza. 



#7 anche

anche

    anche

  • Moderator
  • 5248 postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 03 listopad 2019 - 15:19

Efekty uboczne jest to temat bardzo zróżnicowany, ciężki do przewidzenia.
Częściej problemem jest brak libido i problemy ze wzwodem czy nawilżeniem pochwy, niż zbyt długi wzwód/ zbyt wysokie libido. 
Może wystąpić anorgazmia, czyli w ogóle niemożność osiągnięcia orgazmu.

Życie erotyczne to nie tylko seks, bardzo często w związku nie chodzi tylko o satysfakcję w sensie rozładowania napięcia seksualnego, a o bliskość ciała i dusz. Warto rozmawiać z partnerką/ partnerem o swoich obawach, potrzebach.
Satysfakcja seksualna to nie tylko penetracja.


  • victoria, Wisienka770330, Willow47 i 1 inna osoba lubią to
szczęście nie jest dziełem przypadku ani darem bogów.
szczęście to coś, co każdy z nas musi wypracować dla samego siebie.
~ e. fromm

#8 Pawel07

Pawel07

    Nowy uczestnik

  • Użytkownik
  • 14 postów

Napisano 03 listopad 2019 - 15:27

Masz na mysli anorgazmie spowodowana neuroleptykami i antydepresantami a nie viagra tak? Bo rozumiem ze viagra nie ma skutkow ubocznyw w postaci dysfunkci seksualnych?

A tak wogule to prawda ze kobieta ma najwieksza satysfakcje seksualna ze stosonku jesli penis jest twardy bo jak jest miekki to podobno satysfakcja jest kiepska?





Podobne tematy Collapse

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych