Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Poznawanie ludzi

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#1 Hexa_Ross

Hexa_Ross

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 71 postów
  • Gadu-Gadu:65812328

Napisano 21 sierpień 2019 - 14:53

Witam,
jak myślicie- gdzie osoby do 35 roku życia mogą zawierać znajomości? Wszystkie pomysły prócz pracy miło widziane.

Pytam pod swoim względem bo trzeba by było się troche ruszyć. Różne rodzaje forum też odpadają, zniesmaczenie do odpowiedzi po dłuższym czasie  -_-
Nie chodzi mi też, aby zaciekle poszukiwać przyjaciela czy drugą połówke, tylo o to by nie być samemu non stop.

#2 WhiteBlankPage

WhiteBlankPage

Zadomowiony

• Bywalec
  • 2313 postów
  • Imię:Natalia

Napisano 21 sierpień 2019 - 15:11

Obawiam się, że internet jest głównym źródłem poznawania ludzi w dzisiejszych czasach. Należy je szybko przenieść do świata rzeczywistego i gotowe.
  • Tawak i Willow47 lubią to

Za głośno? Co jest za głośne? Tylko cisza. Cisza, w której się człowiek rozpada jak w próżni.

#3 Hexa_Ross

Hexa_Ross

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 71 postów

Napisano 21 sierpień 2019 - 15:18

Obawiam się, że internet jest głównym źródłem poznawania ludzi w dzisiejszych czasach. Należy je szybko przenieść do świata rzeczywistego i gotowe.

Jeśli internet to np. gdzie? Tak jak w poście pomijając wszystkie forum. Chodzi mi o szybszą komunikacje niż to, typu komunikator itp. Jakieś propozycje?  :(

#4 GwEnDoLyN

GwEnDoLyN

Średniozaawansowany

• Bywalec
  • 159 postów
  • Imię:Patrycja

Napisano 21 sierpień 2019 - 15:20

Ja kiedyś poznawałam ludzi na stronie https://6obcy.org/  :)  

#5 Hexa_Ross

Hexa_Ross

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 71 postów

Napisano 21 sierpień 2019 - 15:21

Ja kiedyś poznawałam ludzi na stronie https://6obcy.org/  :)  

Jest to już jakiś trop, dziękuje :)

#6 WhiteBlankPage

WhiteBlankPage

Zadomowiony

• Bywalec
  • 2313 postów

Napisano 21 sierpień 2019 - 15:21

@Hexa_Ross Tinder, Badoo, czaty regionalne.

Za głośno? Co jest za głośne? Tylko cisza. Cisza, w której się człowiek rozpada jak w próżni.

#7 Hexa_Ross

Hexa_Ross

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 71 postów

Napisano 21 sierpień 2019 - 15:26

@Hexa_Ross Tinder, Badoo, czaty regionalne.

2 pierwsze są typowo randkowe a z rzecim pomysłem jest okej, ale uraz..  :( 
już kompletnie nie mam pomysłu gdzie szukać, troche sie boje jednak znajomości przez internet. Myśle, że prościej przezwyciężyć strach niż kolejne lata siedzieć w 4 ścianach

Edit- przepraszam, że tak wybrzydzam, ale własnie nie chodzi mi o nic typowo randkowego. Czaty regionalne to dobry pomysł, ale kiedyś tam trafiałam jedynie na ludzi znudzonych, nieambitnych, osobowość ameby odpisujące jedynie "co tam, ok, cze" itp

Użytkownik Hexa_Ross edytował ten post 21 sierpień 2019 - 15:35

#8 Willow47

Willow47

Zadomowiony

• Moderator
  • 8218 postów
  • Imię:Willow

Napisano 21 sierpień 2019 - 15:39

Kiedyś poznawało się ludzi przez wspólnych znajomych, poprzez wspólne zainteresowania, na spacerze z psem, u lekarza w kolejce, w pociągu/autobusie/tramwaju.

Teraz trudno poza internetem coś wymyślić. Ale mam długoletnią koleżankę poznaną w bibliotece. I kolegę, którego poznałam w pociągu. Czasami wystarczy się do kogoś uśmiechnąć, zagadnąć o błahostkę. I już.

• molenka, Complicated_85 i Milkyway lubią to
Dołączona grafika

Odwaga to panowanie nad strachem a nie jego brak 

#9 Hexa_Ross

Hexa_Ross

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 71 postów

Napisano 21 sierpień 2019 - 15:42

Kiedyś poznawało się ludzi przez wspólnych znajomych, poprzez wspólne zainteresowania, na spacerze z psem, u lekarza w kolejce, w pociągu/autobusie/tramwaju.

Teraz trudno poza internetem coś wymyślić. Ale mam długoletnią koleżankę poznaną w bibliotece. I kolegę, którego poznałam w pociągu. Czasami wystarczy się do kogoś uśmiechnąć, zagadnąć o błahostkę. I już.

Masz racje. ja jedynie zagaduje jeśli zaproponuje komuś pomoc. W niesieniu zakupów, czyw pociągu jak widze że ktoś sie męczy z torbą... Nie potrafie nie zapytać. Nie raz rozmawiałam w pociągu, czy poznałam kogoś na samym środku ulicy. Kontakt niestety później sie nie utrzymał. Z drugiej strony sie troche boje też tego kontaktu, ponieważ pół życia byłam sama.
Przez wspólnych znajomych to trzeba ich pierw mieć  :unsure:

#10 Willow47

Willow47

Zadomowiony

• Moderator
  • 8218 postów
  • Imię:Willow

Napisano 21 sierpień 2019 - 15:50

@Hexa_Ross paradoksalnie ludziom coraz trudniej ze sobą rozmawiać. Mimo for społecznościowych, aplikacji, chatów..... bardzo to ciekawe socjologicznie.

Zastanawiam się jak ja utrzymałam długodystansowe znajomości?.... jestem kiepska w odpisywaniu na listy czy maile, a mimo wszystko część znajomości przetrwała. Bez Fb, Whatapp, czy innych komunikatorów. 

Chyba jednak nawet nieregularne ale odpisywanie na listy, czasami rozmowa telefoniczna czy spotkanie gdzieś na mieście to jest to. Teraz mamy się nawzajem na FB. Wystarczy zamieścić zdjęcie z wakacji i ludzie coś tam napiszą. Zapytają przy okazji co słychać i tak jakoś samo się nakręca.

• Hexa_Ross lubi to
Dołączona grafika

Odwaga to panowanie nad strachem a nie jego brak 

#11 WhiteBlankPage

WhiteBlankPage

Zadomowiony

• Bywalec
  • 2313 postów

Napisano 21 sierpień 2019 - 16:52

@Hexa_Ross utarło się, że to randkowe. Jeśli szukasz tam randek, to znajdziesz, jeśli szukasz znajomych - też znajdziesz. Ja znalazłam ludzi, z którymi po prostu poszłam na kawę, później na spacer, pisałam, gadałam przez telefon.

Kto wybrzydza ten nie... Poznaję ludzi. :)
  • Hexa_Ross lubi to

#12 molenka

molenka

Molly

• Moderator
  • 13799 postów

Napisano 21 sierpień 2019 - 20:45

@Hexa_Ross takim miejscem jest nasze forum :D Poznałam tu naprawdę bardzo wartościowe Osoby, które bez oporów ugoszczę zawsze w moim domu :) A jedną z tych Osób nawet pokochałam  :wub:  Tak więc może przekonasz się, że nie wszystkie fora są złe :)

giphy.gif

#13 Sana

Sana

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 67 postów
  • Imię:Roksana

Napisano 22 sierpień 2019 - 17:52

Mam ten sam problem. Kurcze nie ma z kim na kawę wyjść, pogadać cokolwiek. Przez neta poznaję ludzi z drugiego końca polski. Na ulicy nie zagadam bo patrzą jak na wariatkę...

#14 Holon

Holon

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 31 postów

Napisano 22 sierpień 2019 - 21:03

Założyłem sobie Tinder ostatnio kilka dni temu. Dostałem 20 lajków od różnych kobiet ale musiałbym wykupić karnet żeby sprawdzić od jakich. Udało się jednak jedną podpatrzeć bo ja jej też dałem lajka. Co o tym myślicie?

#15 Complicated_85

Complicated_85

Zadomowiony

• Bywalec
  • 5041 postów
  • Gadu-Gadu:3246621
  • Imię:Dominika

Napisano 22 sierpień 2019 - 21:10

@Holon

W jakimś celu go założyłeś, więc warto cieszyć się z lajkowego sukcesu :). Teraz następny krok i realizacja oczekiwań względem aplikacji.

"The pain you feel today, will be the strength you feel tomorrow".

"Prawdziwe zwycięstwo to zwycięstwo nad samym sobą".

#16 WhiteBlankPage

WhiteBlankPage

Zadomowiony

• Bywalec
  • 2313 postów

Napisano 22 sierpień 2019 - 21:14

@Holon ja w sumie nigdy z premium nie korzystałam jeśli chodzi o Tindera. Dlatego że interesowały mnie w sumie tylko te lajki od kogoś, na kogo sama zwróciłam uwagę.

Fajnie, że się za to zabrałeś. ;)

#17 Holon

Holon

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 31 postów

Napisano 24 sierpień 2019 - 13:39

@Holon

W jakimś celu go założyłeś

Tak, skończyła się kasa na prostytutki.
Niestety nie idzie mi. Zero umówek jak do tej pory :/

@WhiteBlankPage

Kobiety mają tam chyba ogromną przewagę. Taki portal to raj dla kobiet.

#18 Le Pentrec

Le Pentrec

Cham i tłuk, granatem oderwany od pługa!

• Bywalec
  • 1162 postów

Napisano 24 sierpień 2019 - 13:41

Tak, skończyła się kasa na prostytutki.
Niestety nie idzie mi. Zero umówek jak do tej pory :/

Cholera, znam ten ból. Ze względów finansowych już od siedmiu lat nie uprawiam seksu.

#19 WhiteBlankPage

WhiteBlankPage

Zadomowiony

• Bywalec
  • 2313 postów

Napisano 24 sierpień 2019 - 16:14

@Holon albo koszmar.

#20 Graviora

Graviora

BędzieGorzej ☥ Kruk ✝

• Bywalec
  • 1038 postów
  • Imię:Sebastian

Napisano 24 sierpień 2019 - 19:37

Zalezy od Twojej osobowości itd ale...
Z wlasnego doświadczenia i wlasnych "poszukiwan" wiem, ze sprawdza sie :

Bar
Biblioteka
Wynajem nowego mieszkania
Pasja (poznawalem ludzi jezdzac rowerem, na rolkach) Jednym slowem przy wspólnych zajęciach.

Poznawanie ludzi w internecie to nie to samo :v Tak czy inaczej najłatwiejsza opcja, chociaz? No srednio mi sie widzi, zeby pisac do obcych ludzi od tak...

Hmm jak sie tak zastanowie to czesto tulalem sie po miescie chcąc spedzic czas samemu a jednoczesnie czekalem na jakies zdarzenie. Zauwazylem, ze to sie zupelnie nie sprawdza, o. Jak pogodzilem sie z tym jak jest i nie czekalem na nic - od tak dobrzy ludzi zaczeli pojawiac sie w moim życiu - po chwili znikajac xD

Powodzenia! Wyjdz, szukaj, probuj.a jak nir to rob swoje a czas zrobi swoje. Jak to mowia w "Potega Podświadomości" - uwierz, ze bedzie lepiej. Zacznij mowic sobie, ze kogos poznasz, ze wszystko sie pouklada. Jesli sama w to uwierzysz - tak bedzie. Niby :v Milego.
  • Willow47 lubi to

Setki pytan, tysiace odpowiedzi.

#BedzieGorzej. #NobodyCanSaveMe