Skocz do zawartości

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Czego Wam brakuje w życiu?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
57 odpowiedzi w tym temacie

#21 Wisienka770330

Wisienka770330

Zadomowiony

• Bywalec
  • 14646 postów
  • Imię:Kasia

Napisano 18 lipiec 2019 - 19:36

@victoria dla mnie życie samo w sobie jest największym sensem.
Nieważne co się po drodze czasem bardzo trudnego, wręcz bolesnego emocjonalnie działo, dzieje.., życie dla mnie jest największym skarbem i sensem. Chociaż w chwilowych kryzysach czasem o tym zapominam na moment i myślę inaczej, zawsze powraca we mnie pragnienie życia.
A jeśli chodzi o cele, sens życia itp to u mnie jest to na zasadzie takiej że jeśli np coś/kogoś bezpowrotnie utraciłam i to było długo sensem mojego życia nie licząc innych wielu aspektów życia.., wtedy zawsze szukam nowych celów,wyzwań itp aby odzyskać na nowo sens życia i jednocześnie radość.
Jeśli coś kogoś bezpowrotnie utraciłam, Bóg tak chciał, a dla mnie ma najwidoczniej inne nowe cele które muszę sama odnaleźć.
Jeśli np. Ponad 20 lat gitara, uczenie innych, komponowanie itp była moim największym sensem życia i jednocześnie największą miłością i pasją i niestety utraciłam możliwość grania, szukałam czegoś innego co nada sens mojemu życiu.
Największym sensem życia jest dla mnie miłość, każdy człowiek napotkany po drodze mojego życia, tysiące drobnych a jak pięknych i ważnych aspektów życia.
To moje spojrzenie na życie pozytywne najbardziej denerwuje mojego ojca który uważa i czasem w złości czego potem nigdy nie pamięta mówi że powinnam umrzeć bo nie jestem nikomu potrzebna itp.
A ja chcę żyć!
Pomijam fakt chwilowych kryzysowych sytuacji kiedy słyszę jego słowa.
Wiem że tak nie myśli bo nie wie co mówi i robi czasem strasznego ale to okropnie boli.
Przepraszam za kolejną długą wypowiedź, staram się pisać krótko i jak najmniej emocjonalnie i dziecinnie a wciąż wychodzą elaboraty... Edytuje kilkanaście razy, usuwam niektóre zdania a i tak wychodzi elaborat.
@Liana wspaniały wątek mobilizujący do głębokich refleksji nad swoim życiem . Coś co lubię...
Dziękuje 💙

Użytkownik Wisienka770330 edytował ten post 18 lipiec 2019 - 20:03

• molenka i SmacznyKeksik lubią to

#22 Willow47

Willow47

Zadomowiony

• Moderator
  • 8207 postów
  • Imię:Willow

Napisano 18 lipiec 2019 - 20:41

Brakuje mi poczucia bezpieczeństwa. Tego najbardziej. Potrzeba przynależności walczy we mnie z potrzebą izolacji. Albo inaczej. Czuję się obco w dobrze znanym mi środowisku.

Deprywacje emocjonalne sprawiają, że nie umiem mówić o swoich potrzebach. O tym co mnie boli, jest ważne. A poprosić o pomoc to jak wspiąć się na Mt Everest.

Bardzo ciekawy temat podjęłaś @Liana

Dołączona grafika

Odwaga to panowanie nad strachem a nie jego brak 

#23 Milkyway

Milkyway

Bywalec

• Bywalec
  • 934 postów

Napisano 18 lipiec 2019 - 21:04

@Wisienka770330 Przepraszam za kolejną długą wypowiedź, staram się pisać krótko i jak najmniej emocjonalnie i dziecinnie a wciąż wychodzą elaboraty... Edytuje kilkanaście razy, usuwam niektóre zdania a i tak wychodzi elaborat.

Dziękuje

To teraz wciskamy backspace i kasujemy powyższy cytat z wypowiedzi,następnie piszemy gdzieś w widocznym miejscu,że "Nie muszę przepraszać za swoje elaboraty bo taka jestem i jest mi z tym cudownie. Na pewno nie zdaję sobie sprawy jak innym mogę tym pomóc,otwierając nowe wątki myślowe gdy mnie czytają"

Dziękuje za uwagę :P

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sama się zastanawiam nad tym i na chwilę obecną jeszcze nie wiem co mogłabym od siebie tu napisać

Użytkownik Milkyway edytował ten post 18 lipiec 2019 - 21:04

• molenka i Wisienka770330 lubią to

#24 SmacznyKeksik

SmacznyKeksik

Średniozaawansowany

• Bywalec
  • 263 postów
  • Imię:Magda

Napisano 19 lipiec 2019 - 09:18

@victoria dla mnie życie samo w sobie jest największym sensem.

Oooo dokładnie, życie samo w sobie jest fascynującym fenomenem, możemy doświadczać piękna, ciekawości i wielu innych niesamowitych doznań (:

Wypisaliście potrzeby...co możecie zrobić aby je zaspokoić?

Dużo czytam o psychologii i rozwoju osobistym, próbowałam też terapii (choć z nieudanym skutkiem, ale wiem, co nie wyszło i może jeszcze kiedyś spróbuję :D mam wizytę wstępną na za miesiąc zamówioną). Do tego techniki relaksacji itd. Jak chodzi o samorealizację - zdobywam nowe kwalifikacje (choć nie zawsze okazują się one przydatne w mojej obecnej pracy xD) Pierwszy najważniejszy krok to świadomość, potem można stopniowo walczyć ze starymi nieadaptacyjnymi schematami postrzegania i postępowania.

• Wisienka770330, Complicated_85 i Liana lubią to

#25 Isamar

Isamar

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 109 postów

Napisano 19 lipiec 2019 - 09:46

Mi najbardziej w życiu brakuje akceptacji - na wielu płaszczyznach. 

#26 Wisienka770330

Wisienka770330

Zadomowiony

• Bywalec
  • 14646 postów

Napisano 19 lipiec 2019 - 10:07

@SmacznyKeksik również tak jak napisałam uważam że życie samo w sobie jest sensem, czymś najpiękniejszym, darem, cudem..
Ciekawość świata, życia, tego co przyniesie los, każdy kolejny dzień to według mnie największa siła napędowa ludzi.
Im bardziej jesteśmy ciekawi życia, niespodzianek jakie nam przyniesie dzięki możliwości poznawania nowych horyzontów.., tym większą radość czerpniemy z życia.
Oczywiście kwestia głębszego sensu życia jest bardzo indywidualna bo dla każdego człowieka coś innego jest tym sensem, silą napędową.
Niektórzy ludzie np długo szukają głębszego sensu życia odkrywając po drodze wiele innych różnych ciekawych horyzontów.
Dlatego staram się nie skupiać na tym czego nie mam i z różnych przyczyn niezależnych ode mnie nie mogę już mieć, tylko cieszę się z tego co mam lub mogę mieć jeśli do tego dążę, szukam, pracuję nad tym aby to osiągnąć.
Wszystko bywa często bardzo trudne, czasem wydaje się wręcz niemożliwe ale pozytywne nastawienie wiele potrafi ułatwić.
@Liana wiem że się powtarzam ale cudowny wątek do rozmów życiowych stworzyłaś. Czego nam brakuje, sens życia, nasze refleksje, niezrealizowane marzenia itp.. Ja bardzo lubię wręcz potrzebuję jak tlenu rozmów o emocjach, a sens życia, wszystko czego mi brakuje, moje wszelkie tęsknoty, marzenia to jednocześnie ogrom emocji.
Pracuję jednocześnie nad tym aby jak najmniej mówić o emocjach bo to moja jedna z wielu wad (potrzeba zbyt duża mówienia o tym, zbyt duża łatwość u mnie nazywania swoich emocji.. Jest moją wadą ).
Ale dobrze że mam tego świadomość i wiem co zmienić w sobie, aby być mniej uczuciowa, emocjonalna, dziecinna, a bardziej logiczna, wyrażająca krótkie logiczne myśli bez emocji. Zrobię wszystko aby zmienić się, a jeśli się uda to też i przede wszystkim swoją osobowość co ponoć jest trudne.
I koniec elaboratów 😁. Boże jaki wstyd😉.

Użytkownik Wisienka770330 edytował ten post 19 lipiec 2019 - 10:29

• Daniela2018 lubi to

#27 molenka

molenka

Molly

• Moderator
  • 13798 postów

Napisano 19 lipiec 2019 - 15:09

A'propos Maslowa to ta wersja jest podobno najbardziej aktualna ;)

1377371869_c3usjd_600.jpg

giphy.gif

#28 Liana

Liana

Zadomowiony

• Bywalec
  • 5829 postów

Napisano 19 lipiec 2019 - 15:34

@molenka to o mnie z pewnoscia...moj maz by tak stwierdzil :D
  • molenka i cień wiatru lubią to

Przyjaźń jest jak słońce.

Czasami coś ją przysłoni, ale nigdy nie gaśnie.

#29 Marek123

Marek123

Weteran forum

• Bywalec
  • 1139 postów
  • Gadu-Gadu:10566169
  • Imię:Marek

Napisano 19 lipiec 2019 - 15:45

@Marek123 a szukasz?

Po co szukać niemożliwego? Żeby się zamartwiać porażkami?

#30 cień wiatru

cień wiatru

cieniu

• Moderator
  • 12315 postów

Napisano 19 lipiec 2019 - 16:18

@Marek123 jeśli nie szukasz to skąd wiesz, że niemożliwe. Ot taki paradoksik.

@molenka, zdaje się że siedzę na drugim poziomie i to jest prawdziwe szczęście :D
  • molenka lubi to

Nie trzeba mieć miliona znajomych.

Wystarczą nieliczni, którzy staną obok, gdy miliony są przeciw tobie. 

#31 Liana

Liana

Zadomowiony

• Bywalec
  • 5829 postów

Napisano 19 lipiec 2019 - 16:22

@Marek123 pamiętaj! Nie ma rzeczy niemożliwych są tylko trudne do wykonania ;)

• Wisienka770330 lubi to

#32 Marek123

Marek123

Weteran forum

• Bywalec
  • 1139 postów

Napisano 19 lipiec 2019 - 16:30

Nie chce mi się już pisać na ten temat. Już się rozpisałem na tym forum wystarczająco.

#33 Liana

Liana

Zadomowiony

• Bywalec
  • 5829 postów

Napisano 19 lipiec 2019 - 16:33

@Marek123 ech...a ty swoje  :unsure:

#34 cień wiatru

cień wiatru

cieniu

• Moderator
  • 12315 postów

Napisano 19 lipiec 2019 - 16:50

@Marek123 każdy dzień to szansa. Jeśli nic nie zrobisz to niewykorzystana. Już Ci babki mówiły, że jesteś zupełnie spoko gość z twarzy i w ogóle.
  • beatkaok, Willow47 i Liana lubią to

#35 Marek123

Marek123

Weteran forum

• Bywalec
  • 1139 postów

Napisano 19 lipiec 2019 - 17:43

@Marek123 każdy dzień to szansa. Jeśli nic nie zrobisz to niewykorzystana. Już Ci babki mówiły, że jesteś zupełnie spoko gość z twarzy i w ogóle.

No ciekaw jestem kto tak powiedział...

#36 cień wiatru

cień wiatru

cieniu

• Moderator
  • 12315 postów

Napisano 19 lipiec 2019 - 17:58

No kiedyś była dyskusja na twoim wątku, teraz już nieistniejącym. Przypomnij sobie.

#37 Nezuuu

Nezuuu

Średniozaawansowany

• Bywalec
  • 169 postów

Napisano 21 lipiec 2019 - 21:48

Brakuje mi w życiu organizacji i zaparcia w dążeniu do celu. Często obiecuje sobie coś, a później tego nie robię. Najgorsze jest to, że naprawdę chce się zmienić i wiem
Bardzo dobrze, że dopóki tego nie zrobię moje życie nie potoczy się dobrze, że nic nie osiągnę i moje marzenia nigdy się nie spełnia.
Tak bardzo podziwiam ludzi, którzy w swoim życiu doszli do czegoś ciężka pracą, wysiłkiem. Dla których każda nieprzespana noc, jest mała cegiełka do osiągnięcia wymarzonego pragnienia.
Serio chciałabym być taka osobą, byłabym wtedy z samej siebie dumna. Szczerze wam powiem, nie wiem kiedy się tak strasznie wypaliłam i pogubiłam...

#38 Wisienka770330

Wisienka770330

Zadomowiony

• Bywalec
  • 14646 postów

Napisano 21 lipiec 2019 - 22:30

@Marek123, kilka sympatycznych kobiet w Twoim wątku pisało wiele komplementów i sporo słów wsparcia, pomocy w rozpoczęciu terapii itp.
Dobrze pamiętam te rozmowy.
  • molenka i victoria lubią to

#39 molenka

molenka

Molly

• Moderator
  • 13798 postów

Napisano 21 lipiec 2019 - 22:37

Na przykład ja. Ale przecież nie o to chodzi, że ktoś coś powiedział, tylko o to, żeś Ty głuchy na racjonalne argumenty.

Jednakże nie zamierzam ciągnąć tematu. Sporo zostało już powiedziane, był czas na wyciągnięcie wniosków.

Twoje życie, Twoje wybory, nie zamierzam Ci suszyć głowy ;)

• victoria i Wisienka770330 lubią to

giphy.gif

#40 Wisienka770330

Wisienka770330

Zadomowiony

• Bywalec
  • 14646 postów

Napisano 21 lipiec 2019 - 23:00

Jak pień... Jak grochem o ścianę..
Przepraszam za offtopa ale tym razem nie mogłam się powstrzymać.
  • molenka lubi to