Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Wracam tu tyle razy, ile mnie zostawiono

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#21 Majerann

Majerann

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 61 postów
  • Imię:Ann

Napisano 06 listopad 2019 - 23:08

@Alonepartii Ciężko jest wchodzić w relacje z ludźmi, którzy też mają problemy, bo te problemy ciągną Was w dół i nie możecie pomóc sobie nawzajem. Tak gdzieś czytałam, że nie można być terapeutą dla swojej połówki. W sensie, można okazywać zrozumienie, ale nie można tej osobie radzić, bo to powinien robić specjalista.

Heh, ja też nie powinnam nic radzić. Więc może rzucę coś neutralnego. Co dzisiaj porabiałeś? :)

#22 Alonepartii

Alonepartii

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 33 postów

Napisano 06 listopad 2019 - 23:53

@Alonepartii Mam urlop do wtorku, generalnie nie robię nic ciekawego poza graniem w grę wideo z przerwami na słuchanie muzyki. Inaczej sobie wyobrażałem wolne, ale no cóż. A Ty?

#23 Majerann

Majerann

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 61 postów

Napisano 07 listopad 2019 - 23:35

@Alonepartii Ja ciągle mam wolne. Powinnam pisać inżynierkę albo robić coś na studium, na które się zapisałam. Nudno strasznie. Chciałabym zagrabić liście na działce, ale znowu zacznę ryczeć i coś odwalę. Jedyne co pozytywne to, że jakoś mi idzie w grze..

#24 victoria

victoria

...se ne vrati...

• Bywalec
  • 9098 postów
  • Imię:tak

Napisano 08 listopad 2019 - 19:46

Tak gdzieś czytałam, że nie można być terapeutą dla swojej połówki. W sensie, można okazywać zrozumienie, ale nie można tej osobie radzić, bo to powinien robić specjalista.

@Majerann Trochę się z tym nie zgadzam. Dobry terapeuta nigdy Ci nie powie co masz robić. Psycholog nie jest od tego. Nie podsuwa gotowych rozwiązań, przecież nie może może być odpowiedzialny za nas i nasze zachowanie. Dobry terapeuta potrafi sprawić, że pacjentowi same będą nasuwały się wnioski i rozwiązania problemu. A poza tym czy to nie fajniejsze jak sami dojdziemy do takich wniosków. No ja np wole taką metodę niż podsuwanie rozwiązań na tacy i to jeszcze takich, z którymi niekoniecznie muszę się zgadzac...

• dopołowy lubi to
nie mam nic do powiedzenia

#25 Alonepartii

Alonepartii

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 33 postów

Napisano 08 listopad 2019 - 22:23

Generalnie może zrobię taką małą aktualizację.

Chodzę prywatnie na terapię i trafiła mi się ciekawa Pani. Staram się nie rezygnować jak zawsze. Dobrze mi się rozmawia i wydaje mi się, że widzi, że nie potrafię w ludzi i że ciągle tylko szukam się wśród kobiet, szukając tej jedynej, romantycznej relacji. I że wcale nie wpadam na baby z problemami, tylko sam takie wybieram, bo odwzajemniają nagle zaangażowanie i to jest dla mnie atrakcyjne, że ja też mogę być kimś dla nich i tak szybko. No i nie umiem mieć przyjaciół, znajomych. Nie wiem. Może uda się to z nią przepracować, może nie, ale nie ukrywam, że mimo wszystko jest mi tak samo smutno i pewnie chętnie wpadłbym znowu w coś takiego jak wcześniej; byle przytulić i być przytulonym. Będzie ciężko, kiedy tyle lat mam wizję, żeby być czyjąś własnością, wziąć za łapkę i wspólnie działać w świecie, a nie samemu. Cholerne uzależnianie sensu, szczęścia, życia od drugiej osoby.  :(

Edit

Z jednej strony już najchętniej bym kogoś poszukał znowu, a z drugiej się boję. I jestem trochę w dołku, bo nie wiem, co byłoby zrobić najsłuszniej. Ciągle mam wrażenie, że czas mi ucieka, najlepsze lata też, jak wcześniej.

Dobra. Teraz mi jest naprawdę bardzo smutno.

Użytkownik Alonepartii edytował ten post 08 listopad 2019 - 22:29

#26 Majerann

Majerann

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 61 postów

Napisano 13 listopad 2019 - 19:47

@victoria I dla mnie taki "dobry terapeuta" nie jest dobrym terapeutą. Ja chcę rozwiązań, bo sama nie umiem sobie radzić. Uważam, że moje zdanie nie jest istotne. Tego nauczyli mnie rodzice. Chcę, żeby ktoś mi poradził. Chociaż jak mi ludzie radzą terapię/tabletki to się odwracam, bo już próbowałam, bo nie pomogło, bo chce szybkiego rozwiązania. Ja nie lubię dochodzić do swoich wniosków, bo są one nieważne.

@Alonepartii Ja na przykład wybieram tylko facetów, którzy sami okażą mi zainteresowanie i którzy mi się podobają (nie znaczy to, że są przystojni, wręcz słyszałam, że jeden był brzydki, inny nie miał zęba, bo mu wybili). Nie widzę w sobie żadnej wartości, nie umiem nic zaoferować. 

Mi wiele lat uciekło, nie czuję, żebym miała normalne dzieciństwo, zawsze byłam na uboczu, późno zaczynam wszystkie rzeczy.

Dzisiaj jest Ci trochę chociaż lepiej?

Powiedz mi, jak się czujesz przed i po wizycie u terapeuty?

#27 Alonepartii

Alonepartii

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 33 postów

Napisano 13 listopad 2019 - 20:02

Dziś mi smutno. Nie sądzę, żeby wizyty pomagały, ale chociaż mam z kim porozmawiać. Po nich bywa nawet gorzej i nie wiem, czy zmienię swoje podejście do relacji.

#28 Majerann

Majerann

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 61 postów

Napisano 26 listopad 2019 - 21:32

Tak samo. Wywlekanie tego co się przeszło nie pomaga. Nie chcę, żeby ludzie patrzyli na mnie jak na trędowatą, bo działo się obok mnie tak a nie inaczej, bo robiłam takie a nie inne rzeczy.