Skocz do zawartości

Zdjęcie

Praca z ciałem

terapia

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Molly707

Molly707

Nowy uczestnik

• Użytkownik
  • 7 postów
  • Imię:Agnieszka

Napisano 02 lipiec 2019 - 19:35

Psycholog zaproponowała pracę z ciałem, co ma na celu redukcję napięcia, itp. Ktoś korzystał z tego i może powiedzieć, jak to wygląda i jak efekty?

#2 WhiteBlankPage

WhiteBlankPage

Zadomowiony

• Bywalec
  • 2515 postów
  • Imię:Natalia

Napisano 02 lipiec 2019 - 20:23

Psycholog Ci nie wyjaśniał nic na ten temat, co powinnaś robić i tak dalej?
W sensie to żaden przytyk, ciekawi mnie, że nie dostałaś instrukcji. :)

Za głośno? Co jest za głośne? Tylko cisza. Cisza, w której się człowiek rozpada jak w próżni.

#3 Molly707

Molly707

Nowy uczestnik

• Użytkownik
  • 7 postów
  • Imię:Agnieszka

Napisano 03 lipiec 2019 - 05:06

@WhiteBlankPage na razie wysłała mnie do psychiatry, a co do tej pracy, to powiedziała tylko o tej redukcji napięcia. Bo niezależnie od tego chodzę też na psychoterapię taką tradycyjną, że sobie rozmawiamy, tylko że do innej babki.

#4 WhiteBlankPage

WhiteBlankPage

Zadomowiony

• Bywalec
  • 2515 postów
  • Imię:Natalia

Napisano 03 lipiec 2019 - 07:00

@Molly707 jasne, rozumiem, myślałam, że w ogóle nie wspomniałam o tym nic. Ja niestety nie pomogę, nie wiem, jak to wygląda.

Za głośno? Co jest za głośne? Tylko cisza. Cisza, w której się człowiek rozpada jak w próżni.

#5 Holon

Holon

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 31 postów

Napisano 03 lipiec 2019 - 17:12

Myślę, że to powinno być coś co sprawia ci przyjemność. Jak lubisz zumbę to idź na zumbę. Jak wolisz pływać to idź na basen.
Zmęczyć ciało podczas tego co się lubi, to z pewnością redukcja napięcia. No chyba, że chodzi o jakieś specjalistyczne ćwiczenia typu tre.

#6 anche

anche

anche

• Moderator
  • 5242 postów

Napisano 24 lipiec 2019 - 15:56

Stosowałam, stosuję, bardzo polecam.

Coraz więcej psychologia- wie i bada dalej- o połączeniach ciała z umysłem. Mówi się sporo o pamięci mięśniowej i tym, że różne emocje, ale też i traumy zostają zapamiętane przez ciało, a także często teoretycznie dla naszego dobra zostają schowane w ciele. Jako, że są to napięcia psychiczne, które przechodzą w napięcia fizyczne mogą wiązać się z bólem, ograniczoną ruchomością, przykurczami, zmianami postawy.

Jak się pozna i otworzy na te sposoby (bo różnie mogą to być ćwiczenia, masaże, scenki) to można przeżyć niezłe zaskoczenie jak to wszystko jest ze sobą połączone. Z jednej strony na pewno pomoże w ogólnym odczuciu właśnie poziomu zestresowania i napięcia, ale też może pomóc w dojściu do wypartych treści czy rzeczy które na poziomie głowy są już rozwiązane, ale dalej gdzieś w nas siedzą.
Do dziś stosuje sama w niektórych sytuacjach życiowych stresów.

Jak masz jakieś pytania to pisz śmiało :)

szczęście nie jest dziełem przypadku ani darem bogów.
szczęście to coś, co każdy z nas musi wypracować dla samego siebie.
~ e. fromm