Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Ucieczka i samodestrukcja

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#21 Daniela2018

Daniela2018

Zadomowiony

• Bywalec
  • 1933 postów
  • Imię:Daniela

Napisano 10 sierpień 2019 - 08:39

(...) bo jedyne co robię to wykorzystuję, a po wszystkim cierpię wewnętrznie nie mniej niż te kobiety. Mimo tego, że kończy się za każdym razem tak samo to dalej powtarzam ten błąd.

Chciałbym znaleźć jakiś sposób by przestać to robić i tkwić w tym błędnym kole.

@Tawak, chyba nie czytasz MagicznegoKefira ze zrozumieniem. Chłopak pisze, że cierpi i chciałby to zmienić, bo błądzi - a nie, że jest zadowolony.

Zaspokajanie swoich potrzeb fizycznych nie jest równoznaczne ze szczęściem i zadowoleniem.

Człowiek ma również inne potrzeby, by być spełnionym - te uczuciowe, emocjonalne, ludzkie, potrzebę więzi i akceptacji, a nie odruchy i instynkty zwierzęce.

• Wisienka770330 lubi to

#22 Tawak

Tawak

Bywalec

• Bywalec
  • 605 postów

Napisano 10 sierpień 2019 - 12:32

Zaspokajanie swoich potrzeb fizycznych nie jest równoznaczne ze szczęściem i zadowoleniem.
Człowiek ma również inne potrzeby, by być spełnionym - te uczuciowe, emocjonalne, ludzkie, potrzebę więzi i akceptacji, a nie odruchy i instynkty zwierzęce.

Ja potrzebuję tylko akceptacji innych i świadomości, że córka jest zadowolona. Poza tym kieruję się tą swoją sferą id.

Użytkownik Tawak edytował ten post 10 sierpień 2019 - 12:33

#23 Daniela2018

Daniela2018

Zadomowiony

• Bywalec
  • 1933 postów

Napisano 10 sierpień 2019 - 13:15

Ja potrzebuję tylko akceptacji innych i świadomości, że córka jest zadowolona. Poza tym kieruję się tą swoją sferą id.

"Ja potrzebuję..."  wątek jest nie o Tobie.

Nie pisałam o Twoich potrzebach, tylko o tym, że nie zrozumiałeś problemu MagicznegoKefira. A to On potrzebuje wsparcia.

• Wisienka770330, SmacznyKeksik i Isamar lubią to

#24 WhiteBlankPage

WhiteBlankPage

Zadomowiony

• Bywalec
  • 1891 postów
  • Imię:Natalia

Napisano 10 sierpień 2019 - 21:55

@MagicznyKefir może być też tak, że po prostu nie jesteś w ogóle gotowy na dłuższy, zobowiązujący związek. Że potrzebujesz co jakiś czas nowych, silniejszych bodźców, a dana kobieta zaczyna Cię nudzić, gdy ma to przejśc do porządku dziennego. W sensie spotkania z nią.
  • Tawak lubi to

Za głośno? Co jest za głośne? Tylko cisza. Cisza, w której się człowiek rozpada jak w próżni.

#25 Tawak

Tawak

Bywalec

• Bywalec
  • 605 postów

Napisano 10 sierpień 2019 - 23:56

@Daniela2018

Ja może po prostu nie rozumiem rozterek MagicznegoKefira, bo nie mam takich potrzeb jak on.

A umiejętność znalezenia dobrego, niezobowiązującego seksu poczytuję za sukces MagicznegoKefira.

#26 Daniela2018

Daniela2018

Zadomowiony

• Bywalec
  • 1933 postów

Napisano 11 sierpień 2019 - 11:01

(...) bo jedyne co robię to wykorzystuję, a po wszystkim cierpię wewnętrznie nie mniej niż te kobiety. Mimo tego, że kończy się za każdym razem tak samo to dalej powtarzam ten błąd.

Chciałbym znaleźć jakiś sposób by przestać to robić i tkwić w tym błędnym kole.

@Tawak   Jeszcze raz cytuję słowa MagicznegoKefira, byś zrozumiał w czym problem.

Może wg Ciebie to sukces, natomiast Magiczny czuje to inaczej... według Niego to kolejna porażka i cierpienie oraz świadomość wykorzystywania kobiet, bez perspektywy nawiązania głębszych relacji i kontynuowania związku. Czuje się z tym źle.

Chłopak chce stabilnego, uczuciowego związku, opartego nie tylko na seksie. Chce takiego związku, a jednocześnie boi się, obawia się takiej bliskości i odpowiedzialności za wspólną przyszłość.

Nie wiem w jakim wieku jest Magiczny, bo być może to jeszcze za wcześnie na dojrzały związek i stąd takie zachowania i podejście do tematu, a być może potrzebna jest pomoc psychoterapeuty, skoro sam czuje, że nie tędy jest Jego droga.

• Wisienka770330 lubi to

#27 Complicated_85

Complicated_85

Zadomowiony

• Bywalec
  • 4791 postów
  • Gadu-Gadu:3246621
  • Imię:Dominika

Napisano 11 sierpień 2019 - 20:33

Ja bym bliżej przyjrzała się i poświęciła moment na analizę relacji z ojcem. Tu może być clou problemu.

"The pain you feel today, will be the strength you feel tomorrow".

"Prawdziwe zwycięstwo to zwycięstwo nad samym sobą".