Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Poznawanie ludzi

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

#21 SmacznyKeksik

SmacznyKeksik

Średniozaawansowany

• Bywalec
  • 342 postów
  • Imię:Magda

Napisano 24 sierpień 2019 - 20:19

Gdy byłam młoda, bardzo łatwo przychodziło mi poznawanie ludzi przez internet. Nie wiem, może na starość jakiś brak elastyczności się staje nie tylko fizyczny, ale i psychiczny :D Bo dzisiaj nowych ludzi poznaję głównie w pracy oraz na różnych kursach, szkoleniach, zajęciach hobbystyczno - sportowych, na które uczęszczam. A przez neta ni-hu-hu. :)

I w ogóle mam tylko jedną naprawdę bliską osobę poza Rodzicami, których niestety mam daleko od siebie i kiedyś wydawało mi się to patologiczne, a dziś już nie. :o

#22 Anna74

Anna74

Nowy uczestnik

• Użytkownik
  • 12 postów
  • Imię:Anna

Napisano 25 sierpień 2019 - 11:56

Gdy byłam młoda, bardzo łatwo przychodziło mi poznawanie ludzi przez internet. Nie wiem, może na starość jakiś brak elastyczności się staje nie tylko fizyczny, ale i psychiczny :D Bo dzisiaj nowych ludzi poznaję głównie w pracy oraz na różnych kursach, szkoleniach, zajęciach hobbystyczno - sportowych, na które uczęszczam. A przez neta ni-hu-hu. :)

I w ogóle mam tylko jedną naprawdę bliską osobę poza Rodzicami, których niestety mam daleko od siebie i kiedyś wydawało mi się to patologiczne, a dziś już nie. :o

Hej, mam ten sam problem. Moi rodzice jednak nie żyją, pracuję z ludźmi,chodzę też na zajęcia sportowe, mam jakiś znajomych, ale czuję jakiś brak. Przez internet w zasadzie ludzie chyba najczęściej szukają drugiej połówki na portalach internetowych, ale jak chcesz poznać zwykłych znajomych to już duży problem- a podobno to okno na świat. :)

• SmacznyKeksik lubi to

#23 SmacznyKeksik

SmacznyKeksik

Średniozaawansowany

• Bywalec
  • 342 postów
  • Imię:Magda

Napisano 25 sierpień 2019 - 14:25

Przez internet w zasadzie ludzie chyba najczęściej szukają drugiej połówki na portalach internetowych, ale jak chcesz poznać zwykłych znajomych to już duży problem- a podobno to okno na świat. :)

To prawda, to żaden problem nawiązać różne znajomości damsko- męskie, bo to jest częściej postrzegane jako relacja pierwszej potrzeby, że się tak wyrażę :D A relacji koleżeńskich to nie dotyczy w takim stopniu, bo wydaje mi się, że w tym wieku ludzie już mają w większości swoje ustalone kręgi towarzyskie, a na nowe po prostu już brak czasu, chęci i sił.

#24 Liana

Liana

Zadomowiony

• Bywalec
  • 5909 postów

Napisano 25 sierpień 2019 - 15:09

Wystarczy praca z ludzi i możliwości poznawania się nieograniczone...przynajmniej tak jest u mnie. Przez ostatnie trzy lata poznałam więcej ludzi niż przez chyba resztę życia. Nie przełożyło się to na osobiste kontakty bo relacje damsko męskie mnie nie dotyczą.

Użytkownik Liana edytował ten post 25 sierpień 2019 - 15:10

Przyjaźń jest jak słońce.

Czasami coś ją przysłoni, ale nigdy nie gaśnie.

#25 Anna74

Anna74

Nowy uczestnik

• Użytkownik
  • 12 postów

Napisano 25 sierpień 2019 - 15:21

Wystarczy praca z ludzi i możliwości poznawania się nieograniczone...przynajmniej tak jest u mnie. Przez ostatnie trzy lata poznałam więcej ludzi niż przez chyba resztę życia. 

Owszem, pracuję z ludzmi, w większości to kobiety, ale te znajomości rzadko przenoszą się na pójście na kawę,do kina,coś zjeść, dużo ludzi nie jest też kompletnie otwartych na to, mimo że  są sami, nie chcą nawiązać żadnej bliższej relacji.Pogadać w pracy każdy może, ale np. dziś niedziela i chętnie umówiłabym się z moimi znajomymi starymi- jednak oni sa skierowani głównie na rodzinę. Tak naprawdę nasze znajomości sprawdzają się, gdy się coś wydarzy- ostatnio przeszłam taką sytuację i okazało się, że część osób, nawet ponad dwudziestoletnich znajomych, nie sprawdziła się, nie mogłam liczyć na ich wsparcie, ci, po których bym się nie spodziewała okazali się wspaniali. W taki sposób dowiadujemy się, czy dana znajomość jest cenna.

• Liana lubi to

#26 Liana

Liana

Zadomowiony

• Bywalec
  • 5909 postów

Napisano 25 sierpień 2019 - 16:28

Tak naprawdę nasze znajomości sprawdzają się, gdy się coś wydarzy- ostatnio przeszłam taką sytuację i okazało się, że część osób, nawet ponad dwudziestoletnich znajomych, nie sprawdziła się, nie mogłam liczyć na ich wsparcie, ci, po których bym się nie spodziewała okazali się wspaniali. W taki sposób dowiadujemy się, czy dana znajomość jest cenna.

Jak to mówią przyjaciół poznaje się w biedzie...zgadzam się z tym zupełnie. Spotkało mnie coś podobnego...

• cień wiatru lubi to

Przyjaźń jest jak słońce.

Czasami coś ją przysłoni, ale nigdy nie gaśnie.

#27 Ostwind

Ostwind

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 25 postów

Napisano 25 sierpień 2019 - 18:29

Obecnie dużo łatwiej mi przychodzi poznawanie ludzi, niż 10 lat temu. Ale sama od siebie raczej nie inicjuję takich wydarzeń.

#28 Anna74

Anna74

Nowy uczestnik

• Użytkownik
  • 12 postów

Napisano 26 sierpień 2019 - 10:00

Jak to mówią przyjaciół poznaje się w biedzie...zgadzam się z tym zupełnie. Spotkało mnie coś podobnego...

Czasem ludziom stajemy się tez zbędni, gdy zmienia się ich sytuacja życiowa- mam od piętnastu lat koleżankę, którą wpierałam w trudnych chwilach ( ona przez jakiś czas też mnie) w małżeństwie- sto razy się schodzili i rozchodzili, rozwiedli- byłam takim ratownikiem, który nie ocenia, ale wysłucha. W końcu skleili małżeństwo i zaczęło się układać ( i dobrze, bo mieli dzieci), wzięli ślub na nowo, na który nawet koleżanka mnie nie zaprosiła, koleżance zaczęło się bardzo dobrze finansowo powodzić, ponieważ on był świetnie zarabiającym mężczyzną. Na parapetówce, o której mi opowiadała też okazałam się zbędna-i nawet nie z tego powodu było to przykre, poprostu mogła mi o tym nie opowiadać. I tak niestety doszłam do wniosku, że u niektórych ( żeby nie genaralizować) punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Na ostatnim spotkaniu ( na jakiś czas wyjechała z rodziną za granicę)nie zdobyłam się, żeby to powiedzieć. Plakała, że rostaje sięz ludźmi w pracy.Pomyślałam, że popełniamy czasem błędy, stając się ratownikiem, a potem gdy potrzbujemy wsparcia ludzie uważają, że my "ratownicy", świetnie sami sobie poradzimy. Teraz myślę, że ratownicy, jak przyjeżdzają do wypadku dbają najpierw o własne bezpieczeństwo- zapezpieczają teren, zakładają rękawiczki... :) i chyba  należy ludzi wspierać, ale nie zatracać się w tym , jakoś zadbać też o siebie. 

Ludzie nie muszą też wspierać nas bez końca- kiedyś koleżanka, dość powściągliwa, przytuliła mnie i  przyszła, gdy bardzo tego potrzebowałam-pogadałyśmy o różnych sprawach i naprawdę te gesty sprawiły, że poczułam się mocno wsparta. 

Relacje z ludźmi są tak ważne, potrzebne, wspaniałe, ale czasem i trudne.

• Paweł 1983 i Liana lubią to

#29 Le Pentrec

Le Pentrec

Cham i tłuk, granatem oderwany od pługa!

• Bywalec
  • 1423 postów

Napisano 26 sierpień 2019 - 12:23

Nowych ludzi poznaję tylko i wyłącznie pod sklepem monopolowym. I nie, nie jest to mój kolejny debilny żart. Nie mam żadnych zainteresowań, a nawet jakbym miał, to i tak w okolicy nie ma żadnych kółek zainteresowań, więc ta opcja odpada. Portale randkowe itp również odpadają, gdyż na nich też próbowałem i żadna z ponad stu osób do których napisałem, nawet nie raczyła odpisać. Nawet w psychiatryku inni osadzeni nie chcieli ze mną gadać. Jedynie pod monopolem nie są szczególnie wybredni i tylko takie środowisko chce mieć ze mną cokolwiek wspólnego.
  • Paweł 1983 lubi to

#30 Ostwind

Ostwind

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 25 postów

Napisano 26 sierpień 2019 - 13:05

@Le Pentrec zawsze możesz monopolowy zmienić na budkę z lodami. :rolleyes:

#31 Le Pentrec

Le Pentrec

Cham i tłuk, granatem oderwany od pługa!

• Bywalec
  • 1423 postów

Napisano 26 sierpień 2019 - 13:37

@Le Pentrec zawsze możesz monopolowy zmienić na budkę z lodami. :rolleyes:

Pod budką z lodami mają lepszą selekcję w dobieraniu znajomych i tam mnie nie chcą. Wręcz wyganiają, bo dzieci ponoć straszę.

#32 Holon

Holon

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 31 postów

Napisano 30 sierpień 2019 - 18:59

Forumowiczki powyżej 18roku życia, nie bądźcie same, dobrze jest mieć bliską osobę, zapraszam na priv :-)

#33 Moniko02

Moniko02

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 40 postów
  • Gadu-Gadu:47147715
  • Imię:Monika

Napisano 11 październik 2019 - 18:33

@Hexa_Ross Myślę, że pasja, którą się zajmuję zawiera szeroki wybór osób. mianowicie pisanie listów. jest wiele grup na facebooku, dyskusja na lubimyczytac.pl czy też Instagram związanych z tą pasją. 

Ale także różne portale, jak gadu-gadu, strony typu Interpals.net czy penpalsNOW.com 

• Milkyway lubi to