Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

DMSO i siarczan magnezu, może inne ciekawe substancje...

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Paweł 1983

Paweł 1983

Zadomowiony

• Bywalec
  • 6169 postów

Napisano 27 sierpień 2019 - 22:01

Czy ktoś stosował i jak działa, w czym pomaga?

DMSO już do mnie dotarło, kupiłem bo podobno działa na rany a mam takie dziwne, niegojące się miejsce (rankę powiedzmy) już to kiedyś przerabiałem, zrobiło mi się w okolicy kostki, zanim zniknęło pozostawało na nodze kilka lat. Teraz mam drobne coś na dłoni.

A wogule byłem ciekawy co to za specyfik więc postanowiłem poeksperymentować.

Z założenia substancja jest pewnego rodzaju rozpuszczalnikiem, stosuję się ja w przemyśle m.in. ale właściwości jakie posiada pozwalają jej transportować inne substancje do wnętrza organizmu przez skórę (transporter) ma łatwość przenikania przez skórę.

Nie wiem co można nią transportować, alkochol? ciekawe czy można się tak upić......

w kontakcie ze skórą (pierwsze chwile) odczuwa się ciepło, wyraźne.

Siarczan magnezu, podobno idealny do kąpieli, zamówiłem więc za kilka dni przetestuję, piszą że kąpiel 20 minutowa potrafi uzupełnić niedobory magnezu.

Wszystko co doskonałe, dojrzewa powoli.

..widzę że się Pan ładnie przedstawił, przed nam, tutaj, w tej chwili słuchaczom, przed milionami słuchaczy....

#2 Paweł 1983

Paweł 1983

Zadomowiony

• Bywalec
  • 6169 postów

Napisano 01 wrzesień 2019 - 22:17

siarczan magnezu testowany 2 krotnie przy kąpieli, spektakularnych efektów brak

..widzę że się Pan ładnie przedstawił, przed nam, tutaj, w tej chwili słuchaczom, przed milionami słuchaczy....

#3 Willow47

Willow47

Zadomowiony

• Moderator
  • 8228 postów
  • Imię:Willow

Napisano 01 wrzesień 2019 - 22:54

Mówią, że magnez najlepiej wchłania się do organizmu przez skórę. Też się kąpię w solach magnezu. Rezultatów typu jestem innym człowiekiem nie zauważyłam ale na skurcze w łydkach pomaga.

• molenka lubi to
Dołączona grafika

Odwaga to panowanie nad strachem a nie jego brak 

#4 Paweł 1983

Paweł 1983

Zadomowiony

• Bywalec
  • 6169 postów

Napisano 08 wrzesień 2019 - 09:32

Mówią, że magnez najlepiej wchłania się do organizmu przez skórę. Też się kąpię w solach magnezu. Rezultatów typu jestem innym człowiekiem nie zauważyłam ale na skurcze w łydkach pomaga.

Niedawno miałem wizytę u mojego lekarza to postanowiłem zasięgnąć Jego opinii na temat siarczanu magnezu,

W dawnych czasach podobno stosowano "sól gorzką" na wiele innych przypadłości, miał być uniwersalnym lekiem, podobno kąpiele nie zaszkodzą a i wchłanianie przez skórę tego specyfiku mitem nie jest, według opinii profesora siarczan owszem ma takie właściwości.

Dodał że najlepiej aby kąpiel była ciepła, w innym przypadku można się przeziębić, nie wiem czy to sugestia do samej kąpieli czy tej z siarczanem.

Pomysłów na DMSO narazie nie mam.