Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

POLECAM KSIĄŻKI poradniki, o rozwoju osobistym,psychologiczne

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#21 amino

amino

Napisano 16 lipiec 2020 - 19:28

chyab się udało  :) dzięki

Załączone pliki

• Complicated_85 lubi to

#22 Moon73

Moon73

Napisano 12 wrzesień 2020 - 23:00

Tomasz Jastrun "Osobisty przewodnik po depresji".

Tomasz Jastrun, polski poeta, prozaik i dziennikarz. Mimo bardzo aktywnego i ciekawego życia (info o nim na Wikipedii) zachorował na depresję.
Poświęcił tej chorobie swoją ostatnią książkę "Osobisty przewodnik po depresji" (Warszawa 2016).
Nie czytałem jeszcze, ale z opinii internautów można wnioskować, że jest ciekawa.
 Tu niewielka recenzja: https://www.poradnik...-23v2-PQ56.html

osobisty-przewodnik-po-depresji-w-iext43
I jeszcze ciekawa wypowiedź Jastruna o chorowaniu na depresję:

• Bluette, Willow47 i Atropos lubią to

#23 Willow47

Willow47
  • Imię:Willow

Napisano 13 wrzesień 2020 - 14:17

@Moon73 dzięki za polecenie, chętnie sięgnę po tę pozycję, zwłaszcza, że felietony pana Tomasza w Twoim Stylu zawsze czytałam z zainteresowaniem. Na konkursie recytatorskim w szkole podstawowej, jego Tato, Mieczysław, również poeta pogratulował mi wygranej :)

• Moon73 lubi to
Dołączona grafika

Odwaga to panowanie nad strachem a nie jego brak 

#24 Bluette

Bluette

Napisano 15 wrzesień 2020 - 07:16

@Moon73 wielkie dzięki za taką rekomendację. nawet nie wiedziałam, że coś takiego powstało.

już zaczynam szukać. 

• Moon73 lubi to

"A w serce moje wstąpił wiatr
I tam on zamieszkał i szumi.
A domem moim stał się las,
Nad lasem biją pioruny."

~Sted~

#25 Willow47

Willow47
  • Imię:Willow

Napisano 15 wrzesień 2020 - 10:06

Nie wiem czy już tu polecałam ale chyba nie.....

Christel Petitcollin Jak mniej myśleć. Dla analizujących bez końca i wysoko wrażliwych.

Jes1li tak jak ja dzielisz włos na czworo, by przeanalizować sytuację z każdej strony a i tak nie jesteś pewna/y to polecam :)

Dołączona grafika

Odwaga to panowanie nad strachem a nie jego brak 

#26 Gość_WhiteBlankPage_*

Gość_WhiteBlankPage_*
  • Gość

Napisano 15 wrzesień 2020 - 10:53

Nie wiem czy już tu polecałam ale chyba nie.....

Christel Petitcollin Jak mniej myśleć. Dla analizujących bez końca i wysoko wrażliwych.

Jes1li tak jak ja dzielisz włos na czworo, by przeanalizować sytuację z każdej strony a i tak nie jesteś pewna/y to polecam :)

Czytałam, ale akurat ta do mnie nie trafiła. W sensie widzę w niej oczywiste oczywistości, ale może innym się jak najbardziej spodoba. :) Te oczywiste oczywistości mogą po prostu wynikać z tego, że przeczytałam to wszystko już w innych książkach.
Ale jest napisana przystępnym językiem.

Z kolei ja bardzo lubię "Bóg nigdy nie mruga" - ale to tylko ta jedna książka pani Brett jest wg mnie do polecenia, reszta już nie przypadła mi do gustu :)
  • Willow47 lubi to

#27 Moon73

Moon73

Napisano 15 wrzesień 2020 - 23:07

Anna Morawska "Twarze depresji"

Jedna z głośniejszych ostatnio książek. Powstała w ramach kampanii prowadzonej przez "Fundację Twarze Depresji". Kampania wspierana jest przez medialne osoby (m.in. Piotr Zelt, Krzysztof Cugowski, Jarosław Gugała, Maciej Orłoś, Teresa Lipowska, Bożena Dykiel, Wiktor Zborowski, Ewa Błaszczyk, Krystyna Czubówna).

Książkę napisała Anna Morawska, dziennikarka, psycholog kliniczny. Na książkę składa się szereg wywiadów między innymi ze znanymi ludźmi, którzy zachorowali (m.in. Kamil Sipowicz, Tomasz Jastrun, Olga Bończyk, Marek Piekarczyk, Andrzej Bober, Patrycja Markowska, Stanisław Soyka). Są też wywiady z kilkoma anonimowymi rozmówcami. Część książki poświęcona jest także rozmowom z ludźmi, którzy depresję leczą i tymi, którzy są zaangażowani w jakieś "antydepresyjne" działania społeczne.

Więcej o książce i fragmenty wypowiedzi rozmówców. 

Spis treści

127664-twarze-depresji-anna-morawska-1.j

Wypowiedź jednego z bohaterów książki, Marka Piekarczyka (muzyka TSA), podczas promocji książki w Tarnowie:

Użytkownik Moon73 edytował ten post 15 wrzesień 2020 - 23:09

• Willow47, d z i k a i Nann lubią to

#28 Tapicer

Tapicer
  • Imię:Paweł

Napisano 03 październik 2021 - 09:08

Ja od siebie mogę dodać, 

W głowie się poprzewracało Hania Sywula jest to książka w której zawarte są ćwiczenia które są na psychoterapii pomaga zrozumieć depresję 

Dorosłe dzieci nie dojrzałych emoncjonalnie rodziców Lindsay c. Gibson

Na pewno jeszcze coś dodam, czytanie polepsza funkcjonowanie mózgu.

A to może jeszcze książka pod tytułem Trenuj swój umysł samo sedno

• Willow47 lubi to