Skocz do zawartości

Zdjęcie
* * * * - 1 głosy

Małżeństwo czy związek partnerski?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
55 odpowiedzi w tym temacie

#41 WhiteBlankPage

WhiteBlankPage

Zadomowiony

• Bywalec
  • 2576 postów
  • Imię:Natalia

Napisano 18 wrzesień 2019 - 19:01

@Tawak nie rozstrząsam tego co Ty byś mógł, a czego nie. Na mówię globalnie.

Za głośno? Co jest za głośne? Tylko cisza. Cisza, w której się człowiek rozpada jak w próżni.

#42 Tawak

Tawak

Bywalec

• Bywalec
  • 776 postów

Napisano 18 wrzesień 2019 - 19:12

@WhiteBlankPage

Niemniej pewność siebie, poczucie własnej wartości i wzajemne pozumienie są konieczne, aby stworzyć taki otwarty związek.

Tak jak napisałem, dla niektórych osób takie otwarte związki mogą być korzystne.

Wybaczcie mi proszę egocentryczne podejście do tego tematu. :mellow:

Poprawiłem poprzedni post.

#43 WhiteBlankPage

WhiteBlankPage

Zadomowiony

• Bywalec
  • 2576 postów

Napisano 18 wrzesień 2019 - 19:43

@Tawak no korzyści muszą być jakieś, zwykle ludzie robią coś, co przynosi im korzyści.

A odnośnie zdrady jeszcze, to często stawiane są pytania kiedy się ona zaczyna, co o niej świadczy, czy pocałunek, czy przespanie się z kimś. Ostatnio przeczytałam mądre słowa, że zdrada zaczyna się w głowie. Wg mnie jest coś takiego jak zdrada emocjonalna. Jedna z gorszych chyba.
  • Tomek lubi to

Za głośno? Co jest za głośne? Tylko cisza. Cisza, w której się człowiek rozpada jak w próżni.

#44 Tawak

Tawak

Bywalec

• Bywalec
  • 776 postów

Napisano 18 wrzesień 2019 - 20:01

no korzyści muszą być jakieś, zwykle ludzie robią coś, co przynosi im korzyści.

Zwykle ludzie robią coś, co wydaje się, że przyniesie im korzyść. Nie dotyczy to tylko tematu matrymionalno-erotycznego.
Zamilknę, to nie jest temat dla mnie.

Użytkownik Tawak edytował ten post 18 wrzesień 2019 - 20:02

#45 WhiteBlankPage

WhiteBlankPage

Zadomowiony

• Bywalec
  • 2576 postów

Napisano 18 wrzesień 2019 - 20:15

@Tawak jak to tego nie dotyczy? Właśnie dotyczy.

#46 Tawak

Tawak

Bywalec

• Bywalec
  • 776 postów

Napisano 18 wrzesień 2019 - 21:27

@WhiteBlankPage

Napisałem, że robienie czegoś z wyobrażeniem korzyści dotyczy nie tylko tego tematu.

Miałem więcej nie pisać, ja tylko wyjaśniam.

#47 WhiteBlankPage

WhiteBlankPage

Zadomowiony

• Bywalec
  • 2576 postów

Napisano 18 wrzesień 2019 - 21:29

@Tawak ach, źle zrozumiałam, juz wiem o co chodzi.

#48 Paweł 1983

Paweł 1983

Zadomowiony

• Bywalec
  • 6186 postów

Napisano 18 wrzesień 2019 - 23:23

@Tawak no korzyści muszą być jakieś, zwykle ludzie robią coś, co przynosi im korzyści.

A odnośnie zdrady jeszcze, to często stawiane są pytania kiedy się ona zaczyna, co o niej świadczy, czy pocałunek, czy przespanie się z kimś. Ostatnio przeczytałam mądre słowa, że zdrada zaczyna się w głowie. Wg mnie jest coś takiego jak zdrada emocjonalna. Jedna z gorszych chyba.

"nie czuję tego" :D

niedługo napisza książkę nie tylo o zdradzie co bardziej o ich rodzajach. Jak tak dalej pójdzie potrzebny będzie kolejny spacjalista na rynku pracy, specjalista od zdrad, specjalista od zdrad prawde ci powie, powie co to za rodzaj zdrady, jak ją udowodnić i jak ne tej podstawie złożyć wniosek rozwodowy.

Mam nadzieję że nie uraziłem Cię swoją wypowiedzią. Cel był bardziej żartobliwy niż inny.

Powód jednak samego wpisu to nieszczęsna zdrada emocjonalna, zastanawiam się czy to za daleko nie zaszło, te rozważania na temat zdrady?

Zdrada emocjoinalna, czyli nasze środowisko myślowo emocjonalne, jak wiadomo dość chwiejne i podatne na dość radykalne zmiany czasem w obrębie kilku dni a nawet godzin. To że pojawi się jakaś myśl to już zdrada? czy bardziej czestotliwość tych myśli?   a może okres w jakim takie myśli się pojawiają, dzień, tydzień, miesiąc?

Wszystko co doskonałe, dojrzewa powoli.

..widzę że się Pan ładnie przedstawił, przed nam, tutaj, w tej chwili słuchaczom, przed milionami słuchaczy....

#49 WhiteBlankPage

WhiteBlankPage

Zadomowiony

• Bywalec
  • 2576 postów

Napisano 18 wrzesień 2019 - 23:54

@Paweł 1983 bardziej chodzi mi o szukanie doznań emocjonalnych u innego człowieka. Gdy uciekasz w rozmowę z innym człowiekiem niż Twój partner, bo inny człowiek daje Ci więcej ciepła, większe poczucie bezpieczeństwa (chociażby ludzie poznani w necie, mnóstwo jest sytuacji, kiedy mężowie i żony szukają towarzystwa w innym świecie, właśnie na przykład wirtualnym, bo potrzebują innych emocji, których nie daje im partner).

Kiedy człowiek zaczyna zastanawiać się nad tym, czy kogoś kocha to znak, że już nie kocha, nie zastanawiałby się nad tym nawet, gdyby było inaczej.

Czy gdybyś miał partnerkę i dowiedział się o tym, że o tych dobrych i złych chwilach w pierwszej kolejności mówi komuś innemu, a nie Tobie, nie czułbys się zdradzany?

To tak w skrócie.

Użytkownik WhiteBlankPage edytował ten post 18 wrzesień 2019 - 23:55

• beatkaok, Complicated_85 i dopołowy lubią to

#50 dopołowy

dopołowy

Weteran forum

• Bywalec
  • 1345 postów

Napisano 19 wrzesień 2019 - 08:13

@WhiteBlankPage w punkt.
  • WhiteBlankPage lubi to

#51 Complicated_85

Complicated_85

Zadomowiony

• Bywalec
  • 5164 postów
  • Gadu-Gadu:3246621
  • Imię:Dominika

Napisano 19 wrzesień 2019 - 08:15

Dlatego ja też uważam, że zdrada emocjonalna jest sporo boleśniejsza od tej cielesnej.

• dopołowy i WhiteBlankPage lubią to

"The pain you feel today, will be the strength you feel tomorrow".

"Prawdziwe zwycięstwo to zwycięstwo nad samym sobą".

#52 Paweł 1983

Paweł 1983

Zadomowiony

• Bywalec
  • 6186 postów

Napisano 19 wrzesień 2019 - 19:55

@Paweł 1983 bardziej chodzi mi o szukanie doznań emocjonalnych u innego człowieka. Gdy uciekasz w rozmowę z innym człowiekiem niż Twój partner, bo inny człowiek daje Ci więcej ciepła, większe poczucie bezpieczeństwa (chociażby ludzie poznani w necie, mnóstwo jest sytuacji, kiedy mężowie i żony szukają towarzystwa w innym świecie, właśnie na przykład wirtualnym, bo potrzebują innych emocji, których nie daje im partner).

Kiedy człowiek zaczyna zastanawiać się nad tym, czy kogoś kocha to znak, że już nie kocha, nie zastanawiałby się nad tym nawet, gdyby było inaczej.

Czy gdybyś miał partnerkę i dowiedział się o tym, że o tych dobrych i złych chwilach w pierwszej kolejności mówi komuś innemu, a nie Tobie, nie czułbys się zdradzany?

To tak w skrócie.

Chyba masz rację, przeraża mnie to, pewnie dlatego że nie wiedział bym jak w takiej sytuacji się za to zabrać, przeraża mnie złożoność, ilość możliwości i rozwiązań.

Pewnie czuł bym się z tym źle jeżeli miała by miejsce sytuacja jaką opisałaś.

..widzę że się Pan ładnie przedstawił, przed nam, tutaj, w tej chwili słuchaczom, przed milionami słuchaczy....

#53 WhiteBlankPage

WhiteBlankPage

Zadomowiony

• Bywalec
  • 2576 postów

Napisano 19 wrzesień 2019 - 21:51

@Paweł 1983 no właśnie, a tego jest mnóstwo, nawet w takich miejscach jak to tutaj.
Zdrada emocjonalna to coś okrutnego, ciężko się z tym jakkolwiek pogodzić, zrozumieć również. Nie życzę nikomu tego uczucia.

#54 Paweł 1983

Paweł 1983

Zadomowiony

• Bywalec
  • 6186 postów

Napisano 19 wrzesień 2019 - 23:23

@Paweł 1983 no właśnie, a tego jest mnóstwo, nawet w takich miejscach jak to tutaj.
Zdrada emocjonalna to coś okrutnego, ciężko się z tym jakkolwiek pogodzić, zrozumieć również. Nie życzę nikomu tego uczucia.

"nawet w takich miejscach jak to tutaj" jestem zaskoczony.

Zdradzić mogą tylko ci do których jesteś przywiązana, ci nie przywiązani nie mogą zdradzić ani nie są zdradzani.

Albo wiesz co, nie jestem zaskoczony, właśnie mi się przypomniało, prawie dwa lata temu miałem taką forumową przygodę z przywiązaniem, zanim mi przeszło przeżywałem na swój indywidualny sposób a przy okazji pokłuciłem się z większością forumowiczów (nie wyłączając moderatorów :) ) którzy próbowali wtedy ze mną dyskutować, nawet jakiś ban się przytrafił... intensywne przeżycie :)

#55 WhiteBlankPage

WhiteBlankPage

Zadomowiony

• Bywalec
  • 2576 postów

Napisano 20 wrzesień 2019 - 05:27

@Paweł 1983 mówię o sytuacji, kiedy się z kimś jest, a nie "zdradzanie" znajomej/znajomego, bo znalazło się dodatkowa koleżankę/kolegę do rozmów. Mówię o związkach. ;)

#56 Paweł 1983

Paweł 1983

Zadomowiony

• Bywalec
  • 6186 postów

Napisano 20 wrzesień 2019 - 19:58

@Paweł 1983 mówię o sytuacji, kiedy się z kimś jest, a nie "zdradzanie" znajomej/znajomego, bo znalazło się dodatkowa koleżankę/kolegę do rozmów. Mówię o związkach. ;)

nie wnikam w szczegóły, każdy rozumie po swojemu :)

• Tawak lubi to