Skocz do zawarto턢i

Zdjcie
- - - - -

Osobowo뜻 anankastyczna (osobowo뜻 obsesyjno-kompulsywna)

• Zaloguj si, aby doda odpowied
39 odpowiedzi w tym temacie

#1 Le Pentrec

Le Pentrec

Cham i t퀅k, granatem oderwany od p퀅ga!

• Bywalec
  • 1435 postw
  • P쿮:Nie ustawione

Napisano 25 wrzesie 2019 - 22:05

Dzisiaj z nudów przeczytałem ostatnią opinię psychologiczna na swój temat (zazwyczaj ich nawet nie czytam, ale tym razem z nudów zrobiłem wyjątek) i do panteonu kilkunastu mniej lub bardziej wyciągniętych z tyłka diagnoz (o czym już niejednokrotnie wspomniałem) psycholożka dowaliła mi osobowość anankastyczną, która to charakteryzują

• nadmiar wątpliwości i ostrożności,
  • pochłonięcie przez szczegóły, regulaminy, inwentaryzowanie, porządkowanie, organizowanie lub schematy postępowania,
  • perfekcjonizm (przeszkadza w wypełnianiu zadań),
  • nadmierna sumienność z zaniedbaniem przyjemności i relacji interpersonalnych,
  • przesadna pedanteria i przestrzeganie konwencji społecznych,
  • sztywność i upór,
  • irracjonalne sądzenie, że inni dokładnie podporządkują swe działania sposobom działania pacjenta lub nieracjonalna niechęć do przyzwalania innym na działanie,
  • natarczywe, niechciane myśli i impulsy.

Tymczasem ja

- Wszędzie mam dom publiczny (pisany przez "b") wszystko leży porozwalane i porozrzucane. W wyrzucanie śmieci też się nie bawię, wywalam je dopiero jak już utrudniają poruszanie się po melinie.

-W warsztacie bynajmniej nie przejmuję się żadnym porządkowaniem i inwentaryzowaniem, wszystkie klucze leżą tam gdzie je położę, nie bawię się w żadne układanie ich w kolejności według rozmiarów czy w ogóle w odkładanie na miejsce. Tak samo poszczególne części i elementy które rzucam tam gdzie akurat stoję.

-Konwencji społecznych też nie przestrzegam (nie będę się chwalił w jaki sposóB) w każdym razie mocno je olewam.

-Przyzwalam każdemu na zrobienie tego co sam mógłbym zrobić (ze względu że każdy zrobi to lepiej ode mnie) nie ma u mnie żadnej niechęci do przyzwalania innym na działanie.

Więc...

Ma ktoś pojęcie o co jej chodziło? :blink:

#2 WhiteBlankPage

WhiteBlankPage

Zadomowiony

• Bywalec
  • 2576 postw
  • Imi:Natalia
  • P쿮:Kobieta

Napisano 25 wrzesie 2019 - 22:18

@Le Pentrec pytanie co mówisz lekarzowi na spotkaniach. Bo na jakiejś podstawie musi stawiać diagnozę.

Za głośno? Co jest za głośne? Tylko cisza. Cisza, w której się człowiek rozpada jak w próżni.

#3 Le Pentrec

Le Pentrec

• Bywalec
  • 1435 postw

Napisano 25 wrzesie 2019 - 22:23

@Le Pentrec pytanie co mówisz lekarzowi na spotkaniach. Bo na jakiejś podstawie musi stawiać diagnozę.

A nieee, to nie lekarz. To mi psycholżka napisała na opinii. Potrzebowałem opinii psychologicznej (pozwól że zostawię dla siebie po co mi była potrzebna) Rozmowa trwała około 10minut, drugie (i ostatnie) spotkanie z nią nastąpiło po tygodniu, gdzie zjawiłem się tylko po opinię. A o czym opowiadałem przez te 10 minut? Jedynie odpowiadałem na pytania typu "czy miewa pan myśli samobójcze?", "jak się pan czuje?", "czy pracuje pan, uczy się?", "gdzie i z kim pan mieszka?"

Zachodzę po prostu w głowę czy ta opinia ma jakikolwiek sens, czy po prostu znowu trafiłem na minę.

U퓓tkownik Le Pentrec edytowa ten post 25 wrzesie 2019 - 22:24

#4 WhiteBlankPage

WhiteBlankPage

Zadomowiony

• Bywalec
  • 2576 postw

Napisano 26 wrzesie 2019 - 06:33

@Le Pentrec jasne, nie musisz mówić.
Po prostu dla mnie to jest niewiarygodne, że za każdym razem ktoś stawia Ci jakaś diagnozę z czapy, jak sam mówisz, że kompletnie nic się nie zgadza. -.- nie jestem psychologiem, nie znam się na tym az tak, ale to wydaje się być totalnie dziwne.

Za głośno? Co jest za głośne? Tylko cisza. Cisza, w której się człowiek rozpada jak w próżni.

#5 Liana

Liana

Zadomowiony

• Bywalec
  • 5915 postw

Napisano 26 wrzesie 2019 - 07:55

Też kiedyś psycholog kiepskiej jakości dała mi w opinii taką osobowość chyba tylko dlatego, że wspomniałam jej iż lubię czystość w domu i już mnie wrzuciła w ramki owej osobowości :D

U퓓tkownik Liana edytowa ten post 26 wrzesie 2019 - 07:56

Przyjaźń jest jak słońce.

Czasami coś ją przysłoni, ale nigdy nie gaśnie.

#6 Wisienka770330

Wisienka770330

Zadomowiony

• Bywalec
  • 14815 postw
  • Imi:Kasia

Napisano 26 wrzesie 2019 - 10:20

Dla mnie to też trochę dziwne, nieprawdopodobne żeby wszyscy lekarze stawiali złą diagnozę. Jeden, dwóch może się pomylić ale wszyscy i zawsze? To by znaczyło że nie ma żadnych kompetentnych lekarzy, psychologów.
Tym osobowości musi się zgadzać z tym jakim człowiekiem się czujemy, jak postrzegamy wiele rzeczy, jacy jesteśmy naprawdę a żeby lekarz mógł to właściwie zdiagnozować należy być szczerym, prawdziwym w trakcie badania, wywiadu jaki przeprowadza lekarz.
Mój typ osobowości całkowicie zgadza się z tym jaką się czuje osobą.
Są różne typy osobowości i różne typy zaburzeń osobowości (to są 2 różne rzeczy).
Ja nie wiem czy posiadam jakiś tym zaburzenia osobowości (raczej nie skoro nie zostało to nigdy zdiagnozowane), wiem jaki typ depresji i nerwicy mam zdiagnozowany.
A jeśli chodzi o rodzaj osobowości to jestem ambiwertykiem.
Połączenie ekstrawertyka i introwertyka. U mnie z naciskiem na ekstrawertyka ale np mimo że łatwo nawiązuje znajomości, kocham ludzi, nie czuję blokady w rozmowach itp.., lubię również swoje towarzystwo, dobrze czuję się w swoim własnym świecie (swoich pasji i nie tylko), czasem lubię być sama ze sobą w swoim świecie i potrafię być szczęśliwa w tym świecie. Co do typu osobowości jestem pewna a czy mam jakieś zaburzenia osobowości tego nie wiem, a byłam bardzo dobrze badana 8 lat temu i co jakiś czas kontynuując terapię indywidualną powtarzam diagnostykę aby mieć pewność czy jest we mnie jeszcze coś czego nie wiem. Rok temu robiłam ostatnie testy z psychiatrą.

#7 Le Pentrec

Le Pentrec

• Bywalec
  • 1435 postw

Napisano 26 wrzesie 2019 - 10:23

Dla mnie to też trochę dziwne, nieprawdopodobne żeby wszyscy lekarze stawiali złą diagnozę. Jeden, dwóch może się pomylić ale wszyscy i zawsze? To by znaczyło że nie ma żadnych kompetentnych lekarzy, psychologów.

Nie twierdzę że każdy postawił złą diagnozę. Tylko że nawet jak jeden jakąś postawił, to zaraz kolejny ją negował i stawiał swoją.

Jedyna jak dotąd diagnoza co do której mam 100% pewności że mnie dotyczy i której leczenie chociaż częściowo było skuteczne, to diagnoza alkoholizmu.

U퓓tkownik Le Pentrec edytowa ten post 26 wrzesie 2019 - 10:27

#8 Wisienka770330

Wisienka770330

Zadomowiony

• Bywalec
  • 14815 postw
  • Imi:Kasia

Napisano 26 wrzesie 2019 - 10:33

@Le Pentrec powinni Cię porządnie zdiagnozować i dopiero wtedy zacząć leczenie.
Może pomóc Ci w Twojej okolicy znaleźć dobrego lekarza?
I daj znać proszę co z tą sprawą w Sądzie? Czy potrzebujesz tego o czym rozmawialiśmy w innym wątku?
Na wiadomości wiem że nie reagujesz (potrzebujesz czas domyślam się i rozumiem oczywiście dlatego nie piszę więcej) a nie chcę być namolna z propozycją porady prawnej.
Pamiętaj że w razie potrzeby możesz napisać. Choć w tej kwestii jak rozmawialiśmy wystarczy krótkie uzasadnienie i załącznik wypisu ze szpitala.

U퓓tkownik Wisienka770330 edytowa ten post 26 wrzesie 2019 - 10:34

#9 WhiteBlankPage

WhiteBlankPage

Zadomowiony

• Bywalec
  • 2576 postw

Napisano 26 wrzesie 2019 - 10:40

Tylko że nawet jak jeden jakąś postawił, to zaraz kolejny ją negował i stawiał swoją.

Więc czemu nie leczysz się u jednego lekarza? Tylko ciągle są zmieniani? 

• Wisienka770330 lubi to

#10 Le Pentrec

Le Pentrec

• Bywalec
  • 1435 postw

Napisano 26 wrzesie 2019 - 10:46

Więc czemu nie leczysz się u jednego lekarza? Tylko ciągle są zmieniani? 

To jak z terapeutami - w końcu lekarz załamuje ręce i albo każe mi iść do szpitala, albo do innego lekarza

Obecny bije rekordy. Trzyma mnie już dwa lata z przerwami na odsiadki, bo na odsiadce to wiadomo, inny lekarz

U퓓tkownik Le Pentrec edytowa ten post 26 wrzesie 2019 - 10:48

#11 WhiteBlankPage

WhiteBlankPage

Zadomowiony

• Bywalec
  • 2576 postw

Napisano 26 wrzesie 2019 - 10:54

@Le Pentrec i lekarze otwarcie mówią wtedy, że masz iść do kogoś innego, bo nie potrafią Ci pomóc? Na jakiej podstawie masz stawione diagnozy? Zwykle jest to 10 minutowa rozmowa? Przecież to się nadaje do zgłoszenia gdzieś, lekarza szkodzą Twojemu zdrowiu. 

#12 Le Pentrec

Le Pentrec

• Bywalec
  • 1435 postw

Napisano 26 wrzesie 2019 - 11:00

@Le Pentrec i lekarze otwarcie mówią wtedy, że masz iść do kogoś innego, bo nie potrafią Ci pomóc? Na jakiej podstawie masz stawione diagnozy? Zwykle jest to 10 minutowa rozmowa? Przecież to się nadaje do zgłoszenia gdzieś, lekarza szkodzą Twojemu zdrowiu. 

Różnie to bywa, co bardziej ogarnięty skieruje mnie do psychologa na jakieś testy itp. Czasem po kilku wizytach lekarz wyskoczy z diagnozą, czasem już podczas pierwszej. A zazwyczaj mówią wprost - powinien pan się zgłosić do szpitala / innego lekarza, bo mi się już wyczerpały możliwości. Ale najchętniej to do szpitala chcą wysłać, myśląc że to rozwiązanie każdego problemu.

U퓓tkownik Le Pentrec edytowa ten post 26 wrzesie 2019 - 11:01

#13 WhiteBlankPage

WhiteBlankPage

Zadomowiony

• Bywalec
  • 2576 postw

Napisano 26 wrzesie 2019 - 11:37

@Le Pentrec i byłeś na tych wszystkich testach, na które zostałeś wysłany? 

#14 Le Pentrec

Le Pentrec

• Bywalec
  • 1435 postw

Napisano 26 wrzesie 2019 - 11:42

@Le Pentrec i byłeś na tych wszystkich testach, na które zostałeś wysłany? 

Na każdym

#15 WhiteBlankPage

WhiteBlankPage

Zadomowiony

• Bywalec
  • 2576 postw

Napisano 26 wrzesie 2019 - 12:14

@Le Pentrec i później ten sam lekarz weryfikował te testy, czy już inny? No bo kurde, trzeba tu znaleźć jakiś złoty środek, to niepoważne, żebys się tak bujał. :/ 

#16 Willow47

Willow47

Zadomowiony

• Moderator
  • 8228 postw
  • Imi:Willow

Napisano 26 wrzesie 2019 - 12:38

coś mnie się zdawa, że mówisz im to co chcą usłyszeć.....

• Wisienka770330 lubi to
Do낢czona grafika

Odwaga to panowanie nad strachem a nie jego brak 

#17 Le Pentrec

Le Pentrec

• Bywalec
  • 1435 postw

Napisano 26 wrzesie 2019 - 13:03

@Le Pentrec i później ten sam lekarz weryfikował te testy, czy już inny? No bo kurde, trzeba tu znaleźć jakiś złoty środek, to niepoważne, żebys się tak bujał. :/ 

A to też bardzo różnie. Zależnie od sytuacji raz ten sam, raz inny.

coś mnie się zdawa, że mówisz im to co chcą usłyszeć.....

Nie mam pojęcia co chcą usłyszeć, to też nie mogę powiedzieć tego co chcą usłyszeć.

Też kiedyś psycholog kiepskiej jakości dała mi w opinii taką osobowość chyba tylko dlatego, że wspomniałam jej iż lubię czystość w domu i już mnie wrzuciła w ramki owej osobowości :D

"Dajcie mi pacjenta, a znajdę mu zaburzenie"?

#18 WhiteBlankPage

WhiteBlankPage

Zadomowiony

• Bywalec
  • 2576 postw

Napisano 26 wrzesie 2019 - 13:10

Jedynie odpowiadałem na pytania typu "czy miewa pan myśli samobójcze?", "jak się pan czuje?", "czy pracuje pan, uczy się?", "gdzie i z kim pan mieszka?"

Zachodzę po prostu w głowę czy ta opinia ma jakikolwiek sens, czy po prostu znowu trafiłem na minę.

Te pytania wydają się śmieszne, jeśli TYLKO na ich podstawie masz tworzoną diagnozę. 

#19 Le Pentrec

Le Pentrec

• Bywalec
  • 1435 postw

Napisano 26 wrzesie 2019 - 13:14

Te pytania wydają się śmieszne, jeśli TYLKO na ich podstawie masz tworzoną diagnozę. 

I to jeszcze jakie odmienne diagnozy...

#20 WhiteBlankPage

WhiteBlankPage

Zadomowiony

• Bywalec
  • 2576 postw

Napisano 26 wrzesie 2019 - 13:15

@Le Pentrec mówiłeś o tym wszystkim lekarzom? Że każdy stawia inną diagnozę? Jeżeli jest faktycznie tak, jak mówisz, to dla mnie wszyscy ludzie, do których chodzisz są niebezpieczni. 

U퓓tkownicy przegl켨aj켧y ten temat: 0

0 u퓓tkownikw, 0 go턢i, 0 anonimowych